TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7 bez zintegrowanych aplikacji

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Windows 7 bez zintegrowanych aplikacji
« dnia: 24 Wrzesień 2008, 13:19:18 »
Cytuj
Windows 7 bez zintegrowanych aplikacji
23 września 2008 18:52

W najnowszej wersji systemu operacyjnego Windows, Microsoft zdecydował się na usunięcie części aplikacji, które do tej pory były domyślnie instalowane wraz z systemem. Dotknęło to m.in. aplikacji Windows Mail, MovieMaker i Photo Gallery. Będą one oferowane do samodzielnej instalacji poprzez aplikację Windows Live.


Według zapewnień firmy, ma to spowodować szybsze uruchamianie się całego systemu, a także umożliwić w przyszłości firmom zewnętrznym personalizację systemu. Nie podano dokładniejszych informacji jak miałaby wyglądać taka współpraca, jednak Microsoft jest do tego zmuszony po wyrokach, jakie zapadły przeciwko niemu w procesach antymonopolowych.

Microsoft próbuje przyspieszyć premierę swojego najnowszego systemu, która wstępnie planowana jest na drugą połowę 2009 roku. Chce on w ten sposób uniknąć zbyt długich przerw pomiędzy kolejnymi systemami. Pierwsze aktualizacje systemu planowane są na początek 2010 roku, jednak wszystko będzie zależało od reakcji klientów, którzy w przypadku Visty skarżyli się na poważne problemy z kompatybilnością sterowników i oprogramowania od firm zewnętrznych, a także z prędkością działania samego systemu.


http://www.pcworld.pl/news/167908/Windows.7.bez.zintegrowanych.aplikacji.html

Widać MS jest o krok przed trybunałem antymonopolowym.  ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Windows 7 bez zintegrowanych aplikacji
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Wrzesień 2008, 13:22:57 »
Gratulujemy :D Bardzo dobra sprawa.

Odp: Windows 7 bez zintegrowanych aplikacji
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Wrzesień 2008, 18:06:19 »
Fajnie, i tak nie używam tych programów, chyba z raz odpaliłem Galerie Windows, a Movie Makera wcale :P Ale lamerzy nie będa mogli przeglądać zdjęć zaraz po instalacji i będą mówić że system jest be ;)

Odp: Windows 7 bez zintegrowanych aplikacji
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Wrzesień 2008, 23:41:52 »
Jestem za, też nie używam tych aplikacji.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Windows 7 bez zintegrowanych aplikacji
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Wrzesień 2008, 10:27:26 »
Windows Mail - Mozilla Thunderbird
MovieMaker - nie jest mi potrzebny
Photo Gallery - Google Picasa 3

Odp: Windows 7 bez zintegrowanych aplikacji
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Wrzesień 2008, 12:04:22 »
Ja bym jeszcze usunął Media Center. Poza tym jestem za tym żeby można było wybierać programy przy instalacji systemu.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Windows 7 bez zintegrowanych aplikacji
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Wrzesień 2008, 14:47:09 »
Fajnie, i tak nie używam tych programów, chyba z raz odpaliłem Galerie Windows, a Movie Makera wcale :P Ale lamerzy nie będa mogli przeglądać zdjęć zaraz po instalacji i będą mówić że system jest be ;)

Właśnie o to chodzi i dlatego pewnie MS nie może stworzyć instalacji z wybieranymi składnikami, bo większość powidziałaby osobie instalującej żeby system zajmował jak najmniej, ale potem będą mówić system jest be-nie ma w nim fajnych programów. :P
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Windows 7 bez zintegrowanych aplikacji
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Wrzesień 2008, 15:01:59 »
Właśnie jakby zrobili możliwość wyboru programów podczas instalacji, to by każdy mógł sobie wybrać co chce mieć w systemie (i wtedy system by nie był BE).

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Windows 7 bez zintegrowanych aplikacji
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Wrzesień 2008, 15:08:34 »
Właśnie jakby zrobili możliwość wyboru programów podczas instalacji, to by każdy mógł sobie wybrać co chce mieć w systemie (i wtedy system by nie był BE).

Ale czlowiekowi w komputerowym każdy by mówił, żeby sytem zajmował jak najmniej, a jak już zobaczą co w nim jeest to powiedzą ''be''.
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Windows 7 bez zintegrowanych aplikacji
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Wrzesień 2008, 15:21:06 »
Bo ludzie już tacy są, że jak za dużo programów to źle bo muli i ogólnie jest syf, a jak jest mało to jeszcze gożej bo co z tego, że jest szybki ALE ma za mało programów trzeba wszystko instalować samemu i jest do kitu.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Windows 7 bez zintegrowanych aplikacji
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Wrzesień 2008, 06:30:49 »
Nie dogodzi wszystkim na raz.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Windows 7 bez zintegrowanych aplikacji
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Wrzesień 2008, 16:24:09 »
Nie dogodzi wszystkim na raz.

Dzisiaj nikomu nie dogodzi... kiedyś za czasów 98, przeciętny Kowalski, cieszył się z tego co już jest w systemie. Dzisiaj by chciał, żeby system się włączał w 30 sekund, miał mase programów do wszystkiego i do tego, żeby nie był dyskożerny.
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Windows 7 bez zintegrowanych aplikacji
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Wrzesień 2008, 18:42:33 »
jak dla mnie to w systemie powinna być przeglądarka coś do mp3 - osobiście bardzo lubię wmp11, dvd i pdf + zip. Cała masa pierdol nikomu potrzebna nie jest. Oczywiście sporo osób napewno lubi programy typu media center ale jak dla mnie powinna być możliwość wyboru przy instalacji lub prosty sposób na ich usunięcie.

Odp: Windows 7 bez zintegrowanych aplikacji
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Wrzesień 2008, 19:23:32 »
Jestem w trakcie robienia koncepcji instalatora. Da się zrobić by było prosto i zaawansowanie jednocześnie.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Windows 7 bez zintegrowanych aplikacji
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Wrzesień 2008, 20:21:46 »
Jestem w trakcie robienia koncepcji instalatora. Da się zrobić by było prosto i zaawansowanie jednocześnie.

Czyli średniozaawansowanie...  ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)