TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

"Wyświetlanie" polskich znaków [7077]

Offline maq

"Wyświetlanie" polskich znaków [7077]
« dnia: 05 Maj 2009, 21:12:37 »
Witam,

Mam problem w niektórych aplikacjach - przede wszystkim w programie "Konnekt" (uzywany do protokołu gg) oraz przy starszych aplikacjach i instalatorach. Mianowicie - kiedy napiszę literę ł to w momencie wysłania wiadomości jest zamieniana na l (program konnekt), natomiast kiedy ktoś do mnie napisze z polskimi znakami to zamienia je na dziwne symbole / krzaki.

Wydaję mi się, że programy które nie mają zdefiniowanych własnych czcionek korzystają z jakiejś domyślnej (systemowej?), która nie ma polskich znaków lub kodowanie jest ustawione nieprawidłowo. Chociaż w Konnekcie da radę ustawić czcionki, lecz to nic nie pomaga. Tak jak wspomniałem, problem ten występuje w wielu aplikacjach - zwłaszcza starszych.

Od razu mówię, że w opcjach regiolanych mam poustawiane lokalizacje polskie, a klawiatura to domyślnie "Polish (programmer)".

Nie mam pojęcia co może być powodem takich zachowań. Jak ktoś miał podobne "przeżycia" to bardzo chętnie przyjmę rozwiązanie ;).

Pozdrawiam.

Offline qwer

  • ***
  • 104
Odp: "Wyświetlanie" polskich znaków [7077]
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Maj 2009, 21:49:55 »
zainstaluj tlena;]
Chcesz kupic kompa/ lapka?? ZGLOS SIE

GG:2889405 Tlen:meserak@o2.pl

Offline maq

Odp: "Wyświetlanie" polskich znaków [7077]
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Maj 2009, 07:51:28 »
Heh, super.. jak ma obsługe bramek roznej masci, w dowolnych ilościach to ok. Ale tu nie chodzi tylko o ten program, wczoraj również coś instalowalem i już w instalatorze i w tekstach programu polskie znaki się sypią. Sprawa troche irytująca, bo nawet w opcjach menu kontekstowego mam teraz krzaczki (dołączam screena).



Może jakieś spolszczenie załatwi sprawę? Dziwna sprawa, nie mam pojęcia gdzie tutaj mógłbym coś podziałać.


EDIT:

Problem rozwiązany. Kilka tyg temu nie było rozwiązania, lecz na jakimś forum pojawiło się rozwiązanie. Problem tkwił w mało widocznej opcji (pod buttonem), znajdującej się tutaj (trzeba przestawić na poland):
start/control panel/region and language/administrative/change system locate

Wszystko jest teraz ok.
« Ostatnia zmiana: 10 Maj 2009, 21:08:03 wysłana przez maq »