TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Szerokość menu Start by Luke

Offline Blady

  • ***
  • 120
Odp: Szerokość menu Start by Luke
« Odpowiedź #75 dnia: 19 Sierpień 2009, 17:18:06 »
no i SUKCES!!!!!!!!!!!!! jestes WIELKI .... wyrazy uznania blad juz nie wyskakuje a po resecie waskie menu start.
dzieki wielkie LUKE
pozdrawiam

a zatem czekamy na nową wersję :D

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Szerokość menu Start by Luke
« Odpowiedź #76 dnia: 19 Sierpień 2009, 17:28:50 »
Już jest. :)

Szerokość menu Start v1.0.6

Do pobrania tutaj: StartWidth 1.0.6.exe
Nowsza wersja: patrz niżej. :)

Zmiany:
  • Poprawiony błąd dla Windows 7 RTM ze zintegrowanym spolszczeniem
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień 2009, 22:12:55 wysłana przez Luke »

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Szerokość menu Start by Luke
« Odpowiedź #77 dnia: 20 Sierpień 2009, 22:12:15 »
Szerokość menu Start v1.0.7

Kolejna wersja mojego programu wprowadza wiele nowych zmian. Dziś zauważyłem, że wszystkie poprzednie wersje nie do końca zwężały menu Start... Kiedy się rozwijało listę najnowszych dokumentów, albo próbowało czegoś szukać, wówczas menu Start znów rozszerzało się do takich rozmiarów, jakie uzyskiwało przed zwężeniem. Tymczasem w angielskiej wersji te rozmiary są zdecydowanie inne...

Udało mi się odnaleźć miejsca w pliku aero.msstyles.mui, które były odpowiedzialne za ten stan rzeczy i umożliwiłem kontrolę ich wartości w moim programie. :) Właściwie dopiero teraz menu zwęża się tak jak powinno, dlatego wszystkim, którzy instalowali wcześniejsze wersje programu zalecam zainstalowanie tej i doprowadzenie tych rozmiarów do porządku (a może nikt nie zauważył... :P). W sumie teraz można kontrolować aż 4 parametry:
  • Szerokość lewej strony
  • Szerokość prawej strony
  • Szerokość listy najnowszych dokumentów
  • Szerokość panelu wyszukiwania

Do tych dwóch ostatnich wartości możliwe jest ustawienie, aby ich wartość była wyliczana na podstawie pewnego algorytmu, który jakoś udało mi się wymyślić. :P I zalecam to ustawienie, aczkolwiek jeśli ktoś chce mieć inaczej, to nic nie stoi na przeszkodzie.

A tak na marginesie dodam, że oprócz tych czterech wartości, których znaczenie już znam i które właśnie opisałem, pozostały jeszcze cztery inne parametry, których znaczenia wciąż nie mogę się domyślić... :P


Pojawiła się nowa opcja: "Stan". Dzięki niej możemy wybrać jedną z trzech sytuacji, w której chcemy zmienić szerokość naszego menu Start. Schematy ustawień zostały wzbogacone o te dwie wartości, więc można sobie zobaczyć ich porównanie dla polskiej i angielskiej wersji systemu (akurat dla Visty to nie ma znaczenia :P).

Najnowszą wersję można pobrać tutaj: StartWidth 1.0.7.exe
A właściwie to tutaj (drobne zmiany kosmetyczne :P): StartWidth 1.0.7.2.exe

Zmiany
  • Dodana możliwość zmiany szerokości menu Start w trakcie przeglądania najnowszych dokumentów
  • Dodana możliwość zmiany szerokości menu Start w trakcie wyszukiwania
  • Dodany podgląd dla nowych parametrów
  • Poprawione proporcje podglądu
  • Dodany obrazek użytkownika :P
  • Wykrycie schematu po uruchomieniu programu
  • Ogólna optymalizacja kodu

Zapraszam do testowania. :)
Aha, użytkownicy Visty raczej nie odczują różnicy - tam wciąż jest tylko jeden parametr do zmiany. :P
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpień 2009, 11:37:59 wysłana przez Luke »

Offline Blady

  • ***
  • 120
Odp: Szerokość menu Start by Luke
« Odpowiedź #78 dnia: 21 Sierpień 2009, 14:45:21 »
poka screeny z najnowszej wersji gdzie widac to

