TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym

Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #30 dnia: 23 Czerwiec 2009, 20:03:03 »
A nie lepiej wydzielić trochę miejsca z partycji, na XP zainstalować Alcohola i podać plik iso i normalnie zainstalować W7?
mozesz dokladniej? normalnie? to jest netbook i on nie ma wyjscia na dysk dvd... chyba ze chodzi ci o cos innego?

Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #31 dnia: 23 Czerwiec 2009, 21:42:40 »
Instalujesz oprogramowanie na XP, które emuluje napęd DVD w komputerze. Podajesz obraz płyty z W7 i instalujesz z poziomu Windowsa XP. Cała zabawa, po co się bawić w kamerę?
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium

Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #32 dnia: 23 Czerwiec 2009, 21:55:56 »
Instalujesz oprogramowanie na XP, które emuluje napęd DVD w komputerze. Podajesz obraz płyty z W7 i instalujesz z poziomu Windowsa XP. Cała zabawa, po co się bawić w kamerę?
naprawde mozna z poziomu windowsa instalowac system? nikt wczesniej tu tego nie napisal...wielkie dzieki!

Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #33 dnia: 23 Czerwiec 2009, 22:02:34 »
Wiesz, nie pytałeś o inne opcje, tylko o sposób z kamerą ;)
Ale naprawdę, nikt nie zaproponował? Szczerze mówiąc, czytałem temat po łebkach, myślałem, że ktoś podał ten sposób. :D
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium

Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #34 dnia: 23 Czerwiec 2009, 22:18:33 »
Wiesz, nie pytałeś o inne opcje, tylko o sposób z kamerą ;)
Ale naprawdę, nikt nie zaproponował? Szczerze mówiąc, czytałem temat po łebkach, myślałem, że ktoś podał ten sposób. :D
no jakos nikt nie podal...a jeszcze zostalo wydzielenie drugiej partycji bo mam tylko jedna.znacie pewny sposob bo czytalem ze czesto uszkodzeniu ulegaja dane na dysku...i jeszcze niektorzy mowili ze mam partycje recowery.bo mam na nim system ktory juz byl zainstalowany a pojemnosc dysku to 69,9gb a powinno byc chyba 80gb?

Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #35 dnia: 23 Czerwiec 2009, 22:20:10 »
Na pewno masz partycję recovery, a jak dużą, tego nikt nie wie. Musiałbyś sam sprawdzić. I zawsze musisz kilka GB odjąć od tych 80, ponieważ nie jest to rzeczywista wielkość dysku.

Przed wydzielaniem partycji, najpierw defragmentujesz tę główną. Potem dopiero się w to bawisz ;)
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium

Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #36 dnia: 23 Czerwiec 2009, 23:11:08 »
Na pewno masz partycję recovery, a jak dużą, tego nikt nie wie. Musiałbyś sam sprawdzić. I zawsze musisz kilka GB odjąć od tych 80, ponieważ nie jest to rzeczywista wielkość dysku.

Przed wydzielaniem partycji, najpierw defragmentujesz tę główną. Potem dopiero się w to bawisz ;)
to juz sie nie bede w to bawil...pare giga mnie nie zbawi.wiec teraz poprosze aby ktos "poprowadzil mnie za raczke" :D jak zrobic druga partycje.odrazu spytam:co to jest defragmentacja? i wazne: ile trza miec miejsca na partycji z xp by zainstalowac na czysto win 7?
p.s. dla pewnosci: czy przez ackohola da sie postawic drugi system a nie upgrade?
« Ostatnia zmiana: 23 Czerwiec 2009, 23:16:13 wysłana przez wojtaszek »

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #37 dnia: 23 Czerwiec 2009, 23:15:56 »
Upgrade się da na pewno, bo kopiuje pliki sobie z obrazu na dysk i później nie wymaga już płyty. Jeżeli 7 skopiuje sobie pliki pod Windowsem to się zainstalować powinien.

Proponuję użyć jakiegoś programu do partycjonowania, na Forum już był ten temat nie raz poruszany.

Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #38 dnia: 23 Czerwiec 2009, 23:17:03 »
Upgrade się da na pewno, bo kopiuje pliki sobie z obrazu na dysk i później nie wymaga już płyty. Jeżeli 7 skopiuje sobie pliki pod Windowsem to się zainstalować powinien.

Proponuję użyć jakiegoś programu do partycjonowania, na Forum już był ten temat nie raz poruszany.
ale ja wlasnie chce na czysto postwic :D co do portycji to znalazlem juz ten temat o dzieleniu na partycje ale wiele osob mowilo ze sa czeste problemy...

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #39 dnia: 23 Czerwiec 2009, 23:20:34 »
Najlepiej to dvd na usb :) Jeżeli będzie to instalka na innej partycji niż XP to będzie na czysto.

Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #40 dnia: 23 Czerwiec 2009, 23:22:29 »
Najlepiej to dvd na usb :) Jeżeli będzie to instalka na innej partycji niż XP to będzie na czysto.
no tak.wiec ile trzeba wolnego miejsca na xp?

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #41 dnia: 23 Czerwiec 2009, 23:24:47 »
Zależy czy dużo będziesz na nim instalował ale do 15GB max. więcej chyba nie potrzeba. Zobacz ile Ci teraz zajmuje.

Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #42 dnia: 23 Czerwiec 2009, 23:25:36 »
Już kilka razy instalowałem z emulowanego dvd i zawsze były dwie opcje instalacji, tak jak zawsze.
Michau, widzisz, że kolega jest początkujący, to nie mogłeś chociaż zarzucić nazwą programu? Ja teraz nie mam czasu, jestem z mobila.

Na XP wystarczy partycja 20GB.
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium

Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #43 dnia: 23 Czerwiec 2009, 23:27:20 »
Zależy czy dużo będziesz na nim instalował ale do 15GB max. więcej chyba nie potrzeba. Zobacz ile Ci teraz zajmuje.
aktualnie nie posiadam win 7 ale mialem x64 i zajmowal chyba z 12gb.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #44 dnia: 23 Czerwiec 2009, 23:29:27 »
XP 15gb
7 20-30gb
reszta na dane