TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym

Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Maj 2009, 14:19:06 »
no troche nie zupelnie jest to tak :) mam jedna partycje ktora ma ok 65 gb wiec druga musze stworzyc gdyz chce miec xp oraz 7(ewentualnie potem skasuje xp). i tu zgadles: mam win xp home juz zainstalowany.chce zeby kamera zostala nienaruszona co sie wiaze z tym zeby wszystkie filmy na niej zostaly.wiec chce zgrac obraz na karte sd i z niej zainstalowac system na nowej partycji. co pozwoli zachowac filmy na kamerze?tak? wyjasnilem wszystko? :)
p.s. ewentualnie moge jeszcze karte wlozyc do nokii 6300 co byloby nawet lepszym rozwiazaniem ale chyba ona nie obsluzy karrty 4 gigowej?

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Maj 2009, 14:39:30 »
OK. Jeśli widzisz na dysku tylko jedną partycję 65 GB - obstawiałbym, że masz dwie partycje na dysku 80 GB (76,3 GB w systemie).
Pierwsza to partycja z danymi (65 GB), druga to partycja Recovery (ok. 11 GB). Może się mylę - ale tak mi się wydaje.
Naciśnij klawisze 'Windows' i 'r'. wpisz cmd i naciśnij enter. Wpisz diskpart i naciśnij enter. Wpisz list disk i naciśnij enter. Wpisz select disk 0 (cyfra odpowiada danemu dyskowi z listy) i naciśnij enter. Wpisz list partition i naciśnij enter. Pojawi się lista partycji dostępnych w Twoim systemie.
Podejrzewam, że 11 GB tracisz nieco bezsensownie - byłoby miło zachować ją w jakimś obrazie i przenieść np. na karcie pamięci na inny komputer (aby nagrać ją na DVD).
Odzyskałbyś w ten sposób kilkanaście giga (jeśli tak w ogóle jest) i nie straciłbyś legalnego systemu z Recovery.
Zawsze możesz też usunąć całkowicie partycję, a potem zainstalować Windows XP Home z czystego nośnika używając klucza produktu z obudowy i aktywując system przez telefon (to chyba najlepsze rozwiązanie).

Co do instalacji z kamery - ja obstawiałbym (chociaż mogę nie mieć racji), że instalacja z karty pamięci w kamerze nie powiedzie się.
Niezależnie od tego - na Twoim miejscu spróbowałbym to po prostu zrobić. Niewiele roboty, więc szybko przekonasz się jak jest.

Jeśli okaże się, że instalator z karty pamięci nie startuje - przenieś dane z kamery na inny komputer u kolegi, a następnie spróbuj instalacji z dysku kamery. Czy się powiedzie - znów nie wiadomo - ale nikt Ci tego nie powie, musisz sam spróbować.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Maj 2009, 14:44:41 »
ok.dziekuje Ci bardzo :) tylko ja tego netboka nie mam przy sobie :) moze za tydzien mi go siostra przywieze to wtedy sie pobawie :D
« Ostatnia zmiana: 30 Maj 2009, 14:47:06 wysłana przez wojtaszek »

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Maj 2009, 15:21:12 »
Nie ma sprawy. Powodzenia :)
A tak przy okazji - nie lepiej kupić nawet najtańszy pendrive 4 GB?
Wydatek to 30-35 zł, a zostanie na przyszłość ...
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Maj 2009, 21:59:05 »
Wg mnie powinienes skasować tę partycję recovery. te kupne z netbookiem systemy to jeden wielki shit :P po co marnowac miejsce na awaryjnie schowany instalator a dysku :P
Ja mam stary laptop i jakoś udało sie instalowac na niego systemy z mass storage :P

poztym jak masz karte sd ktora mozesz włożyć do kamery to jest to inna pamiec masowa i po podlączeniu do komputera pojawia się jako osobny dysk. wiec jezeli dobrze doczytalem ze posiadasz takową karte to ja wykorzystaj do nagrania instalatora. (albo lepiej hehe - sam zaraz sprawdze ale za pomoca lustrzanki hehe)

co do miejsca w kompie jest multum programów do zmieniania ilości miejsca na partycji/tworzenia dodatkowych np ja korzystam z Acronis Disk Director Suite 10 - tam powinenes zobaczyć ukryta partycję i chyba nawet ja skasować :) Przy użyciu tego programu jednoczesnie zmniejszysz istniejącą partycję i wydzielisz miejsce na nowa ktora stworzysz. Potem przy instalacji systemu wybierasz te nowa do załadowania plikow ;)

Ja tez mam karte SD 4GB ale z cyfrowki i ją wykorzystałem do zainstalowania W7 na laptopie braciszka. Ale nie korzystałem z lustrzanki podlączonej do  komputera ale z adaptera na rozne karty którą posiadam. ale wg mnie kamera podlączona do komputera z posiadanymi w niej dyskami/kartami działa tak samo jak adapter, chyba :P
Windows 7 b.7100 64-bit
ASUS P5E-VM DO, E5200 2,5Ghz@3,42Ghz, 2048DDR2 800Mhz@933Mhz, ASUS HD4850
ST3500320AS x2 RAID0 Matrix
GATEWAY 2485W 24" + SAMSUNG LE40A856 40" :D

Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Maj 2009, 22:25:34 »
Wg mnie powinienes skasować tę partycję recovery. te kupne z netbookiem systemy to jeden wielki shit :P po co marnowac miejsce na awaryjnie schowany instalator a dysku :P
Ja mam stary laptop i jakoś udało sie instalowac na niego systemy z mass storage :P

poztym jak masz karte sd ktora mozesz włożyć do kamery to jest to inna pamiec masowa i po podlączeniu do komputera pojawia się jako osobny dysk. wiec jezeli dobrze doczytalem ze posiadasz takową karte to ja wykorzystaj do nagrania instalatora. (albo lepiej hehe - sam zaraz sprawdze ale za pomoca lustrzanki hehe)

co do miejsca w kompie jest multum programów do zmieniania ilości miejsca na partycji/tworzenia dodatkowych np ja korzystam z Acronis Disk Director Suite 10 - tam powinenes zobaczyć ukryta partycję i chyba nawet ja skasować :) Przy użyciu tego programu jednoczesnie zmniejszysz istniejącą partycję i wydzielisz miejsce na nowa ktora stworzysz. Potem przy instalacji systemu wybierasz te nowa do załadowania plikow ;)


Ja tez mam karte SD 4GB ale z cyfrowki i ją wykorzystałem do zainstalowania W7 na laptopie braciszka. Ale nie korzystałem z lustrzanki podlączonej do  komputera ale z adaptera na rozne karty którą posiadam. ale wg mnie kamera podlączona do komputera z posiadanymi w niej dyskami/kartami działa tak samo jak adapter, chyba :P
a jeszcze sie spytam.bo ten netbook ma wyjscie na adapter karty sd.nawet 2 ,roznego rodzaju.jedno jako rozszerzenie pamieci a drugie takie zwykle.i moge sobie zgrywac na karte z niego.ale w biosie nie znalazlem funkcji bootowania z pamieci flash.czy to mozliwe?mam az 7 funkcji.moze jest ukryta pod jakas inna nazwa? ty na co ustawiles w biosie gdy instalowales bratu?
« Ostatnia zmiana: 30 Maj 2009, 23:32:53 wysłana przez wojtaszek »

Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Maj 2009, 23:59:16 »
a moze wez najpeirw podlącz pamiec to komputera a potem zobacz w biosie bo na moim laptopie jest tak że moge ustawic priorytet bootowania dla karty dopiero jak jest podlaczona

mi karta pokazuje sie w biosie w rubryce +HDD czyli na rowni z dyskami i tam ustawiam sobie priorytet aby bootowalo z karty

tez mam w laptopie wejscie na adaptery ale ine mam tych adapterow to z tego nie korzystm :P
« Ostatnia zmiana: 31 Maj 2009, 00:05:45 wysłana przez Precello »
Windows 7 b.7100 64-bit
ASUS P5E-VM DO, E5200 2,5Ghz@3,42Ghz, 2048DDR2 800Mhz@933Mhz, ASUS HD4850
ST3500320AS x2 RAID0 Matrix
GATEWAY 2485W 24" + SAMSUNG LE40A856 40" :D

Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #22 dnia: 31 Maj 2009, 14:58:40 »
a moze wez najpeirw podlącz pamiec to komputera a potem zobacz w biosie bo na moim laptopie jest tak że moge ustawic priorytet bootowania dla karty dopiero jak jest podlaczona

mi karta pokazuje sie w biosie w rubryce +HDD czyli na rowni z dyskami i tam ustawiam sobie priorytet aby bootowalo z karty

tez mam w laptopie wejscie na adaptery ale ine mam tych adapterow to z tego nie korzystm :P
ale wystarczy ze wloze pusta karte czy musi byc na niej przygotowany obraz systemu aby sie pokazalo w biosie? a tobie pod jaka nazwa sie ukazala karta sd w biosie?

Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #23 dnia: 31 Maj 2009, 15:35:06 »
teraz ci nie powiem bo ojciec pozyczyl lustrzanke komus wiec nie mam karty i nie sprawdze rzeczy o ktorych wczesniej pisalem :P
chyba wystarczy, że włożysz pusta karte aby bios ja wykrył. bo czy z niej coś wystartuje to już zależy od oprogramowania na niej zainstalowanego.
 Pamietam kiedyś jak instalowałem WinXP na karte (bo w laptopie mam cd-rom zepsuty :( ) wiec bardzo duzo czasu kombinowałem z programikami wgrywającymi za pomoca wiersza polecen plytke XP na karte, formatowaniem kart i robieniem ich botowalnymi - ehh katorga jedna wielka. Karta z reguły nie jest bootowalna ale jest widoczna w biosie ;) heh a wgranie Win7 na karte to sama przyjemnośc. Wiem bo mam porownanie z tym jak kiedyś wgrywałem WinXP innym sposobem a teraz W7 przy UltraISO :P

ale jak pamiętam to jak podlączam przez adapter usb to każde w nim wejscie ma swoją nazwę (nazwa_numer, chyba "usb_generic_6") i wlasnie ta nazwa mi sie pokazuje w biosie, jak podlączam karte do kompa.
Windows 7 b.7100 64-bit
ASUS P5E-VM DO, E5200 2,5Ghz@3,42Ghz, 2048DDR2 800Mhz@933Mhz, ASUS HD4850
ST3500320AS x2 RAID0 Matrix
GATEWAY 2485W 24" + SAMSUNG LE40A856 40" :D

Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #24 dnia: 31 Maj 2009, 19:35:49 »
teraz ci nie powiem bo ojciec pozyczyl lustrzanke komus wiec nie mam karty i nie sprawdze rzeczy o ktorych wczesniej pisalem :P
chyba wystarczy, że włożysz pusta karte aby bios ja wykrył. bo czy z niej coś wystartuje to już zależy od oprogramowania na niej zainstalowanego.
 Pamietam kiedyś jak instalowałem WinXP na karte (bo w laptopie mam cd-rom zepsuty :( ) wiec bardzo duzo czasu kombinowałem z programikami wgrywającymi za pomoca wiersza polecen plytke XP na karte, formatowaniem kart i robieniem ich botowalnymi - ehh katorga jedna wielka. Karta z reguły nie jest bootowalna ale jest widoczna w biosie ;) heh a wgranie Win7 na karte to sama przyjemnośc. Wiem bo mam porownanie z tym jak kiedyś wgrywałem WinXP innym sposobem a teraz W7 przy UltraISO :P

ale jak pamiętam to jak podlączam przez adapter usb to każde w nim wejscie ma swoją nazwę (nazwa_numer, chyba "usb_generic_6") i wlasnie ta nazwa mi sie pokazuje w biosie, jak podlączam karte do kompa.
adapter usb? hmmm ja mam tylko taki w ksztalcie wiekszej karty dzieki ktoremu karte mozna wlozyc do laptopa ale do usb sie nie podlacza... jest cos takiego?

Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #25 dnia: 31 Maj 2009, 21:20:54 »
są różne adaptery. Jam ma kupny do wielu formatów podlączany przez usb(uniwersalny czytnik kart pamięci:P) ty masz wbudowany w laptopa :P ja tez w sumie mam w laptopie dziure ale nie mam tej karty, którą się wklada do laptopa :P

a teraz troche informacji. podlączyłem lustrzanke do laptopa z kartą w srodku - niestety nie zostało nic wykryte w biosie. Jak załadowałem system to lustrzanka widziana jest jako dodatkowe urzadzenie ale nie na rowni z cd romem a i lustrzanka jest jedynie bramą po krórej przekroczeniu ukazuje sie karta cf włożona wiec w ten sposob nie da sie zbootowac instalatora.
Ale jak te samę karte włożyłem do adaptera Generic USB CF Reader to już w systemie widać kartę na rowni z cd-romen i jest widoczna w biosie.

Czyli jednak moze sie nie udac zainstalowanie z kamery/lustrzanki. Musisz sprawdzic czy jak wlożysz do laptopa swoją karte to czy będzie ona widoczna w biosie. Jak tak to masz farta i będziesz mogl zainstalowac w ten sposob system

 a jak nie to masz 2 inne możliwości: kupić pendrive 4GB (cena min 22zł+przesyłka) lub  8GB (cena min 46zł+przesyłka) lub najtaniej :D kupic adapter usb/czytnik kart pamięci dla swojej karty pamięci hehe (cena min pare złotych ;)) ...ceny z allegro przykładowe :P
Windows 7 b.7100 64-bit
ASUS P5E-VM DO, E5200 2,5Ghz@3,42Ghz, 2048DDR2 800Mhz@933Mhz, ASUS HD4850
ST3500320AS x2 RAID0 Matrix
GATEWAY 2485W 24" + SAMSUNG LE40A856 40" :D

Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Czerwiec 2009, 15:46:04 »
juz mam tego laptopa :D i jak wkladam karte sd to nic dodatkowego sie nie pokazuje... jak juz wczesniej pisalem wkladam ja przez ta dziure do lapka wiec w biosie jak to sie powinno nazywac?
p.s. a zadam jeszcze moze glupie pytanie:nie mozna uzyc 3 pendrivow po 1 gb zamiast jednego 4 gb? :D
« Ostatnia zmiana: 23 Czerwiec 2009, 15:49:13 wysłana przez wojtaszek »

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Czerwiec 2009, 15:50:56 »
p.s. a zadam jeszcze moze glupie pytanie:nie mozna uzyc 3 pendrivow po 1 gb zamiast jednego 4 gb? :D

W jaki sposób niby? Nie można.

Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Czerwiec 2009, 15:52:51 »
nie wiem.dlatego mowie ze to glupie pytanie :D a wracajac do tematu jak w biosie powinna sie nazywac karta sd?

Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Czerwiec 2009, 19:00:51 »
A nie lepiej wydzielić trochę miejsca z partycji, na XP zainstalować Alcohola i podać plik iso i normalnie zainstalować W7?
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium