TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Polskie znaki w programach po raz któryś..

Offline adam

Polskie znaki w programach po raz któryś..
« dnia: 19 Maj 2009, 14:29:43 »
Witajcie,

uprzedzając wypowiedzi pewnych użytkowników chciałbym zaznaczyć, że spolszczyłem system przy pomocy paczki Scooby'iego oraz wszystkie opcje lokalizacyjne oraz językowe zostały zmienione na polskie. Dosłownie wszystko. Lecz nadal w programach typu Internet Download Manager, StrongDC++ czy też gadżet windows - POGODA na pulpicie chcący poinformować mnie o "przejaśnieniach" wypisuje jakieś krzaki. Czy jest na to jakiś sposób?

Na życzenie mogę podać screeny - lecz to chyba zbędne - każdy umie sobie wyobrazić krzaczącą się czcionkę w programie ;)

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Polskie znaki w programach po raz któryś..
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Maj 2009, 23:29:27 »
A czy podczas instalacji samego systemu też wszystko (poza, oczywiście, językiem systemu) ustawiłeś na polski? Czy zrobiłeś to dopiero później, po zainstalowaniu paczki sCooby^ego? :)

Offline adam

Odp: Polskie znaki w programach po raz któryś..
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Maj 2009, 08:53:37 »
podczas instalacji systemu nie wybierałem nic związanego z polską. Poszła czysta instalka angielskiego systemu. Dopiero po wgraniu spolszczenia ustawiłem lokalizację itd

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Polskie znaki w programach po raz któryś..
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Maj 2009, 09:01:22 »
I w tym tkwi problem. Porponowałbym zainstalowanie oryginalnego spolszczenia Microsoftu (o ile zainstalowałeś wersję 7100, bo jeśli 7127, to wtedy jedyna jak na razie znana mi metoda naprawienia tego problemu to ponowna instalacja systemu, choć może istnieje inny sposób...). Później możesz oczywiście powrócić do spolszczenia sCooby^ego i jak to poprawnie zrobić, opisałem tutaj (FAQ). Być może to rozwiąże problem... :)
« Ostatnia zmiana: 20 Maj 2009, 09:03:59 wysłana przez Luke »

Offline adam

Odp: Polskie znaki w programach po raz któryś..
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Maj 2009, 11:50:49 »
zainstalowałem oryginalne spolszczenie od Microsoftu i nic to nie dało :/ Tak samo jak u scoobiego

Odp: Polskie znaki w programach po raz któryś..
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Maj 2009, 13:18:39 »
W panelu sterowania językiem domyślnym powinien byc 'polski programisty". Spróbuj tam coś pokombinować.

Offline adam

Odp: Polskie znaki w programach po raz któryś..
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Maj 2009, 13:34:15 »
tak, mam ustawione "polski programisty" - nawet wywaliłem z przyzwyczajenia "polski 214" czy jakoś tak. Niestety jest dokładnie tak samo jak w spolszczeniu od scoobiego.

Offline Ukey

Odp: Polskie znaki w programach po raz któryś..
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Maj 2009, 23:03:35 »
Witam (moj pierwszy post :P)

Wczoraj mialem identyczny problem... Zainstalowalem system (przy instalacji nie wybieralem jezyka itp.) I niestety ... brak polskich liter w programach ,i napisach. Reinstal i juz podczas inastalacji zaznaczylem jezyk polski i ... bez instalacji spolszczenia wszystko bylo juz ok ;] Zainstalowalem spolszczenie i dalej jest wszystko ok. Tak wiec jedyne wyjscie to ponowna instalacja ;[ Niestety zmiana pozniejsza (jesli wybralismy ang. podczas instalacji) nic juz nam nie poprawi.

Pozdrawiam Ukey
Problem pisac GG 1405174

Offline adam

Odp: Polskie znaki w programach po raz któryś..
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Maj 2009, 00:56:23 »
no właśnie i tutaj problem bo ściągałem build 7100 ze strony microsoftu i tam nie było domyślnie języka polskiego :/ no to poszukam na torrentach może już spolszczonego win 7 ..

Offline Ukey

Odp: Polskie znaki w programach po raz któryś..
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Maj 2009, 01:01:14 »
No ja tez mam ze stronki M$. Tu nie chodzi o jezyk tylko "klawiature" . Jezyk pozostaje EN, jednak klawiature mozna ustawic sobie na PL :P Jeszcze chyba nie ma wersji w 100% PL :P
Problem pisac GG 1405174

Offline adam

Odp: Polskie znaki w programach po raz któryś..
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Maj 2009, 01:30:56 »
a to faktycznie pójdę tym tropem... a i przy okazji zainstaluje ten nowszy build 7127 bodajże. Jestem ciekaw kiedy wyjdzie RTM ;)

Dzięki za pomoc - zobaczę jutro jak to się ma do mojego problemu i dam znać :)

Offline Ukey

Odp: Polskie znaki w programach po raz któryś..
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Maj 2009, 12:03:18 »
No to wszyscy czekamy. Ogolnie oplaca sie instalowac ten nowszy B ? Wprowadza jakies znaczace zmiany porownujac do 7100 ?
Problem pisac GG 1405174

Odp: Polskie znaki w programach po raz któryś..
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Maj 2009, 22:33:25 »
witam , podczas instalki wybrałem angielski,potem spolszczenie  sCooby^ego,zgodnie z instrukcją, sCooby^ego i wszystko jest OK

Odp: Polskie znaki w programach po raz któryś..
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Maj 2009, 12:25:57 »
u mnie też był problem z polskimi znakami w programach (nie było ą, ę, ł itp) tylko krzaki. i w ustawieniach region i jeżyka zobaczyłem ze mam w zakładce 'Administracyjne'  w opcji Języka programów nie obsługujących kodu Unikode ustawione Stany Zjednoczone wiec przestawiłem na polski, restart i działa ok

PS. instalowale spoleszczenie od MS