TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Sterowanie komputer w sieci LAN ?

Sterowanie komputer w sieci LAN ?
« dnia: 21 Maj 2009, 19:03:00 »
Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś programy prócz znanego mi już RealVNC. Chciałbym czasami wyłączyć komputer drugiej osobie, zrestartować go itd. Czy RealVNC wystarcza? Może jest coś lepszego?

Pozdrawiam :)

Offline CzYwA

  • *
  • 36
  • Windows JG x32 2011
Odp: Sterowanie komputer w sieci LAN ?
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Maj 2009, 19:32:25 »
Poczytaj sobie w google na temat zdalnego pulpitu.

ziebal

Odp: Sterowanie komputer w sieci LAN ?
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Maj 2009, 21:01:20 »
Poczytaj sobie w google na temat zdalnego pulpitu.

Wspaniała wypowiedź, gratuluję inwencji - nie masz nic do napisania to nie pisz.


Co do tematu - może zamiast korzystania z protokołu VNC lepszym wyjściem byłby RDP? Przedewszystkim jest wbudowany w system, a możliwości ma podobne :)

Offline Max

  • ****
  • 270
Odp: Sterowanie komputer w sieci LAN ?
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Maj 2009, 22:38:25 »
A czy np istnieje możliwość "nagłego i niespodziewanego" wyłączenia danego komputera bez instalowania na obu czegokolwiek? Oczywiście nadal mówimy o LAN-ie.
Windows Se7en x86 HAIL SEVEN!
Xubuntu 10.10 x64

Poprzednio znany jako MikeHunt, teraz zmienił nick na krótszy. :P

Offline kalvin

  • *
  • 41
  • Szef Wszystkich Szefów
Odp: Sterowanie komputer w sieci LAN ?
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Maj 2009, 09:51:44 »
Zobacz sobie ten program:

TeamViewer
http://www.teamviewer.com/download/index.aspx

Tym programem bez problemu połączysz się nawet do wewnętrzej sieci która posiada wewnętrzne IP.
Nie ma żadnych problemów z firewall i innymi programami. Polecam.

Odp: Sterowanie komputer w sieci LAN ?
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Maj 2009, 21:14:39 »
A mi ten shit coś nie działa. :| Ustawiłem co trzeba na komputerze-serwerze i na komputerze-kliencie. Próbuję wpisywać nazwę konta z hasłem jakie ustawiłem, nie działa. Dałem dostęp do użytkownika "Administrator", łączy się ale pisze że niewłaściwe hasło mimo że nie ma żadnego hasła! Radmin 3.2 nie działa, nie wiem dlaczego. Co za szajs...

Odp: Sterowanie komputer w sieci LAN ?
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Maj 2009, 17:42:48 »
Tylko że ja nie mam tego konta nawet na komputerze, nie jest ono nawet w trybie awaryjnym tak jak to było w XP. :o A muszę mieć dostęp do komputera bo starzy teraz zabierają kabel od grafiki a póki teraz ja go mam, to chcę się tak jakby "zabezpieczyć" bo w razie zabrania kabla wystarczyłoby załączyć komputer i wchodzić przez laptopa. :)

Odp: Sterowanie komputer w sieci LAN ?
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Maj 2009, 20:56:06 »
Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Na górze wszystko pisze.