TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Instalacja systemu Windows 7 z pendrive'a (UltraISO)

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Instalacja systemu Windows 7 z pendrive'a (UltraISO)
« Odpowiedź #45 dnia: 19 Czerwiec 2011, 13:05:11 »
Zmień pendrive.

Odp: Instalacja systemu Windows 7 z pendrive'a (UltraISO)
« Odpowiedź #46 dnia: 19 Czerwiec 2011, 22:23:15 »
Zmień pendrive.

głupie rozwiązanie bo jak wezmę inny Obraz z Windowsem 7 to wszystko działa lub wypale ten obraz co na pendrive  Na DVD też działa wiec nie wiem dlaczego na Penie to ISO nie chodzi? to jest zintegrowany windows 7 X86X64 All Version z poprawkami do Czerwca 2011
CPU: Intel E8400 E0 @4,05GHz 1.256V | Mobo: ASUS P5Q-Deluxe | RAM: 4x1GB Corsair 675MHz@1300Mhz 2.3V Platinum Edition | GPU: Gigabyte 4850 Zalman 512MB DDR3 | HDD: Samsung F1 640GB 16MB Cache / Seagate 7200.11 500GB SATA2 32MB Cache | Obudowa: Thermaltake Soprano | Zasilacz: Corsair 750W

Odp: Instalacja systemu Windows 7 z pendrive'a (UltraISO)
« Odpowiedź #47 dnia: 09 Październik 2011, 14:52:14 »
Dość dużo opisu i kombinowania. Właśnie wypalam płytkę w bardzo intuicyjnym programie, w którym trzeba wykonać kroki:
- wybrać na którym pendrive ma być instalacja Windows 7
- przenieść plik z obrazem na pole DROP ISO HERE
- kliknąć przecisk DO IT!

Link: http://www.wintobootic.com/release/WiNToBootic_v1.1.zip]http://www.wintobootic.com/release/WiNToBootic_v1.1.zip
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń 2023, 14:20:47 wysłana przez Mirahz »

Offline MP

Odp: Instalacja systemu Windows 7 z pendrive'a (UltraISO)
« Odpowiedź #48 dnia: 11 Czerwiec 2012, 22:59:17 »
Polecam też instalację systemów z rodziny Windows za pomocą narzędzia WinToFlash. Szczegóły znajdziecie w tym poradniku: http://forum.instalki.pl/instalacja-windows-xp-z-pendrive-t25285.html

Odp: Instalacja systemu Windows 7 z pendrive'a (UltraISO)
« Odpowiedź #49 dnia: 23 Sierpień 2012, 00:58:35 »
Spróbowałem zrobić bootowalny pendrive Windowsa 8 sposobem opisanym w 1 poście, jak i również programem Windows 7 USB DVD Download Tool. Problem w tym, że po ustawieniu w BIOSie bootowanie z "Removable device", nie bootuje z niego. Przez chwilę jest czarny ekran z kreską ( _ ) w górnym lewym rogu, na penie mryga dioda, po czym zaczyna mi startować system który mam postawiony.

W czym może leżeć wina? Zły pendrive (Kingstone DT R500 16gb), czy może po stronie komputera (Asus K50IJ)?

Odp: Instalacja systemu Windows 7 z pendrive'a (UltraISO)
« Odpowiedź #50 dnia: 02 Październik 2012, 15:09:37 »
Witam,
zrobiłem bootowalny pendrive wg instrukcji z pierwszego postu, ale pojawił się problem. Otóż nie mogę go teraz sformatować, żeby używać go jako zwykłego pendrive'a. Czy to normalna sytuacja? Czy pendrive będzie już na stałe zajęty przez instalkę windowsa? Czy da się go sformatować? A jeśli tak to jak? Pomocy!

Edit: Problem już rozwiązany ;D


Mam identyczny problem jednak nie mogę go rozwiązać. Dodatkowo nie mogłem nawet zainstalować wina i nie mam dostępu do pena mimo, że pojawia się jako dysk wymienny. Proszę o pomoc.
« Ostatnia zmiana: 02 Październik 2012, 15:13:30 wysłana przez radek_87_87 »

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Instalacja systemu Windows 7 z pendrive'a (UltraISO)
« Odpowiedź #51 dnia: 06 Październik 2012, 16:56:46 »
Spróbowałem zrobić bootowalny pendrive Windowsa 8 sposobem opisanym w 1 poście, jak i również programem Windows 7 USB DVD Download Tool. Problem w tym, że po ustawieniu w BIOSie bootowanie z "Removable device", nie bootuje z niego. Przez chwilę jest czarny ekran z kreską ( _ ) w górnym lewym rogu, na penie mryga dioda, po czym zaczyna mi startować system który mam postawiony.

W czym może leżeć wina? Zły pendrive (Kingstone DT R500 16gb), czy może po stronie komputera (Asus K50IJ)?
tez mialem ten problem, sformatowałem pendrive z wiersza poleceń pod ntsc , zamontowałem w wirtualnym obraz w8,skopiowałem pliki na pendrive i ruszyło.

Odp: Instalacja systemu Windows 7 z pendrive'a (UltraISO)
« Odpowiedź #52 dnia: 27 Listopad 2012, 17:52:58 »
Parę spostrzeżeń odnośnie instalacji windows 7 z pendriva.

Po długich poszukiwaniach znalazłem rewelacyjny program do pobrania z:

http://www.cdrinfo.pl/download2.php?filename=software/RMPrepUSB_Portable_2.1.648_qemu.zip&id=1330140826&baza=soft&v=0
Posiada funkncje ,których innym brak.

A)

Formatowanie w NTFS

Wszystkie inne formatują tylko w fat32.

Miałem nietypowy obraz windowsa 7 ,w którym pojedynczy plik miał ponad 4GB ,a więc system fat32 go nie obsłuży(nie umieści na penie)

B)

Wybór Srodowiska bootowania-syslinux , bartpe

Można instalować windows 7 oraz XP z pena wybierająć odpoweidnią opcję w programie

C)

Genialna opcja wyboru /BOOT/

umożliwia spreparowanie pendriva lub kartę pamieci do takiej postaci,że płyta główna w trybie dos widzi go jak dysk twardy HDD lub FDD i ZIP

Jest to przydatne ,kiedy pł.gł. często nie „widzi” pena spod dosu .

Program RMPrepUSB jest darmowy i portable nie znam równie dobrego z takimi możliwościami,a jednocześnie prosty w obsłudze.

Jeszcze parę wskazówek.

Programem Ultraiso watro sprawdzić czy nasz obraz jest poprawny czyli bootowalny.

Korzystniej jest zamontować obraz iso naszego windowsa w wirtualnym napędzie i z tej lokalizacji kopiować na pena (oczywiście z wykorzystaniem

RMPrepUSB).

W ten sposób gwarantowane powodzenie całej operacji.
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń 2023, 14:21:27 wysłana przez Mirahz »

Offline Skubi

do kasacji ... poradziłem sobie.
« Odpowiedź #53 dnia: 20 Październik 2013, 15:14:21 »
do kasacji ... poradziłem sobie.
« Ostatnia zmiana: 20 Październik 2013, 21:13:09 wysłana przez Skubi »