TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Szerokość menu Start by Luke

Offline Luke

  • ****
  • 423
Szerokość menu Start by Luke
« dnia: 09 Maj 2009, 19:47:37 »
Szerokość menu Start
(aktualna wersja to 1.2 )

Jest to narzędzie, które umożliwia zmianę szerokości menu Start w polskim i angielskim systemie Windows 7 i Windows Vista. Stworzyłem je dla wszystkich, których, tak jak mnie, irytuje zbyt szerokie menu Start w polskich systemach. :P


   
stany
   
lista najnowszych dokumentów
   
panel wyszukiwania

Za pomocą dwóch suwaków możemy sobie dowolnie ustalić szerokość zarówno lewej, jak i prawej części menu Start. Możemy także skorzystać z gotowych schematów i mieć dokładnie takie wymiary menu Start, jak np. w angielskiej wersji systemu. Program umożliwia również ustalenie szerokości listy najnowszych dokumentów, czy szerokości panelu podczas wyszukiwania. Dostęp do tych opcji uzyskujemy przez listę stanów.

Najnowszą wersję programu można pobrać tutaj: Szerokość menu Start

Czytając poniższą dyskusję można prześledzić ewolucję programu. :P Na miejscu tego posta znajdował się wcześniej opis pierwszej wersji. Postanowiłem jednak umieścić tu opis najnowszej wersji, żeby nie trzeba było szukać jej w gąszczu tych wiadomości. :) Od wersji 1.0.7.3 wprowadziłem mechanizm automatycznego sprawdzania, czy program jest aktualny.

Zapraszam do testowania i zgłaszania błędów, jeśli się takie znajdą. :)

Zachęcam do odwiedzenia strony na facebooku: Szerokość menu Start na facebooku
« Ostatnia zmiana: 21 Listopad 2010, 12:08:22 wysłana przez Luke »

Offline Sotom

  • *****
  • 1113
Odp: Szerkość menu Start v0.9 Beta by Luke
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Maj 2009, 19:51:39 »
Trzeba restart albo cos po zabiegu?

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Szerkość menu Start v0.9 Beta by Luke
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Maj 2009, 19:59:50 »
Luke rozumiem, że to początki, ale postaraj się coś lepszego sknocić...
bo program trochę denny, po co zmieniać paszek menu? xD

Offline Sotom

  • *****
  • 1113
Odp: Szerkość menu Start v0.9 Beta by Luke
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Maj 2009, 20:01:30 »
Po to bo np ktos chce miec węzszy albo szerszy?
Wg mnie przydatny programik.

Odp: Szerkość menu Start v0.9 Beta by Luke
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Maj 2009, 20:16:48 »
Po to bo np ktos chce miec węzszy albo szerszy?
Wg mnie przydatny programik.
pewnie ze przydatny ;) przynajmniej rozwiaze problemy ze spolszczenie od sCooBy'ego gdzie wiele osob narzekalo ze pasek jest albo za szeroki albo za wazki ;)

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Szerkość menu Start v0.9 Beta by Luke
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Maj 2009, 20:41:07 »
po co zmieniać paszek menu? xD
Nie cały pasek, tylko jego szerokość. :) Zamiast szukać sposobów, to napisałem prosty programik, który się tym zajmie. :P

Trzeba restart albo cos po zabiegu?
Właśnie o to chodzi, że nie. :) Program sam zmienia kompozycję, żeby efekt zobaczyć już po kilku sekundach. :P

Offline Sephiroth

  • ***
  • 148
  • ну погоди!
Odp: Szerkość menu Start v0.9 Beta by Luke
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Maj 2009, 20:43:25 »
Cóż, nawet jeśli cel programu zbyt wyniosły nie jest (choć ja akurat uważam, że program przydatny :)), to aplikacja ładna i dobrze wykonana. Dobra robota luke. ;)
| Intel Core 2 Quad Q9550 @ 2.83 GHz | ASUS P5E-VM DO | 6GB RAM DDR2 800MHz CL5 | ASUS nVIDIA GeForce 9800GTX+ 512MB | HDD Samsung 750GB SATA II 32MB 7200 obr/min | Zasilacz Fortron 500W | Samsung SyncMaster T200HD |

Nothing is true. Everything is permitted.

Odp: Szerkość menu Start v0.9 Beta by Luke
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Maj 2009, 01:54:08 »
Luke rozumiem, że to początki, ale postaraj się coś lepszego sknocić...
bo program trochę denny, po co zmieniać paszek menu? xD

Dla mnie program niezły. Miałem problemy z szerokością menu start ze spolszczeniem od Scoby'iego, było za wąskie (Uruchom Ponownie się nie mieściło), a teraz sam mogę to ustawić. Świetna robota Luke, gratuluję :)
I jeszcze dzięki za ten program, wreszcie Menu Start wygląda tak jak chciałem :)
Intel Core 2 Duo E6600 2,4@ 2,76 Ghz
Kingston DDR2 2x 2GB 800MHz
GIGABYTE GeForce 8600 GTS 256mb
ASUS P5LD2SE
Segate 160GB

