TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7 to taka Vista, tylko że lepsza.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Windows 7 to taka Vista, tylko że lepsza.
« dnia: 18 Październik 2008, 06:54:31 »
Cytuj
Ballmer: Windows 7 to taka Vista, tylko że lepsza
 
Jakub Kuchnio
17 października 2008 19:28

Trwają prace nad nowym systemem operacyjnym firmy Microsoft. Gigant z Redmond zapowiada, że Windows 7 odniesie wielki sukces, bo przyniesie zmiany jakich oczekują użytkownicy. Ostatnio głos w tej sprawie zabrał sam Steve Ballmer.

Zdaniem szefa Microsoftu, Windows 7 będzie ulepszoną wersją swojego poprzednika. Vista, jak twierdzi Ballmer, jest bardzo dobra. Potrzeba jej jedynie małego ulepszenia.

"Vista jest dobrym systemem operacyjnym. Windows 7 będzie taki sam, tylko że poprawimy w nim nieco interfejs użytkownika oraz wydajność."

Przypomnijmy, że premiera nowego systemu operacyjnego firmy Microsoft przewidziana jest na koniec roku 2009 lub początek 2010. Pierwsza wersja alfa ma zostać zaprezentowana jeszcze w tym miesiącu na szczycie Professional Developers Conference (PDC) odbywającym się w Los Angeles.


Pewnie W7 nie będzie miało żadnych unowocześnień w wydajności tyle, że za trochę ponad rok komputery będą na tyle potężne że nic nie bądzie potrzebne, jeżeli oczywiście będzie to tylko ulepszona Vista.

P.S. Może jeszcze zmienią nazwę na Windows Vista SE? ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Windows 7 to taka Vista, tylko że lepsza.
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Październik 2008, 20:24:57 »
Od początku twierdziłem że Win7 będzie dla Visty tym, czym XP dla Win 2K. Wyjaśnia to trochę dziwny i przyszpieszony rozwój tego systemu. Nie znaczy to że będzie zły. Zobaczcie jak popularny jest XP, a jak Win 2K.

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Windows 7 to taka Vista, tylko że lepsza.
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Październik 2008, 23:00:16 »
tbgkol, wydaje mi sie ze MS nie pozwoli sobie na taki krok. Vista nie sprzedala sie dobrze, nie sadze zeby MS liczyl tylko na lepszy sprzet na rynku bo wtopia drugi raz, zwlaszcza ze dzieki Viscie ludzie sa troche sceptycznie nastawieni.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Windows 7 to taka Vista, tylko że lepsza.
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Październik 2008, 12:18:55 »
Od początku twierdziłem że Win7 będzie dla Visty tym, czym XP dla Win 2K. Wyjaśnia to trochę dziwny i przyszpieszony rozwój tego systemu. Nie znaczy to że będzie zły. Zobaczcie jak popularny jest XP, a jak Win 2K.

XP się tak sprzedał bo nie było kontynuacji 9x(chociaż był krótkotrwały projeskt Tiger), oraz gdyby win2k był ogólno dostępny to by większość kupowała go zamiast Me.
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Windows 7 to taka Vista, tylko że lepsza.
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Październik 2008, 14:09:07 »
Nie do końca tak było. Win2K miał problemy z DirectX i multimediami, a ludzie mieli opór do serii NT bo to był niby system dla pro. Paradoksalnie tuż przed premierą XP to Me miał większy udział. Dopiero gdy wydano XP, który był połączeniem Me i 2K z cukierkowym interfejsem i rozreklamowano go jako elegancki Windows dla domowego usera ludzie zaczęli wyklinać Me, głównie dlatego że go kupili, a rok później wyszedł lepszy Windows :P
« Ostatnia zmiana: 19 Październik 2008, 14:11:25 wysłana przez urban92 »

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Windows 7 to taka Vista, tylko że lepsza.
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Październik 2008, 18:20:55 »
WinMe jak na swoje czasy był super systemem, ale MS zawsze prowadzi taką politykę najpierw rozpromować system, a potem o nim gadać że nie jest bezpieczny i te inne niestworzone rzeczy. Według mnie systemy powinny wychodzić regularnie, a nie tak jak było teraz 95->98 3 lata 98->Me 2 lata 2k i Me->XP 1 rok XP->Vista 6 lat. Mnie się zdaje, że Vista dlatego ma tak mało użytkowników, bo ludzie się po prostu przyzwyczaili do XP przez tyle lat. :P
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Windows 7 to taka Vista, tylko że lepsza.
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Październik 2008, 10:05:04 »
Trudno zmieniać nawyki i przyzwyczajenia. Co 2 lata powinien być nowy system maksymalnie co 3 ale co roku powinni wydać jakiś SP do tego systemu który by przyzwyczajał użytkownika do nowego OSa.