TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Nowy blog - który gdzie i dlaczego tam?

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Nowy blog - który gdzie i dlaczego tam?
« dnia: 08 Maj 2009, 00:44:11 »
Chciałbym założyć prostego bloga, nieskomplikowanego (ale umożliwiającego jakieś konfigurowanie stylistyki), bezpłatnego do komentowania, wrzucania prostych newsów okraszonych albo filmem z YT albo zdjęciem.
Czyli jak mi się zdaje, nic skomplikowanego.

I teraz mam pytanie do Was, który serwis wg Was daje najlepsze warunki? ;)
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

ziebal

Odp: Nowy blog - który gdzie i dlaczego tam?
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Maj 2009, 10:40:07 »
A jaka tematyka?

Ja z reguły nie lubię trzymać swoich wpisów w serwisach blogowych - wole kupić hosting i samemu zainstalować i zmodyfikować skrypt :)

Może http://www.blogger.com/ albo http://wordpress.com/ ? :)

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Nowy blog - który gdzie i dlaczego tam?
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Maj 2009, 19:28:26 »
bieżące komentowanie kampanii reklamowych, prostych reklam TV, radiowych, billboardowych w gazetach, outdoor indoor itp.
A jakie ma wady trzymanie wpisów na serwerach serwisu? Bo modyfikowanie skryptu jest nie dla mnie, nie wyznaję się na informatyce niestety i potrzebuję czegoś user friendly (nie mam też czasu na grzebanie). Jak wrócę w nidzilę do domu to zobaczę te serwisy ;)
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Nowy blog - który gdzie i dlaczego tam?
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Maj 2009, 19:31:08 »
Czyli planujesz coś jak:

http://macdac.blox.pl/html

Dobrze myśle? :D
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline Grechu

  • ***
  • 153
Odp: Nowy blog - który gdzie i dlaczego tam?
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Maj 2009, 19:44:47 »
Blox jest dobrze indeksowany w Googlach. Na blox możesz wysyłać wpisy przy pomocy Bloxie. Nie musisz pisać w przeglądarce, jest to bardzo uciążliwe. Instalujesz Bloxie i w czasie pisania będzie widział jak będzie to wyglądało na blogu. Dodatkowo, przynajmniej kiedyś tak było, cała zawartość blogu możesz zapisać do plików html. Na innych serwisach blogowych chyba czegoś takiego nie ma. Wadą serwisów blogowych jest to że mają regulamin i tego regulaminu pilnują ludzie :) Mogą akurat mieć zły dzień i usnąć jakiś wpis. Chociaż to skrajny przypadek.

ziebal

Odp: Nowy blog - który gdzie i dlaczego tam?
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Maj 2009, 22:36:14 »
Pozatym jak za jakiś czas twój blog się rozwinie to masz więcej możliwości na urozmaicenie go, jak jesteś na własnym serwerze.

Ja na swoim blogu też publikuję przy pomocy programu - nazywa się Windows Live Writer i obsługuje większość dostępnych skryptów :)

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Nowy blog - który gdzie i dlaczego tam?
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Maj 2009, 13:50:16 »
Ten blox mnie zainteresował ;) Co do tamtego muppet macdaca, to coś w ten deseń ale mam inną koncepcję ;)
Tak, też właśnie zauważyłem ten program w Windows Live Essentials :) Jak wrócę to przysiądę i popatrzę, dzięki wszystkim.
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Offline Sephiroth

  • ***
  • 148
  • ну погоди!
Odp: Nowy blog - który gdzie i dlaczego tam?
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Maj 2009, 16:04:50 »
Barthd, czyżbyś rósł na kolejnego kominka? ;) (kominek.blox.pl)
| Intel Core 2 Quad Q9550 @ 2.83 GHz | ASUS P5E-VM DO | 6GB RAM DDR2 800MHz CL5 | ASUS nVIDIA GeForce 9800GTX+ 512MB | HDD Samsung 750GB SATA II 32MB 7200 obr/min | Zasilacz Fortron 500W | Samsung SyncMaster T200HD |

Nothing is true. Everything is permitted.

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Nowy blog - który gdzie i dlaczego tam?
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Maj 2009, 00:04:42 »
Proszę państwa, zapraszam wszystkich (18+) na mój blog o tematyce reklam, spotów i promocji! Dla każdego coś się znajdzie, zapraszam też do komentowania wpisów. Tematyka lekka i przystępna więc nie ma się czego obawiać.

www.advertising.blox.pl

Nie mogę się doczekać aż wypuszczą jakieś reklamy Windows'a 7 ;)

Pozdrawiam wszystkich i zapraszam serdecznie :)

P.S. Zalecam czytać i oglądać od dołu bowiem (jak to na blogach bywa) kolejność wpisów wygląda tak że najnowsze są na samej górze.
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Offline Grechu

  • ***
  • 153
Odp: Nowy blog - który gdzie i dlaczego tam?
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Maj 2009, 08:13:07 »

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Nowy blog - który gdzie i dlaczego tam?
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Maj 2009, 13:25:24 »
Nowe wpisy, zapraszam :) Nistety na razie jest więcej erotycznych i banned  niż pozostałych ale dziś pewnie coś dopiszę jeszcze :) Zapraszam jeszcze do komentowania bezpośrednio na blogu bo na razie bieda i tylko 20-100 wejść dziennie :P
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Offline Grechu

  • ***
  • 153
Odp: Nowy blog - który gdzie i dlaczego tam?
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Maj 2009, 15:32:48 »
Załóż sobie konto na YT i tam wrzucaj filmiki które umieszczasz na blogu. YT jest dobrym miejscem na promocję. Możesz też dać linki do Blogfrog, Wykopu czy innych wynalazków. To na pewno zwiększy liczbę odwiedzających. Tylko po co? Jeśli robisz bloga tylko po to by mieć jak najwięcej wejść to po pół roku Ci się znudzi. Bloga pisze się tylko i wyłącznie dla siebie.

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Nowy blog - który gdzie i dlaczego tam?
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Maj 2009, 20:45:23 »
Nie no, pewnie. Piszę głównie dla siebie ale prawda jest taka, że komentarze rozkręcają i pozwalaja utrzymać jakiś stabilny poziom blog'a. A do komentarzy potrzebni są ludzie :D Hmm konto mam tylko niestety mój internet nie pozwala mi na jakikolwiek upload, download itd.... Na pewno nie chcę zwiększać liczbę wejść np. dla zarobku z reklam, kominkiem nie będę bo nie chcę i nie mam czasu ;)

Edited 19.06 o 02:44 Zapraszam do czytania i komentowania, seria nowych postów i odświeżona szata graficzna, jak niektórzy już pewnie zauważyli ;)
« Ostatnia zmiana: 19 Czerwiec 2009, 02:44:16 wysłana przez barthd »
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX