TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Realtek ALC880 na płycie Foxconn 6100M2MA

Realtek ALC880 na płycie Foxconn 6100M2MA
« dnia: 08 Maj 2009, 02:08:42 »
Więc tak. Posiadam Realteka ALC880 na Foxconnie 6100M2MA-8EKRS2H.
Ostatnio się chyba coś zepsuło w tej dźwiękówce albo to ja nie potrafię nic zrobić.
Na XPku ostatnio działały mi tylko słuchawki i nic więcej. Dzisiaj sprawdzałem na najnowszym Ubuntu Live i wszystko jest w porządku ze słuchawkami i z mikrofonem.
Podejrzewam, że coś się zepsuło, jednak najwidoczniej 2 wyjścia nadal powinny działać, jak ma to miejsce w Ubuntu.
Więc zainstalowałem na Windowsie 7 RC1 odpowiednie sterowniki. Realtek HD Audio R2.21, również próbowałem R2.22. Bez różnicy.
Instalacja przebiega dobrze, wszystko zostaje zainstalowane. Jednak po odpaleniu Menedżera dźwięku, mam taki obraz:

To co widzicie poniżej, to wykrywa mikrofon na przednim panelu. Oczywiście nie mam go podłączonego z przodu, tylko z tyłu.
Więc co mam zrobić, aby to zadziałało ? Powinno zadziałać, na XPku mordowałem się z tym sporo i nie dało rady.
Możliwe, że coś padło. Ale czemu na Ubuntu to działa ?