TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Cała prawda o Windows 7

Offline mk

  • ***
  • 165
  • everybody lies
Odp: Cała prawda o Windows 7
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Maj 2009, 15:04:48 »
Tajfo, bzdury pleciesz, na moim AMD Sempron 1,2GHz i nVidia GeForce FX5200 Vista nie chciała się zainstalować, Windows 7 chodzi super, żadny BSOD, przymuleń, chodzi ładnie i płynie. Temat jest o niczym bo takich tematów było dużo.

Sinus cosinus daj Boże administratora, niech zamknie ten bezsensowny temat.

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Cała prawda o Windows 7
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Maj 2009, 15:52:41 »
Tajfo
"Przecież Windows 7 ma to samo jądro co Vista więc czy to nowy system?"

Przestań już brać te dragi i zejdź na ziemie bo aż śmiech ogarnia czytając te głupoty które wypisujesz.
Widziałeś kod źródłowy tego jądra? A co to wg. Ciebie jest jądro?
Może w nim połowę kodu przepisali, skąd wiesz?
A może nie pisali jądra od nowa bo taki jak Ty by potem miauczał że mu 100% sterowników z Visty/XP nie łyka? Może temu że programiści tysiąca firm musieli by uczyć się nowego API, wywołań, etc...
A wiesz może co to API? Kompatybilność wsteczna?

Podaj mi może pierwsze definicje jądra to pogadamy...

ps. Jeszcze nic nie wiadomo: http://pcblog.pl/kernel-w-wersji-7-w-systemie-windows-seven/
« Ostatnia zmiana: 08 Maj 2009, 15:56:25 wysłana przez sCooBy^ »
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Offline McVein

  • ***
  • 209
Odp: Cała prawda o Windows 7
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Maj 2009, 16:16:23 »
Tajfo
"Przecież Windows 7 ma to samo jądro co Vista więc czy to nowy system?"

Przestań już brać te dragi i zejdź na ziemie bo aż śmiech ogarnia czytając te głupoty które wypisujesz.

Zgodzę się z przedmówcą że nie którzy użytkownicy bujają w obłokach i nie wiedzą co piszą o porównaniu visty do win7. To tak jakby porównać VW GOLFA (vista) a GOLFA GTI (win7) i zadać sobie pytanie który jest lepszy mino iż skorupa jest ta sama.
Pozdrawiam wszystkich.

Offline ARTi87

  • ****
  • 270
Odp: Cała prawda o Windows 7
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Maj 2009, 16:18:48 »
McVein > co za trafne porównanie :)

Offline McVein

  • ***
  • 209
Odp: Cała prawda o Windows 7
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Maj 2009, 16:34:02 »
McVein > co za trafne porównanie :)

Dzięki ;)
Pozdrawiam wszystkich.

Offline Tajfo

  • *
  • 15
  • Ball Breaker
Odp: Cała prawda o Windows 7
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Maj 2009, 18:12:47 »
Tajfo
"Przecież Windows 7 ma to samo jądro co Vista więc czy to nowy system?"

Przestań już brać te dragi i zejdź na ziemie bo aż śmiech ogarnia czytając te głupoty które wypisujesz.
Widziałeś kod źródłowy tego jądra? A co to wg. Ciebie jest jądro?
Może w nim połowę kodu przepisali, skąd wiesz?
A może nie pisali jądra od nowa bo taki jak Ty by potem miauczał że mu 100% sterowników z Visty/XP nie łyka? Może temu że programiści tysiąca firm musieli by uczyć się nowego API, wywołań, etc...
A wiesz może co to API? Kompatybilność wsteczna?

Podaj mi może pierwsze definicje jądra to pogadamy...

ps. Jeszcze nic nie wiadomo: http://pcblog.pl/kernel-w-wersji-7-w-systemie-windows-seven/

Przestań mnie wyzywać od narkomanów bo narazie to ty łamiesz prawo i licencję podrabiając oprogramowanie Microsoftu, że nie wspomne o piractwie jakie uprawiasz więc zastanów się trochę  nad sobą i wyluzuj zanim pęknie ci żyłka.

Porównaj sobie te dwa systemy Vistę i Win7 o ile umiejętności i wiedza ci pozwoli a potem napadaj na kogoś krzykaczu, majsterkowiczu  ;D
Jeśli dalej będziesz się gubił to nie denerwuj się, że nie rozumiesz i nie wyładowuj tutaj na forum tylko postaraj się zrozumieć

Offline Tajfo

  • *
  • 15
  • Ball Breaker
Odp: Cała prawda o Windows 7
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Maj 2009, 18:16:36 »
Tajfo
"Przecież Windows 7 ma to samo jądro co Vista więc czy to nowy system?"

Przestań już brać te dragi i zejdź na ziemie bo aż śmiech ogarnia czytając te głupoty które wypisujesz.

Zgodzę się z przedmówcą że nie którzy użytkownicy bujają w obłokach i nie wiedzą co piszą o porównaniu visty do win7. To tak jakby porównać VW GOLFA (vista) a GOLFA GTI (win7) i zadać sobie pytanie który jest lepszy mino iż skorupa jest ta sama.

Jeśli jesteśmy przy samochodach. GOLF i GOLF GTI to to samo jak można wyczytać z tego posta tyle, że GOLF GTI to podrasowany ale GOLF czy ja coś innego napisałem?
NIE!!!

Offline McVein

  • ***
  • 209
Odp: Cała prawda o Windows 7
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Maj 2009, 19:52:57 »
Tajfo
"Przecież Windows 7 ma to samo jądro co Vista więc czy to nowy system?"

Przestań już brać te dragi i zejdź na ziemie bo aż śmiech ogarnia czytając te głupoty które wypisujesz.

Zgodzę się z przedmówcą że nie którzy użytkownicy bujają w obłokach i nie wiedzą co piszą o porównaniu visty do win7. To tak jakby porównać VW GOLFA (vista) a GOLFA GTI (win7) i zadać sobie pytanie który jest lepszy mino iż skorupa jest ta sama.

Jeśli jesteśmy przy samochodach. GOLF i GOLF GTI to to samo jak można wyczytać z tego posta tyle, że GOLF GTI to podrasowany ale GOLF czy ja coś innego napisałem?
NIE!!!
To nie jest to samo tylko prawie to samo a to jest różnica. Idąc dalej mozna stwierdzic ze golf (zwykły) w standardowej wersji jest słabszy od wersj GTI (podrasowanej) Podobna sytuacja jest między vistą a siódemką. Vista to ten słabszy golf a siódemka to jej udoskonalona wersja (gti) z poprowioną masą błędów. Ja sam testowałem viste i siódemke, z własnego doświadczenia wiem ze to nie to jest ten sam system. To tak jakbys twierdził ze W2K to to samo co XP, tylko ze tak nie jest.
Pozdrawiam wszystkich.

Odp: Cała prawda o Windows 7
« Odpowiedź #23 dnia: 08 Maj 2009, 19:58:00 »
Moim skromnym zdaniem Windows 7 jak tak dalej pójdzie i czegoś nie zrąbią będzie naprawdę dobrym i nowoczesnym systemem, do Visty go nie porównuje bo jest niedorobiona jak golf bez nadwozia ;) -albo bez podwozia ;) i z zapchanym gaźnikiem na dodatek ;) i ma taką dziwna kierownice że jak skręcasz w prawo to jedzie w lewo ;)
Ludzie na Viste narzekają , zmieniłem system w kilku laptopach ludziom z Visty na XP to skaczą teraz do góry i są zadowoleni, nie bez powodu Microsoft udostępnił downgrade z Visty na XP i całe szczęście.......
Dla mnie Vista jest jednym wielkim zamulaczem czego jak na razie nie mogę powiedzieć o Windows 7-wręcz przeciwnie , ale pożyjemy .....  zobaczymy.....
Ale jest jedna dobra strona Visty- często daje pracę serwisom komputerowym;)-chociaż można z tym polemizować czy to dobrze czy źle ;)
« Ostatnia zmiana: 08 Maj 2009, 20:14:41 wysłana przez 1heniu »
C2D E4500@2x2,8GHz/ASUS P5GZ-MX/2x1GB-DDR2-1024MHz/3xHDD 40+40+500GB/GF9400GT-1GB/Fortron 450W/  PVA SyncMaster 173P+/Windows XP x86 + XP x64 +Win.7 x86

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Cała prawda o Windows 7
« Odpowiedź #24 dnia: 08 Maj 2009, 22:49:57 »
Moim zdaniem Vista nie jest wcale tak złym systemem.
Używałem jej na codzień na dwóch komputerach.

Pierwszy - T5500, 1 GB RAM (pamięć zmieniona później na 3 GB RAM), zintegrowana grafika Intel GMA 950, dysk 5400.
Na początku bez SP1 i bez Aero - po dodaniu pamięci i SP1 włączyłem Aero. Funcjonowała całkiem nieźle.

Drugi - T9300, 4 GB RAM, nVidia Quadro FX570M, Intel Turbo Memory 1 GB, dysk 5400. Nie mogę przyczepić się do prędkości jej działania na tym sprzęcie, irytowało mnie tylko częste mielenie dyskiem (pomimo odpowiedniego skonfigurowania systemu).

Po dwóch latach pracy na tym systemie uważam, że największe problemy Visty to:

1) Instalowanie jej na komputerach, na których nie ma prawa działać z rozsądną prędkością (a mnóstwo jest najtańszych laptopów z Celeronem i 512 MB RAMu, na które wrzucany jest ten system). Choćby nie wiem jak się starać, Vista nigdy nie będzie chodzić na takim komputerze zadowalająco i nie dorówna prędkością działania mniej wymagającemu Windowsowi XP.
Pamiętać trzeba, że kiedyś ludzie narzekali bardzo na ciężki, zasobożerny i mułowaty Windows XP, i akceptowali tylko Windows 98 SE, ewentualnie Windows 2000 - zmiana opinii przyszła z czasem, wraz ze zmianą parametrów przeciętnego komputera.

2) Instalowanie przeolbrzymiej ilości śmieciowatych aplikacji przez producentów laptopów (dla korzyści finansowych oczywiście), co potrafi zamulić nawet najmocniejszą konfigurację (nie tylko w przypadku Visty, ale i XP). Masa osób widzi Vistę po raz pierwszy w takich właśnie 'warunkach'. Zraża się natychmiast, wyrzuca ją i instaluje Windows XP. Instalacja czystego systemu zmieniłaby Vistę na danym komputerze nie do poznania, ale nie daje się jej nawet szansy (w końcu wyrzuca się ją z komputera, bo jest 'wolnym śmieciem'). W jej miejsce wrzuca się Windows XP i od razu widać wielką różnicę w wydajności - problem jest jednak taki, że nie porównuje się wtedy tych systemów w równych warunkach (obydwu zainstalowanych od zera, z oryginalnego nośnika). Windows XP na wielu komputerach będzie dużo szybszy od Visty - nie mam najmniejszych wątpliwości - Vista daje jednak większą funkcjonalność i ładniejszy wygląd. Dlaczego tyle osób przerzuciło się na XP, chociaż Windows 98 SE śmigał na ich komputerach jak burza? Nie dla prędkości przecież, a dla nowych funkcji, wyglądu, stabilności.

3) Pokemonowa moda na teksty w stylu "miałem Vistę, odinstalowałem to gówno po 10 minutach i nigdy do niej nie wrócę". Co można powiedzieć o danym systemie po 10 minutach jego użytkowania (w takim przypadku prawie zawsze w warunkach opisywanych w punkcie '2')? Coś tam na pewno da się zauważyć, ale ... niezbyt wiele.
Znam olbrzymią ilość osób, która mówiła sporo złego o Viście nie znając jej kompletnie (bazując na opinii znajomych, informacjach z forów i grup dyskusyjnych, narzekając na mityczny brak sterowników, itp.). Najśmieszniejsze jest to, że wielu z nich używa teraz Visty i co zaskoczyło mnie początkowo mocno - zmienili o sto osiemdziesiąt stopni zdanie o tym systemie. Eksperyment Mojave wydawał mi się lekko naciągany gdy oglądałem filmiki o nim, ale wśród wielu znajomych obserwuję identyczne zachowanie ...

To by było na tyle mojej prywatnej opinii o Viście :)
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline outmc

Odp: Cała prawda o Windows 7
« Odpowiedź #25 dnia: 08 Maj 2009, 22:56:26 »
Tajfo weź sobie zainstaluj Windows 7 w wersji od 7000 albo nawet sam RC 7100 i potem rób porównania.
Mój sprzęt C2D E7200 3 GB ram i GTX 260 dysk sata i znacznie lepiej działa windows 7 w wersji RC niż vista SP2

Zalecam najpierw testowanie aktualnie dostępnej wersji a potem zaśmiecanie forum

Odp: Cała prawda o Windows 7
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Maj 2009, 23:03:43 »
To prawda, że to poprawiona Vista, a poprawili mocno bardzo ważną rzecz: interfejs, zarówno jego funkcjonalność jak i szybkość. Aero snap, aero shake, aero peek, podgląd kilku kart w IE, jumplisty to rzeczy dla których już teraz bym zainstalował na wszystkich kompach w domu Win 7, ale czekam na finalną wersję.

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Cała prawda o Windows 7
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Maj 2009, 23:15:59 »
To prawda, że to poprawiona Vista, a poprawili mocno bardzo ważną rzecz: interfejs, zarówno jego funkcjonalność jak i szybkość. Aero snap, aero shake, aero peek, podgląd kilku kart w IE, jumplisty to rzeczy dla których już teraz bym zainstalował na wszystkich kompach w domu Win 7, ale czekam na finalną wersję.

Zgadzam się z Tobą, że interfejs daje sporą przewagę nad Vistą.
Dla mnie najważniejszymi punktami Windows 7 są właśnie Aero Peek i znacznie rzadsze niż w Viście odwołania do dysku twardego (takie odnoszę wrażenie).
Dla osób, które nie poznały jeszcze możliwości Aero Peek - http://www.youtube.com/watch?v=ipg6ltIZRw0

PS. Wiesz co oznacza Twój nick (Mikaka) po hiszpańsku :D ?
« Ostatnia zmiana: 08 Maj 2009, 23:17:47 wysłana przez Wojtek »
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Cała prawda o Windows 7
« Odpowiedź #28 dnia: 09 Maj 2009, 00:41:47 »
PS. Wiesz co oznacza Twój nick (Mikaka) po hiszpańsku :D ?

Nie

Offline Tajfo

  • *
  • 15
  • Ball Breaker
Odp: Cała prawda o Windows 7
« Odpowiedź #29 dnia: 09 Maj 2009, 12:20:45 »
Mimo zmian nadal sporo ludzi narzeka, że Win7 jest jeszcze wolniejszy niż Vista, zobaczymy co będzie w kolejnych buildach wraz z nowymi sterami.

To nie jest to samo tylko prawie to samo a to jest różnica. Idąc dalej mozna stwierdzic ze golf (zwykły) w standardowej wersji jest słabszy od wersj GTI (podrasowanej)
To dlaczego ten podrasowany GTI jest wolniejszy od wersji stardard?
« Ostatnia zmiana: 09 Maj 2009, 12:24:23 wysłana przez Tajfo »