TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Instalacja spolszczenia dla Windows 7 krok po kroku + FAQ

Offline Luke

  • ****
  • 423
[obrazek nie jest już dostępny] Windows 7

Poniższy artykuł przedstawia sposób instalacji spolszczenia dla Windows 7.

Wybierz wersję systemu:

Często zadawane pytania (FAQ):








Instalacja spolszczenia dla Windows 7 Ultimate

1. Pobranie spolszczenia
Aby pobrać polski pakiet językowy, należy uruchomić Windows Update. Jeśli system wcześniej sam sprawdził aktualizacje, powinna być wyświetlona informacja o dostępności około trzydziestu opcjonalnych aktualizacji. Jeśli ta liczba jest znacznie mniejsza (np. kilka), wówczas należy kliknąć Check for updates i po chwili liczba dostępnych aktualizacji zostanie odświeżona.

[obrazek nie jest już dostępny]

Klikamy na link z liczbą aktualizacji, po czym wyświetlona zostanie ich lista. Większość stanowią pakiety językowe. Nas interesuje język polski, zatem zaznaczamy Polish Language Pack... i klikamy OK.

[obrazek nie jest już dostępny]

System jest już gotowy do pobrania i zainstalowania polskiego pakietu językowego. Aby rozpocząć proces pobierania, należy kliknąć Install updates i poczekać.

[obrazek nie jest już dostępny]

[obrazek nie jest już dostępny]

2. Instalacja
Instalacja spolszczenia przebiegnie automatycznie i zostanie zainicjowana natychmiast po pobraniu pakietu. W związku z tym, nie ma potrzeby czuwania nad procesem instalacji. Po zakończeniu, system wyświetli odpowiednie powiadomienie o pomyślnym zainstalowaniu aktualizacji.

[obrazek nie jest już dostępny]
[obrazek nie jest już dostępny]
[obrazek nie jest już dostępny]

3. Zmiana języka wyświetlania
Sama instalacja spolszczenia nie powoduje zmiany języka systemu. Należy to zrobić samodzielnie. W tym celu, otwieramy Control Panel i wybieramy opcję Change display language. W nowym oknie przechodzimy do zakładki Keyboards and Languages, gdzie zmieniamy język wyświetlania na polski, ale jeszcze nie zatwierdzamy zmian. (dzięki temu nie musimy się wylogowywać)

[obrazek nie jest już dostępny]

Teraz przechodzimy do zakładki Administrative. System poprosi o potwierdzenie zmian języka wyświetlania, na co się oczywiście zgadzamy kliknięciem przycisku Apply. Teraz klikamy Copy settings.

[obrazek nie jest już dostępny]

W nowym oknie mamy możliwość ustawienia języka dla ekranu ładowania systemu i logowania użytkowników a także domyślnego języka dla nowych użytkowników. Aby językiem tym był język polski (czyli teoretycznie aktualny język wyświetlania), należy zaznaczyć opcje Welcome screen and system accounts i New user accounts. Następnie zatwierdzamy zmiany przyciskiem OK i zgadzamy się na ponowne uruchomienie komputera.

[obrazek nie jest już dostępny]

Od tej chwili domyślnym językiem systemu będzie język polski. Oznacza to, że ekran ładowania systemu i logowania użytkowników, a także menu wyboru systemów będą po polsku. Każdy nowy użytkownik będzie otrzymywał konto z ustawionym językiem polskim. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby ten język zmienić. Każdy użytkownik może niezależnie od innych zmienić swój język wyświetlania w Panelu sterowania przez wybór opcji Zmień język wyświetlania.








Instalacja spolszczenia dla Windows 7 w wersji innej niż Ultpimate

1. Pobranie spolszczenia
W odróżnieniu do wersji Ultimate, w innych wersjach systemu Windows 7 usługa Windows Update nie umożliwia pobrania paczki językowej. W związku z tym odpowiedni plik *.cab należy pobrać z innego źródła[2]. Ważne jest, aby był on zgody z typem systemu (32-bitowy lub 64-bitowy).

2. Instalacja
Instalacji spolszczenia dokonuje się poprzez wiersz polecenia uruchomiony z prawami administratora. W tym celu klikamy Start -> All programs ->  Accessories. W rozminiętym menu klikamy prawym przyciskiem myszy na Command Prompt i wybieramy opcję Run as administrator. W wierszu polecenia wpisujemy:

Cytat: Command Prompt
DISM /Online /Add-Package /PackagePath:(tu podajemy dokładną ścieżkę do pliku lp.cab)

Klikamy Enter. Jeśli pobrany plik jest odpowiedni do naszej wersji i typu systemu, powinien rozpocząć się proces instalacji spolszczenia. Może to potrwać kilka minut. Na koniec powinniśmy zobaczyć napis: The operation completed successfully.

[obrazek nie jest już dostępny]

3. Zmiana języka
Po zainstalowaniu spolszczenia, jeszcze nie zamykamy wiersza polecenia. Wprawdzie język polski jest już zainstalowany, ale system wciąż jest po angielsku. Przy pomocy konsoli możemy zmienić język dla ekranów ładowania systemu i logowania użytkowników na polski wpisując następujące polecenia:

Cytat: Command line
bcdedit /set {current} locale pl-pl (klikamy Enter)
bcdboot %windir% /l pl-pl (klikamy Enter)

Teraz podczas uruchamiania systemu zamiast Starting Windows zobaczymy Trwa uruchamianie systemu Windows. Aby cały system był po polsku, musimy jeszcze uruchomić plik wpisów rejestru o następującej treści:

Cytat: Polish.reg
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\MUI\UILanguages\pl-PL]
"LCID"=dword:00000415
"DefaultFallback"="en-US"
"en-US"=hex(7):00,00,00,00
"Type"=dword:00000092

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Nls\Language]
"InstallLanguage"="0415"
"Default"="0415"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Nls\Locale]
@="00000415"
"(Default)"="00000415"

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]
"PreferredUILanguages"=hex(7):70,00,6c,00,2d,00,50,00,4c,00,00,00,00,00

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\MuiCached]
"MachinePreferredUILanguages"=hex(7):70,00,6c,00,2d,00,50,00,4c,00,00,00

Uruchamiamy komputer ponownie i cieszymy się polskim systemem Windows 7.








FAQ

Dlaczego podczas uruchamiania systemu widzę Starting Windows zamiast Trwa uruchamianie systemu Windows?
Pradobodobnie zmieniony został tylko język wyświetlania dla jednego użytkownika. Wówczas ekran ładowania systemu i logowania użytkowników pozostają w języku angielskim. Aby również tam wszystko było po polsku, należy uruchomić Panel sterowania i kliknąć Zmień język wyświetlania. W otwartym oknie przechodzimy do zakładki Administracyjne i klikamy Kopiuj ustawienia.... Czy wszędzie język wyświetlania masz ustawiony na polski? Jeśli nie, zaznacz pozycje Ekran powitalny i konta systemowe oraz Konta nowych użytkowników.

[obrazek nie jest już dostępny]

Klikamy OK. Nastąpi ponowne uruchomienie systemu. Tym razem po polsku... :)

Powrót do FAQ







Po instalacji spolszczenia menu Start stało się szersze. Jak zmienić jego szerokość?
Dowolną zmianę szerokości menu Start umożliwia specjalnie do tego celu przygotowane narzędzie: [strona nie jest już dostępna] Szerokość menu Start[/b][/i].

Powrót do FAQ







Jak utworzyć i uruchomić plik wpisów rejestru?
Aby to uczynić skopiuj odpowiedni kod i wklej go do Notatnika. Następnie zapisz dokument o dowolnej nazwie z rozszerzeniem reg (np. English.reg). Rozszerzenie to mówi systemowi, że jest to plik, który zawiera kod umożliwiający wprowadzenie zmian w rejestrze.

[obrazek nie jest już dostępny]

Zamknij Notatnik. Znajdź zapisany plik i uruchom go. System poprosi o potwierdzenie dokonania zmian w rejestrze, po czym wyświetli informację o pomyślnym wykonaniu operacji.

[obrazek nie jest już dostępny]

[obrazek nie jest już dostępny]

Powrót do FAQ









[1] Starter, Home Premium, Proffesional
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec 2023, 15:04:29 wysłana przez Mirahz »

Odp: Instalacja spolszczenia dla Windows 7 krok po kroku + FAQ
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Marzec 2011, 20:06:07 »
A co zrobić gdy zamiast pliku .cab mamy plik językowy .exe a klikanie na niego nie daje żadnej reakcji .
A w panelu sterowania w ustawieniach ;kraj,region,język NIE MA opcji "install/uninstall" languages  :'(

Odp: Instalacja spolszczenia dla Windows 7 krok po kroku + FAQ
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Marzec 2011, 15:09:47 »
A co zrobić gdy zamiast pliku .cab mamy plik językowy .exe a klikanie na niego nie daje żadnej reakcji .
A w panelu sterowania w ustawieniach ;kraj,region,język NIE MA opcji "install/uninstall" languages  :'(

W Panelu sterowania jest opcja Zainstaluj lub odinstaluj języki wyświetlania, ale z tego co zauważyłem nie przyjmuje plików exe.
Najprościej jest użyć w tym celu programu Vistalizator.

Odp: Instalacja spolszczenia dla Windows 7 krok po kroku + FAQ
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Czerwiec 2011, 19:50:31 »
Czy to jest legalne? Czy po tym nadal będę mógł korzystać ze wszystkich aplikacji oferowanych przez Microsoft?

Odp: Instalacja spolszczenia dla Windows 7 krok po kroku + FAQ
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Lipiec 2011, 12:54:16 »
przy próbie instalacji pojawia mi sie:
Error: 0x800f081e
The specified package is not applicable to this image.
the DISM log file can be found...
co z tym fantem robić mój widnows to
Microsoft Windows 7 Professional with Service Pack 1 64-bit (English) ściągnięty z MSDN

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Instalacja spolszczenia dla Windows 7 krok po kroku + FAQ
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Lipiec 2011, 15:07:59 »
A nie możesz pobrać gotowego win 7 prof sp1 PL z msdn?

Odp: Instalacja spolszczenia dla Windows 7 krok po kroku + FAQ
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Lipiec 2011, 12:56:06 »
Witam wszystkich ja mam taki problem postępowałem zgodnie z instrukcją wszystko zakończyło się sukcesem ale gdy chce przejść do zmiany w regedit nie ma tam PL jest tylko eng us czy ktoś wie może dlaczego?

Odp: Instalacja spolszczenia dla Windows 7 krok po kroku + FAQ
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Lipiec 2011, 23:23:52 »
co robić jeżeli chcemy ODINSTALOWAĆ spolszczenie w systemie innym niż Windows Ultimate?

Offline KilKr

  • ****
  • 274
Odp: Instalacja spolszczenia dla Windows 7 krok po kroku + FAQ
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Lipiec 2011, 23:39:15 »
co robić jeżeli chcemy ODINSTALOWAĆ spolszczenie w systemie innym niż Windows Ultimate?

Nie mam żadnego systemu na maszynie wirtualnej by go móc rozwalić :) ale dla usunięcia polskiego languagepacka w przypadku Windows 7 SP1 komendy prawdopodobnie będą wyglądać tak:

x86: DISM /Online /Remove-Package /PackageName:Microsoft-Windows-Client-Refresh-LanguagePack-Package~31bf3856ad364e35~x86~pl-PL~6.1.7601.17514
x64: DISM /Online /Remove-Package /PackageName:Microsoft-Windows-Client-Refresh-LanguagePack-Package~31bf3856ad364e35~amd64~pl-PL~6.1.7601.17514
Jeśli się odważysz, możesz spróbować :) nie wiem jaki będzie efekt.

Odp: Instalacja spolszczenia dla Windows 7 krok po kroku + FAQ
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Lipiec 2011, 01:06:55 »
wydaje mi sie ze po PackageName: cosik nie tak, wpisujac ta kabinacje wyswietla:

error: 0x800f0805
the specified package is not valid Windows package

Offline KilKr

  • ****
  • 274
Odp: Instalacja spolszczenia dla Windows 7 krok po kroku + FAQ
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Lipiec 2011, 01:46:02 »
Spróbowałem u siebie i efekt jest taki że żadnych błędów Dism nie zgłosił:
Microsoft Windows [Wersja 6.1.7601]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

C:\Users\Test>DISM /Online /Remove-Package /PackageName:Microsoft-Windows-Client-Refresh-LanguagePack-Package~31bf3856ad364e35~amd64~pl-PL~6.1.7601.17514

Wersja narzędzia do obsługi obrazu wdrażania
i zarządzania nim: 6.1.7600.16385

Wersja obrazu: 6.1.7600.16385

Trwa przetwarzanie: 1 z 1 - Usuwanie pakietu Microsoft-Windows-Client-Refresh-LanguagePack-Package~31bf3856ad364e35~amd64~pl-PL~6.1.7601.17514
[===========================73.8%==========                ]

W poprzednim moim poście są nazwy pakietów LanguagePack PL dla Windows 7 SP1. W przypadku wersji RTM (bez SP) nazwy pakietów są inne. Nie posiadam już systemu i dodatków do niego w wersji RTM, żeby sprawdzić nazwy pakietów. Prawdopodobnie będą to odpowiednio:

x86:  DISM /Online /Remove-Package /PackageName:Microsoft-Windows-Client-LanguagePack-Package~31bf3856ad364e35~x86~pl-PL~6.1.7600.16385
x64: DISM /Online /Remove-Package /PackageName:Microsoft-Windows-Client-LanguagePack-Package~31bf3856ad364e35~amd64~pl-PL~6.1.7600.16385

Odp: Instalacja spolszczenia dla Windows 7 krok po kroku + FAQ
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Sierpień 2011, 13:47:15 »
Mam pytanie, gdzie mozna sciagnac taki plik cab? Poniewaz ja mam problem z windows 7 home premium i nie mam pojecia co zrobic, zeby byl jezyk pl.
Z gory wielkie dzieki ;)

Odp: Instalacja spolszczenia dla Windows 7 krok po kroku + FAQ
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Wrzesień 2011, 17:04:43 »
Witam
Mam Windows 7 Home Premium 64 bitowy SP1 kupionego w Danii no i borykałem się ze zmianą języka duńskiego  na polski. Po przeczytaniu wielu artykułów zgłupiałem i dałem sobie spokój. Na drugi dzień coś mnie olśniło i połączyłem kilka opcji, a przy okazji znalazłem caba do SP1. A zrobiłem to tak:

- ściągnąłem  Vistalizator ze strony ([strona nie jest już dostępna]), następnie wszedłem we właściwości i zmieniłem zgodność na win7, i w tedy się uruchomił, inaczej się nie uruchamiał, bynajmniej u mnie, od razu po uruchomieniu pokazał jakie języki mam na kompie.

- następnie ściągnąłem plik exe z językiem polskim pod SP1 ze strony ([strona nie jest już dostępna]) no i problem, plik cab znika, więc zrobiłem tak, kliknąłem na plik exe, po pojawieniu się pliku cab wszedłem w jego właściwości i zmieniłem, otwieraj za pomocą internet explorer. Następnie znowu kliknąłem na plik exe i po pojawieniu się pliku cab kliknąłem na niego prawym i dałem uruchom w eksplorator Windows, otworzyło się nowe okno w którym była zawartość pliku cab, no i nie znikało.

- następnie zainstalowałem te spolszczenie z instrukcji jak wyżej, ale tylko sama instalacja, czyli (DISM /Online /Add-Package /PackagePath:(tu podajemy dokładną ścieżkę do pliku lp.cab)), resztę zrobiłem programem Vistalizatorem, po restarcie ukazał się język polski.

a to moja paczka z Vistalizatorem i polskim plikiem .cab który nie znika :) link do RapidShare ((https://rapidshare.com/files/4050527944/PL_64x_Vistalizator.zip))

Może się komuś przyda.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 21 Marzec 2023, 16:43:59 wysłana przez Mirahz »

Odp: Instalacja spolszczenia dla Windows 7 krok po kroku + FAQ
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Wrzesień 2011, 13:29:21 »
Witam bardzo! Panowie mam wielki problem ze spolszczenie Windowsa 7 home premium 64bity. Otoz jest taki problem ze nic nie rusza spolszczenia procz pisanie komend DISM, i zainstalowało mi spolszczenie ale nie wiedziałe jak skopiowac i uruchomic plik wpisu rejestru. Potem doszedłem do tego ze w regedit trzeba wejsc i tam w mui. No i oczywiscie byl plik z jezykiem polskim, ale jest jedno ale system mam francuski bo kupiłem go w Luxemburgu. A z France to cienko i przez przypadek usunalem plik z mui do skopiowania. Co moge teraz zrobic i jak zrobic a zeby byl system po polsku. Dodam ze po Polsku mam tylko strone startowa systemu. Prosze o pomoc i porady. Dziekuje.

Odp: Instalacja spolszczenia dla Windows 7 krok po kroku + FAQ
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Wrzesień 2011, 01:55:25 »
Witam  :)

arkan77 chciałem Ci bardzo podziękować za przedstawienie rozwiązania ze znikającym plikiem lp.cab :-\ bo sam nad tym siedziałem bo dostałem lapka kumpla którego kupił w UK i chciał przerobić na polski dzięki tobie udało mi się to w miarę szybko zrobić  :D