TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Kupie w lipcu nowy laptop HP. Czy będe mógł wymienić Vista na Seven za free?

Mam zamiar kupić laptop najprawdopodobniej HP. Kupiłbym już w czerwcu ale podobno od lipca będe mógł po premierze Windows 7 wymienić za free Vista na Windows 7.
Czy to prawda?
czy to sprawa indywidualna zależna od marki laptopa?
A może w grę wchodzi inna data?

Na dzień dzisiejszy nie.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Keiedyś byął promocja: kuppan XP, to później będziesz miał możliwość przejścia za darmo na Vistę, ale to chyba nie obejmowało lapków. ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline Grechu

  • ***
  • 153
Mam zamiar kupić laptop najprawdopodobniej HP. Kupiłbym już w czerwcu ale podobno od lipca będe mógł po premierze Windows 7 wymienić za free Vista na Windows 7.
Kup laptop bez systemu (czyli taniej), zainstaluj W7 RC a kiedy będzie już wiadomo to albo kupisz Vistę i zupgradujesz albo od razu W7.
Przy XP i Viście była taka opcja? Darmowego upgrade-u?

Kup laptop bez systemu (czyli taniej), zainstaluj W7 RC a kiedy będzie już wiadomo to albo kupisz Vistę i zupgradujesz albo od razu W7.
Przy XP i Viście była taka opcja? Darmowego upgrade-u?

Ale czy wtedy przy (oddzielnym zakupie) Vista nie będzie drożej?

A ten artykuł o czym mówie jak nie o darmowej wymianie Vista na Seven?
http://www.pcworld.pl/news/336819/Windows.7.Upgrade.Program.2.0.html

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Kolego, datami granicznymi dla darmowego uaktualnienia będą prawdopodobnie 28 czerwca 2009 i 31 stycznia 2010.
Jeżeli kupisz notebooka z Vistą w tym przedziale czasowym, będziesz mógł wymienić go za darmo na Windows 7 - takie są nieoficjalne informacje na tą chwilę.
Zmienić się mogą tylko daty, ale sam program pozostanie - będzie możliwość darmowego uaktualnienia systemu w przypadku zakupu komputera w wyznaczonym przez Microsoft czasie.

Zanim kupisz nowego laptopa - radzę Ci zapoznać się z porządnymi testami - np. na www.notebookcheck.net , www.notebookcheck.pl .
Kiedyś kupowałem tylko HPki ... przestałem. W moim domu wciąż 3 na 4 laptopy to HP, ale trend raczej zostanie zmieniony :) - znaczek HP (podobnie jak większości pozostałych firm) nie znaczy już nic, nie daje żadnej gwarancji jakości. Każda firma - Lenovo, HP, Dell, Toshiba, Sony, ..., itd. - ma w swojej ofercie kilka totalnych bubli. Piszę to po to, abyś nie kierował się obiegowymi opiniami o firmie (w stylu "Toshiby są świetne, a Asusy do d...") - kupując komputer zainteresuj się mocno konkretnymi modelami, przeczytaj jak najsolidniejsze testy, idź do sklepu i obejrzyj sprzęt zanim wydasz na niego niemałe pieniądze ...
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

nie zależy mi na HP tylko na karcie 9600M GT i 4 GB ramu i z tego co pamiętam to akurat HP miałby w miarę konkurencyjny model. U mnie dochodzi jeszcze oferta tylko jednego sklepu ale to już inna bajka

Tylko właśnie te terminy są od Microsoft dla firm i firma może wtedy kupić jakąś licencje czy coś takiego czy to z automatu: kupię laptop w tym terminie bez względu na markę i już mogę się cieszyć darmowym upgradem?

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Podejrzewam, że chodzi tu o datę zakupu komputera przez użytkownika końcowego - wg mnie inne zasady nie miałyby większego sensu.

Producenci laptopów martwią się (i to chyba słusznie), że na chwilę przed wprowadzeniem nowego systemu operacyjnego użytkownicy stwierdzą: "po co kupować komputer teraz, skoro mogę poczekać z zakupem - załóżmy miesiąc - i będę miał licencję na świeżutki Windows 7 ?". Sam jesteś doskonałym przykładem, że tak może być.
Program darmowych uaktualnień ma więc na celu wyhamowanie spadku sprzedaży komputerów spowodowany przez takie dylematy :)
W teorii niewiele się zmienia - bo po wprowadzeniu wspominanego programu użytkownicy czekać będą z zakupem nie do dnia premiery, a do dnia 28 czerwca 2009 - będzie dziać się dokładnie to samo, ale z przesunięciem czasowym. Praktyka mówi jednak co innego - pamiętajmy, że akcja reklamowa Windows 7 rozpocznie się na niedługo przed wprowadzeniem go na rynek i dopiero wtedy większość użytkowników komputerów zacznie interesować się tematem. Rzecz w tym, że będą już wtedy objęci programem darmowych uaktualnień.
Gdyby zasady stworzone przez Microsoft nie dotyczyły dnia zakupu komputera przez końcowego użytkownika, a przez np. sklep - powstałoby spore zamieszanie i sam program nie miałby większego sensu - byłby sprzeczny z założeniami (tak mi się wydaje).

Moja odpowiedź to przypuszczenia - nie pracuję dla Microsoftu i nie potrafię powiedzieć jakie zasady będą obowiązywać.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

No nic pozostaje czekać do 26 czerwca. Szkoda bo miałem już kupować na początku czerwca :( . Żeby tylko nie okazało się że razem z Programem Ugrade Seven nie ruszyła podwyżka cen :(


http://www.itpartner.pl/news/342622/Windows.7.Upgrade.Program.ruszy.kilka.dni.wczesniej.html