Offline zinger

  • **
  • 61
  • all about kfc!
Odp: Szerokość menu Start v0.9 Beta by Luke
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Maj 2009, 16:05:28 »
TonyM jak nie masz nic do powiedzenia to siedź cicho lub idź trolować na dobreprogramy.pl!
Program jak najbardziej przydatny (dla mnie po prostu bardzo).
Świetna robota LUKE

Offline orzech

  • ***
  • 199
  • Windows 7 Ultimate PL
Odp: Szerkość menu Start v0.9 Beta by Luke
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Maj 2009, 16:21:56 »
Luke rozumiem, że to początki, ale postaraj się coś lepszego sknocić...
bo program trochę denny, po co zmieniać paszek menu? xD

Potrafisz tylko krytykować i robić z siebie bóg wie kogo małolacie. Okres buntu? Nie odpowiadaj tylko pomyśl nad swoim zachowaniem, nie wiesz o co chodzi? Poczytaj swoje posty - dorośnij...

A programik bardzo ciekawy.
Intel Core Duo T2390 @ 1.86 GHz 1 MB L2 cache | 2GB DDR2 667 MHz | Intel GMA X3100 LCD CrystalBrite. | Windows 7 build 7600 activated.

Offline d.l

  • *
  • 46
  • Windows 7 x86 RTM
Odp: Szerokość menu Start v0.9 Beta by Luke
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Maj 2009, 16:42:22 »
Programik Super !!!  :) Świetna robota!!

Odp: Szerokość menu Start v0.9 Beta by Luke
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Maj 2009, 17:26:05 »
Próbuję to uruchomić na Windows 7 RC 7100 64 Bit , (oryginalne) spolszczenie Microsoftu to dla beta testerów,
i oto co mi się pojawia:
http://i39.tinypic.com/2e3bajr.jpg
Może ktoś zna sposób jak to ominąć.

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Szerokość menu Start v0.9 Beta by Luke
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Maj 2009, 18:37:32 »
Rafal05, myślę, że po prostu nie masz uprawnień, które pozwalają na edycję/usuwanie pliku.
Musisz ustawić je (prawoklik na pliku, właściwości, zabezpieczenia, zaawansowane, uprawnienia (edytuj).
Być może konieczne będzie przejęcie własności (prawie jak wyżej, zakładka właściciel).
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Szerokość menu Start v0.9 Beta by Luke
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Maj 2009, 18:54:35 »
Próbuję to uruchomić na Windows 7 RC 7100 64 Bit , (oryginalne) spolszczenie Microsoftu to dla beta testerów,
i oto co mi się pojawia:
http://i39.tinypic.com/2e3bajr.jpg
Może ktoś zna sposób jak to ominąć.

Hmm... zatem muszę coś poprawić, bo widzę, że u Ciebie mój programik jest jakiś za duży. :P Właśnie zrobiłem wersję, która daje jeszcze większą swobodę zmiany wymiarów menu start. :) Niedługo ją tutaj wrzucę. :P

Rafal05, myślę, że po prostu nie masz uprawnień, które pozwalają na edycję/usuwanie pliku.
Musisz ustawić je (prawoklik na pliku, właściwości, zabezpieczenia, zaawansowane, uprawnienia (edytuj).
Być może konieczne będzie przejęcie własności (prawie jak wyżej, zakładka właściciel).
Tylko właśnie mój programik miał to sam robić. :P Spróbuję to poprawić. :)

Już wiem, poprawiłem, mam nadzieję, że zadziała. :)
« Ostatnia zmiana: 10 Maj 2009, 19:18:46 wysłana przez Luke »

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Szerokość menu Start by Luke
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Maj 2009, 19:28:34 »
Szerokość menu Start v1.0 Beta

Zatem, przedstawiam kolejną, ulepszoną wersję 1.0. :)



Nowości:
  • Plik MUI jest teraz generowany przez program. (wcześniej miał tylko zestaw gotowych plików do podmiany)
  • Można płynnie i precyzyjnie ustalić szerokość menu Start, i wymiary te są podane w pikselach.
  • Praktycznie jest teraz 4000 możliwych ustawień (wcześniej było tylko 9).

Tu można pobrać: StartWidth 1.0Beta.exe

Nowsza wersja: tutaj.

Przed instalacją zalecam odinstalowanie starej wersji, bo program zawiera teraz mniej plików, więc starych nie podmieni, a są już niepotrzebne. :P
Miłego testowania. :)



Rafal05, zastanawia mnie, czemu Twoja ikona na pulpicie mojego programu nie wygląda tak:

Symbol tarczy oznacza, że program wymaga uruchomienia z prawami administratora... Taki jest warunek jego poprawnego działania.



Właśnie zauważyłem, że na wolnym komputerze, program potrafi zmienić kompozycję na Windows Klasyczny i zapomnieć później o powrocie do Aero... Ale na współczesnych maszynach to się raczej nie powinno zdarzyć. :)
« Ostatnia zmiana: 16 Maj 2009, 17:49:25 wysłana przez Luke »