TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Nowy pasek dolny - lekka zmiana działania - jak ?

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Nowy pasek dolny - lekka zmiana działania - jak ?
« dnia: 07 Maj 2009, 20:09:12 »
Cześć.

Muszę przyznać, że z nowości w Windows 7 najmniej podoba mi się pasek dolny - nie przypadł mi do gustu.
Byłoby naprawdę lepiej, gdyby istniała dodatkowa możliwość przyczepienia ikon "Quick Launch-a" po lewej stronie na stałe - tak jak miało to miejsce w poprzednikach Windowsa 7. Użytkownicy nowego systemu mogliby wtedy wybrać, którego rozwiązania - starego czy nowego - wolą używać.
Teraz niestety, po uruchomieniu programu znajdującego się po lewej stronie paska szybkiego uruchomienia, sąsiadujące z nim ikony skrótów przesuwają się w prawo - zaburza to trochę układ paska szybkiego uruchamiania.

To co jednak najmocniej mnie irytuje ... :
Załóżmy, że używam często Total Commander-a i używam wielu instancji tego programu w tym samym czasie.
W XP czy Viście klikałem lewym przyciskiem myszy na ikonę "TC" znajdującą się na pasku szybkiego uruchamiania i program otwierał się.
Wystarczyło czterokrotne kliknięcie na tą ikonę, aby otworzyć 4 niezależne instancje programu.
W tej chwili - aby uzyskać ten sam efekt - muszę kliknąc raz lewym przyciskiem myszy na ikonie "TC", następnie trzy razy powtórzyć taką operację:
- kliknięcie prawym przyciskiem myszy na ikonie "TC"
- przesunięcie kursora w górę listy wybieralnej, która pojawiła się po wykonaniu poprzedniego punktu
- kliknięcie lewym przyciskiem myszy na "Total Commander".
Nie jest to jakaś wielka wielka uciążliwość, ale jednak zmienia sposób pracy z programami (to samo dotyczy Opery, dokumentów Worda, itp. - niby mogę przejść do danego programu i nacisnąć Ctrl+N, ale wciąż jest to mniej wygodne rozwiązanie niż w starym pasku).
Czy orientuje się ktoś jak można zmienić to domyślne ustawienie? Może jestem ślepy, ale nie mogę w żadnych opcjach znaleźć rozwiązania.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Nowy pasek dolny - lekka zmiana działania - jak ?
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Maj 2009, 20:35:09 »
Co do uruchamiania TC, to abyś nie musiał po otwarciu znowu klikać prawym przyciskiem myszy itd, po prostu kliknij ta ikone z wcisnietym Shiftem
« Ostatnia zmiana: 07 Maj 2009, 20:39:33 wysłana przez NeoN265 »

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Nowy pasek dolny - lekka zmiana działania - jak ?
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Maj 2009, 20:56:17 »
Co do uruchamiania TC, to abyś nie musiał po otwarciu znowu klikać prawym przyciskiem myszy itd, po prostu kliknij ta ikone z wcisnietym Shiftem

Dziękuję za podpowiedź, to wyraźnie usprawnia rzecz.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline Lalu

Odp: Nowy pasek dolny - lekka zmiana działania - jak ?
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Maj 2009, 20:59:41 »
Kliknij kółeczkiem myszy - będzie jeszcze łatwiej :)

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Nowy pasek dolny - lekka zmiana działania - jak ?
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Maj 2009, 21:02:20 »
Kliknij kółeczkiem myszy - będzie jeszcze łatwiej :)

Na touchpadzie trudno to zrobić, na Logitechu VX Nano również (kliknięcie kółeczkiem zmienia tryb obrotu) :)
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline Lalu

Odp: Nowy pasek dolny - lekka zmiana działania - jak ?
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Maj 2009, 21:29:57 »
Kliknij kółeczkiem myszy - będzie jeszcze łatwiej :)

Na touchpadzie trudno to zrobić, na Logitechu VX Nano również (kliknięcie kółeczkiem zmienia tryb obrotu) :)
Mi tam działa.

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Nowy pasek dolny - lekka zmiana działania - jak ?
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Maj 2009, 21:32:36 »
Mi tam działa.

Ale na czym :) ?
U mnie w sumie też działa - na środkowym przycisku łechtaczki - ale nie wiem jak będzie po zainstalowaniu właściwych sterowników (nie pasowały pod Windows 7).
« Ostatnia zmiana: 07 Maj 2009, 21:36:34 wysłana przez Wojtek »
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Nowy pasek dolny - lekka zmiana działania - jak ?
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Maj 2009, 23:27:51 »
siema,

ponieważ wiem jak tworzy się pasek szybkiego uruchamiania to podzielę się wiedzą (pomysł pochodzi od usera Tomek, z innej strony):
1) Klikasz prawym przyciskiem na pasku zadań i wybierasz =>Paski Narzędzi => Nowy Pasek Narzędzi
2) W pasku wklejasz to: %userprofile%\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch i naciskasz OK
3) Pojawia ci się pasek quicklaunch
4) Teraz naciskasz prawym przyciskiem na pasku zadań i odznacz "Zablokuj pasek zadań"
5) Kliknij prawym na nowym pasku QuickLaunch i odznacz "pokaż tytuł" i "pokaż tekst"
6) Gotowy pasek.

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Nowy pasek dolny - lekka zmiana działania - jak ?
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Maj 2009, 23:54:27 »
Dzięki wielkie, dokładnie o to chodziło :)
Pasek szybkiego uruchomienia jak w starych Windowsach (totalnie identyczny) ...
« Ostatnia zmiana: 07 Maj 2009, 23:57:32 wysłana przez Wojtek »
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.