TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Szerokość menu Start by Luke

Offline szpachla

  • ***
  • 113
  • GG.HF
Odp: Szerokość menu Start by Luke
« Odpowiedź #30 dnia: 12 Maj 2009, 14:00:19 »
Luk możesz powiedzieć jak robi się takie aplikacje jak ta? W jakim języku to piszesz?
Intel Core2Duo E6300 1,86@3.2 GHz
Asus p5k
G.Skill 2X1GB @ 900 MHz
GeForce 8800 GT, core @ 600 MHz
Chieftec GPS-450W


Odp: Szerokość menu Start by Luke
« Odpowiedź #31 dnia: 12 Maj 2009, 15:06:50 »
Mistol, czy możesz udostępnić plik z folderu:
C:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-aero.resources_31bf3856ad364e35_6.1.7100.0_pl-pl_06a06252d5a20014
Tylko nie wiem, czy po słowie resources będziesz miał te same cyferki. Ale takich folderów o tej nazwie do słowa resources jest tylko dwa. Chodzi mi tylko ten, który w nazwie ma pl-pl.
Zastanawiam się, czy też tego pliku nie powinno się podmienić...

Proszę oto plik http://www.mediafire.com/download.php?kzy3bymjxzt
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2009, 15:10:38 wysłana przez Mistol »

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Szerokość menu Start by Luke
« Odpowiedź #32 dnia: 12 Maj 2009, 23:14:17 »
Luk możesz powiedzieć jak robi się takie aplikacje jak ta? W jakim języku to piszesz?
To jest Microsoftowy C#. :) Bawię się nim do niedawana (w piątek mam z niego zaliczenie :P), ale od razu go polubiłem. No i oczywiście Visual Studio 2008.



Szerokość menu Start v1.0.0.3 Beta

Udostępniam nową wersję programu z kolejnymi poprawkami. :)
Można ściągnąć tutaj: StartWidth 1.0.0.3Beta.exe

Nowa wersja: tutaj.

Nowości:
  • Poprawiona wersja pliku MUI na 7100 (była 7077)
  • Wczytywanie aktualnych ustawień z pliku MUI i ustawienie suwaków po uruchomieniu programu (pod warunkiem, że plik był podmieniony)
  • Nowe pole w oknie diagnostycznym pokazujące wersję pliku, powinna być 6.1.7100.0
« Ostatnia zmiana: 17 Maj 2009, 14:50:34 wysłana przez Luke »

Odp: Szerokość menu Start by Luke
« Odpowiedź #33 dnia: 13 Maj 2009, 12:18:36 »
Teraz wszystko działa w porządku na nowej wersji 1.0.03 z oryginalnym language packiem od Microsoftu.
Menu jest teraz wąskie.Dzięki Luke  ;D

Odp: Szerokość menu Start by Luke
« Odpowiedź #34 dnia: 13 Maj 2009, 12:56:02 »
Mi nie działa, najpierw miałem spolszczenie Vasila (było ok.), później od Scooby’ego  (było ok.) a teraz zainstalowałem to od MS i menu jest szerokie.
HP ProBook Windows 7 x64
Help IT
"Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół"

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Szerokość menu Start by Luke
« Odpowiedź #35 dnia: 13 Maj 2009, 20:50:35 »
Jak wejdziesz do diagnostyki, to masz wartości które ustawiłeś? Wersja pliku jest 6.1.7100.0? Próbowałeś przeładować Aero?

Odp: Szerokość menu Start by Luke
« Odpowiedź #36 dnia: 14 Maj 2009, 09:41:24 »
Cześć, diagnostyka wyświetlała wszystko dobrze, czyli wymiary oraz wersja pliku się zgadzała. 
HP ProBook Windows 7 x64
Help IT
"Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół"

Odp: Szerokość menu Start by Luke
« Odpowiedź #37 dnia: 14 Maj 2009, 11:52:35 »
Dziwna sprawa.Wąskie menu miałem przez jeden dzień a teraz znów jest niestety szerokie.Jakby windows przywrócił stary plik ale
w twoim programie pokazuje wartości wąskiego menu.Teraz mimo kolejnych prób zmiany menu nic się nie zmienia.

Offline Hooch

Odp: Szerokość menu Start by Luke
« Odpowiedź #38 dnia: 14 Maj 2009, 15:04:51 »
Dziwna sprawa.Wąskie menu miałem przez jeden dzień a teraz znów jest niestety szerokie.Jakby windows przywrócił stary plik ale
w twoim programie pokazuje wartości wąskiego menu.Teraz mimo kolejnych prób zmiany menu nic się nie zmienia.

Spróbuj uruchomić z prawami administratora.

