TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Włączanie rozszerzenia adresu fizycznego (PAE)

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Włączanie rozszerzenia adresu fizycznego (PAE)
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Maj 2009, 19:22:00 »
użyłem raz tej komendy i nic to nie zmieniło, dalej u mnie widzi 3,19 GB aczkolwiek dziwne jest też to że tyle samo widziało w 64 bitowym Windows 7 7057. W biosie pokazuje ewidentnie 4 GB
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

QkiZ

Odp: Włączanie rozszerzenia adresu fizycznego (PAE)
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Styczeń 2013, 12:15:09 »
Trochę informacji i wyjaśnienia mitów dotyczących "PAE" i obsługi systemu 32-bit 4GB RAM...

System 32 bitowy nie jest wstanie "zaadresować" takiej dużej pamięci. Maksymalnie do 3GB ... I system 32 bitowy "więcej nie zobaczy", chyba, że płyta główna w BIOS-ie pozwala ustawić tzw. opcję "memory remap feature", wtedy system 32bit zobaczy 4GB ... Ale jest to związane tylko i wyłącznie ze sprzętem i relizowane na poziomie BIOS i samej płyty. I żadne przełączniki tutaj nie pomogą. A tak, pozostaje wymiana na system 64bit ... sam się właśnie skłaniam pomału do takiej operacji i właśnie to uczyniłem instalując Windows 7 RC 64 bit ... bo jakoś tak denerwowało mnie widok 3GB (przy posiadanych 4GB) i brak opcji w BIOS-ie ...

Dwa linki, które rozwiążą tajemnicę czym jest PAE ...

http://www.microsoft.com/technet/prodtechnol/winxppro/pl/maintain/sp2mempr.mspx
http://www.microsoft.com/whdc/system/platform/server/PAE/PAEdrv.mspx

I powtórzę jeszcze raz ... żadne przełączniki przy systemie 32 bitowym (który obsługuje maksymalnie do 3,25GB) nie pomogą jeśli płyta główna nie obsługuje wspomnianej wcześniej funkcji w BIOS-ie - "memory remap".


- Jak zwykle niewzykle, dokładnie i szczerze...


Większej bzdury dawno nie czytałem. Jakoś w 32bitowym Linuksie z kernelem PAE widzi całe 4GB.