TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Nowy Komputer

Nowy Komputer
« dnia: 06 Maj 2009, 21:46:26 »
jako że stary komputer zepsuł mi się (w końcu xD, sprzęt miał ponad 2 lata i był dosyć słaby:P), co sądzicie o tym komputerze?


http://www.vobis.pl/oferta/komputery_stacjonarne/dom/702474_vp_e7400_star_office.aspx
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także. - Winston Churchill
Nie ma nic dobrego w wojnie. Z wyjątkiem jej końca. - Abraham Lincoln

Offline Sotom

  • *****
  • 1113
Odp: Nowy Komputer
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Maj 2009, 22:00:08 »
Dziadostwo. Totalne. Stary chipset G31, niewiadomo co jakiej marki i drogo w ch... ;)
A grafa to slaba delikatnie mowiac ;]

Propozycja:

procesor: e8400
płyta główna: asrock p43de
pamięci: g.skill 4gb 800mhz cl4
karta graficzna: sapphire radeon hd4870 1gb
dysk twardy:WD GP 500GB
napęd: lg gh22ns30
obudowa: cooler master elite 333
zasilacz: ocz stealthxstream 600w

Mozesz brac tansze ramy np A-DATA i np inna plyte na P45 np Neo3-FR
Zasilka jak moze byc np 500W i wtedy dokladasz do 4890 albo te co teraz zmieniasz na GTX260 216SP.
Dysk ewentualnie Seagate z serii .12 aczkolwiek ja bym był za WD ;]

Razem ok 2800zł lub moze nieco ponad.
Ps. Napisz czy do tego ma byc monitor, mysz, klawa etc bo jesli tak to nici z tego zestawu :)
« Ostatnia zmiana: 06 Maj 2009, 22:05:39 wysłana przez Sotom »

Offline qwer

  • ***
  • 104
Odp: Nowy Komputer
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Maj 2009, 08:24:54 »
co do plyty to wez MSI Neo3-FR na p45 a nie tego asrocka nie od parady asrock kojazy sie z qpką maja pare niezlych plyt no ale kupuje sie to tylko jak sie niema co innego kupic albo jak cie nie stac an nic innego

co do ramu to caly problem w tych gskilach polega na tym ze sa malo powtazalne... roznica osiagow pomiedzy poszczegolnymi partiami jest zaduza dlatego bieze sie a-daty ee 800mhz/cl4 40 zl tansze, te same osiagi, znacznie4 wieksza powtazalnosc

co do napedu to biez pioneera lg to typowa masowka ktora w wiekszosci wypadkow szwankuje 1 dzien po gwarancji

 co do grafik zgodze sie ze hd4870 1gb,hd4890,gtx260 216 SP
dodamz e na procek proponuje AC Frozzer 7
Chcesz kupic kompa/ lapka?? ZGLOS SIE

GG:2889405 Tlen:meserak@o2.pl

Offline Sephiroth

  • ***
  • 148
  • ну погоди!
Odp: Nowy Komputer
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Maj 2009, 08:33:06 »
Nie kupuj tego zestawu z Vobisu - wbrew pozorom cienki, wygląda ładnie tylko na ulotce reklamowej. ;)
Tutaj koledzy już dali Ci dużo lepsze rozwiązania. :)
| Intel Core 2 Quad Q9550 @ 2.83 GHz | ASUS P5E-VM DO | 6GB RAM DDR2 800MHz CL5 | ASUS nVIDIA GeForce 9800GTX+ 512MB | HDD Samsung 750GB SATA II 32MB 7200 obr/min | Zasilacz Fortron 500W | Samsung SyncMaster T200HD |

Nothing is true. Everything is permitted.

Offline Sotom

  • *****
  • 1113
Odp: Nowy Komputer
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Maj 2009, 17:54:09 »
co do plyty to wez MSI Neo3-FR na p45 a nie tego asrocka nie od parady asrock kojazy sie z qpką maja pare niezlych plyt no ale kupuje sie to tylko jak sie niema co innego kupic albo jak cie nie stac an nic innego

co do ramu to caly problem w tych gskilach polega na tym ze sa malo powtazalne... roznica osiagow pomiedzy poszczegolnymi partiami jest zaduza dlatego bieze sie a-daty ee 800mhz/cl4 40 zl tansze, te same osiagi, znacznie4 wieksza powtazalnosc

co do napedu to biez pioneera lg to typowa masowka ktora w wiekszosci wypadkow szwankuje 1 dzien po gwarancji

 co do grafik zgodze sie ze hd4870 1gb,hd4890,gtx260 216 SP
dodamz e na procek proponuje AC Frozzer 7

Bez przesady. Ten ASrock co podalem jest wiele razy polecany i ludzie go sobie chwala  ;) Poza tym napisalem ze mozna brac inne ramy i plytke MSI taka jak ja mam tez akurat ;p Btw. ASrock to tak naprawde od ASUSa jest przeciez ;] Czyz nie?

Co do napedu LG to wybacz ale nie zgodze sie z Toba. U siebie mam naped LG ktory działa od przeszlo ponad 4 lat i ani razu sie nie skarzyl ;p

A na procka zamiast tego Freezera to ja polece Karakorum ( dobry w swojej cenie) albo AC Xtreme albo TR Ultra bądz Ultima ale to wyzsza cena.

Dodam tylko ze u siebie na Karaku spokojnie wykrecilem 4Ghz nie przekraczajac 60st pod Orthem :)

Pzdr.