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Szerokość menu Start by Luke
« Odpowiedź #39 dnia: 14 Maj 2009, 17:21:32 »
Dziwna sprawa.Wąskie menu miałem przez jeden dzień a teraz znów jest niestety szerokie.Jakby windows przywrócił stary plik ale
w twoim programie pokazuje wartości wąskiego menu.Teraz mimo kolejnych prób zmiany menu nic się nie zmienia.
Okno diagnostyczne pokazuje zawartość oryginalnego (w sensie tego, co jest tam w systemowym folderze) pliku właśnie. I skoro wartości są takie, jak ustawiałeś, to znaczy, że system niczego nie przywrócił. Ciekawe... On musi jeszcze gdzieś tą informację trzymać... W jakimś innym miejscu. Bo to Ci mogę gwarantować - jeśli w oknie diagnostycznym widzisz te wartości, które wpisałeś, to plik jest poprawnie podmieniony. Więc trzeba poszukać gdzieś indziej... :P



Zauważyłem następującą rzecz... Jeśli się ten plik usunie, wówczas szerokość menu Start ustawia się według tego pliku w folderze en-US. A jeśli i tamten plik się usunie... to nie da się włączyć Aero. :P Więc może jednak warto jeszcze podmienić ten plik w wersji angielskiej... Hm... No i skoro bez tych plików Aero nie chodzi, to trudno szukać w innych miejscach...

Ale z drugiej strony... menu start w angielskim pliku jest już węższe przecież...

Mistol, a może tak spróbuj. Zmień nazwę pliku aero.msstyles.mui na np. aero.msstyles1.mui w folderze oczywiście C:\Windows\Resources\Themes\Aero\pl-PL. Potem zmień na Widows Klasyczny i wróć do Aero. Jaki masz pasek? Taki, jak w angielskiej wersji, czyli węższy? (przypadkiem nie włączaj mojego programu, bo on się nie zczai, że nazwę pliku zmieniłeś :P) No to teraz przywróć nazwę tamtemu plikowi i znów: Klasyczny, Aero. I jak jest teraz? :)
« Ostatnia zmiana: 14 Maj 2009, 18:22:55 wysłana przez Luke »

Odp: Szerokość menu Start by Luke
« Odpowiedź #40 dnia: 16 Maj 2009, 11:19:56 »
Nie kombinowałem już bo zmieniłem system na build 7127.
Na nowym buildzie program nie chce się nawet odpalić

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Szerokość menu Start by Luke
« Odpowiedź #41 dnia: 16 Maj 2009, 13:41:05 »
Szerokość menu Start v1.0.0.4 Beta

Tym razem mój program zmienia dwa pliki. Oprócz aero.msstyles.mui, z folderu system32, nadpisany zostaje również plik o tej samej nazwie, ale w folderze winsxs. Co prawda zmiana pierwszego pliku powinna wystarczyć, ale widzę, że u kilku osób to nie działa, więc program podmienia dodatkowo ten drugi plik. Może to właśnie pomoże... :)

Program można pobrać tutaj: StartWidth 1.0.0.4Beta.exe
Odrobinę nowsza wersja (poprawiony błąd przycisku OK): StartWidth 1.0.0.4a Beta.exe
Nowa wersja: tutaj.

Nowości:
  • Podmiana pliku aero.msstyles.mui w folderze winsxs
  • Nowe pola w oknie diagnostycznym dla powyższego pliku
  • Ulepszona detekcja błędów (program się uruchomi nawet gdy brak odpowiednich plików)
  • Sprawniejsze przeładowanie Aero (czasem program zostawał na Windows Klasyczny i nie zmieniał na Aero)
  • Poprawione inne drobniejsze błędy

Testowałem na x64 dla oryginalnego spolszczenia i na x86 dla spolszczenia sCooby^ego. Wszystko działało dobrze.
No i program powinien również poprawnie działać dla buildu 7127 zarówno dla spolszczenia sCooby^ego, jaki i spolszczenia Microsoftu, jeśli się takie pojawi.

Do osób, którym nie działało zwężanie i miały oryginalne spolszczenie Microsoftu: przed zastosowaniem zmian, otwórzcie okno diagnostyczne. Czy wartości w prawej ramce są takie same jak w lewej? Dla spolszczenia sCooby^ego wartości w prawej ramce powinny być równe 0.



U mnie dziala  ;)

Ta wersja działa, dzięki :-)
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2009, 23:31:31 wysłana przez Luke »

Offline Max

  • ****
  • 270
Odp: Szerokość menu Start by Luke
« Odpowiedź #42 dnia: 24 Maj 2009, 19:44:07 »
Dałoby się jeszcze zrobić opcję "Wysokość"?
Windows Se7en x86 HAIL SEVEN!
Xubuntu 10.10 x64

Poprzednio znany jako MikeHunt, teraz zmienił nick na krótszy. :P

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Szerokość menu Start by Luke
« Odpowiedź #43 dnia: 24 Maj 2009, 19:47:18 »
Wysokość zależy od ilości wyświetlanych elementów.

Offline Max

  • ****
  • 270
Odp: Szerokość menu Start by Luke
« Odpowiedź #44 dnia: 24 Maj 2009, 20:04:21 »
No to u mnie chyba się system rozjechał... Menu start jest wysokie na połowę ekranu pomimo dwóch elementów.
Windows Se7en x86 HAIL SEVEN!
Xubuntu 10.10 x64

Poprzednio znany jako MikeHunt, teraz zmienił nick na krótszy. :P