    * Szerokość listy najnowszych dokumentów
    * Szerokość panelu wyszukiwania

i menu rozwiniete z stan

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Szerokość menu Start by Luke
« Odpowiedź #79 dnia: 21 Sierpień 2009, 15:50:03 »
Już. :)

Stan
   
Najnowsze dokumenty
   
Wyszukiwanie
   





Offline Blady

  • ***
  • 120
Odp: Szerokość menu Start by Luke
« Odpowiedź #80 dnia: 21 Sierpień 2009, 15:56:30 »
Congratulations :D czy mi się zdaje czy obrazek użytkownika to kupa?? :D

daj też pełne logo windows w orbie :D, lepiej się będzie program prezentować

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Szerokość menu Start by Luke
« Odpowiedź #81 dnia: 25 Sierpień 2009, 11:46:23 »
Nie, nie, to nie kupa. :D Obrazek ustawia się taki, jaki ma użytkownik. :)

Ja mam takiego kociaka:

:D

A logo Windows do orba specjalnie nie dawałem, bo to miało być tak schematycznie... :P Ale może się jeszcze zastanowię. Ogólnie, zaczynając pisać ten program miałem taką ideę, żeby wyglądał tak, jakby to była zwykła funkcja Windowsa... Stąd też taka zwyczajna nazwa - Szerokość menu Start. :)



Szerokość menu Start 1.0.7.3

Jeśli chodzi o podstawową funkcjonalność, to tu się praktycznie nic nie zmieniło. Poza ogólnym poprawieniem wyglądu programu, dodałem automatyczną kontrolę wersji - czyli program sam sprawdza, czy jest aktualny. Jeśli pojawi się nowa wersja, wówczas zaproponuje jej pobranie otwierając stronę, z której można go będzie pobrać. :)


Zmiany:
  • Wygładzone narożniki menu Start w podglądzie (Microsoft powinien zrobić to samo... :P)
  • Drobne zmiany kosmetyczne
  • Kontrola wersji

Link w pierwszym poście.



Parę postów umknęło po ostatnim czyszczeniu bazy, więc napiszę dla porządku, jakie zmiany pojawiły się w nowej wersji...

Szerokość menu Start 1.0.7.7

Zmiany:
  • Rozszerzenie działa programu do angielskich wersji systemów
  • Drobna zmiana wyglądu instalatora
  • Wykrywanie przez instalator uruchomionego programu i wyświetlanie prośby o jego zamknięcie (działa od wersji 1.0.7.6)
  • Zablokowanie możliwości uruchomienia więcej niż jednej instancji programu
  • Drobne zmiany w wyglądzie
  • Nowy schemat ustawień: Użytkownika, który przechowuje aktualny stan parametrów menu Start, jeśli nie zgadza się on z żadnym innym schematem
  • Udoskonalone okno postępu wyświetla dokładniejsze informacje o aktualnie wykonywanej czynności
  • Możliwość anulowania procesu stosowania zmian
    • zalecane w wypadku rozmyślenia się i chęci ponownego ustawienia szerokości menu Start
    • raczej niezalecane, gdy chce się po prostu anulować i wyjść z programu (niczemu to nie szkodzi, ale istnieje pewne (a raczej bardzo małe, a nawet znikome) prawdopodobieństwo, że po ponownym uruchomieniu komputera, szerokość menu Start zmieni się na takie, jak ustawiono tuż przed anulowaniem, jednakże jeszcze mi się to nie zdarzyło, więc może to jest niepotrzebne ostrzeżenie :))



Szerokość menu Start 1.0.7.8

Poprawiłem błąd, który mógł się pojawić przy uruchamianiu programu. A wynikał on z błędu, jaki pojawił się w instrukcji instalacji spolszczenia... który też już poprawiłem. :P Błąd uwidocznił się u jednego z użytkowników programu.
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień 2009, 13:26:36 wysłana przez Luke »

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Szerokość menu Start by Luke
« Odpowiedź #82 dnia: 23 Październik 2009, 20:14:18 »
Szerokość menu Start 1.0.8

Poprzednia wersja źle wykrywała język systemu... - i właśnie to poprawiłem. :)
« Ostatnia zmiana: 24 Październik 2009, 11:41:55 wysłana przez Luke »