TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Jak pobrać Windows 7 RC

Offline MP

Jak pobrać Windows 7 RC
« dnia: 05 Maj 2009, 20:37:38 »
Windows 7 Release Candidate (RC) dostępny jest od dziś publicznie dla każdego użytkownika. Ze względu na niskie wymagania systemowe oraz wysoką stabilność wielu użytkowników będzie chciało pobrać i zainstalować najnowszego Windowsa na swoim komputerze. Nie jest to nic skomplikowanego jednak dla osób mniej zaawansowanych przygotowaliśmy krótką demonstrację krok po kroku.

Przed instalacją należy pamiętać, że mimo osiągnięcia statusu Release Candidate system nie powinien być wykorzystywany do celów roboczych ale jedynie do testów. Odradza się instalację Windows 7 RC jako podstawowego systemu, najlepiej zainstalować go na specjalnie przygotowanej partycji lub osobnym dysku. Można również skorzystać z technologii jaką oferuje Microsoft Virtual PC i stworzyć wirtualną maszynę.

  • Pobieranie systemu
Microsoft stworzył specjalną stronę pobierania (http://technet.microsoft.com/pl-pl/evalcenter/dd353205(en-us).aspx) na której znaleźć można wszystkie niezbędne informacje o Windows 7 Release Candidate. Na początek wybieramy wersję (32 lub 64-bitową) oraz edycję językową systemu.Windows 7 dostępny jest w pięciu językach: angielski, niemiecki, japoński, francuski i hiszpański. Formularz widoczny na dole strony pobierania wygląda następująco:W naszym przypadku wybieramy anglojęzyczną, 32-bitową wersję systemu i przechodzimy dalej. Kolejna strona to witryna logowania do Windows Live ID. Jeżeli posiadasz konto w jednej z usług Microsoftu (np. Windows Live, MSN czy Microsoft Passport) możesz użyć swoich danych do logowania. W przeciwnym wypadku należy założyć nowe konto korzystając z odnośnika "Sign up now". Po wybraniu tej opcji nastąpi przeniesienie na polskojęzyczną witrynę tworzenia użytkownika produktów Microsoft. Po założeniu konto należy powrócić na stronę Test drive Windows 7 RC.Jeżeli logowanie powiedzie się wyświetlona zostanie strona z kluczem aktywacyjnym systemu. Należy zapisać go w bezpiecznym miejscu ponieważ będzie on potrzebny później do aktywacji systemu. Kolejnym krokiem jest pobranie obrazu ISO systemu Windows 7. Aby przejść do pobierania wybierz przycisk Download Now.Po wybraniu Download Now uruchomiony zostanie menadżer pobierania. W jego oknie zaobserwować można stan ściągania pliku. Po zapisaniu obrazu ISO należy nagrać go na nośnik DVD przy użyciu odpowiedniego oprogramowania. Polecamy darmową aplikację BurnAware Free Edition (http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/nagrywanie/BurnAware_Free_Edition.html).
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwiec 2010, 16:22:12 wysłana przez Mirahz »

Offline d.l

  • *
  • 46
  • Windows 7 x86 RTM
Odp: Jak pobrać Windows 7 RC
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Maj 2009, 15:07:34 »
Podaje drugą alternatywną metode pobierania :)

Nowego windowsa 7 RC mozemy również pobrać przez microsoft connect, należy skorzystać z invite code które pojawiło sie juz w styczniu i służyło do pobrania wersji 7000. Pobieranie odbywa sie przez program RTM i w kazdej chwili mozna je przerwac i wznowić tak że jest małe prawdopodobieństwo niepoprawnego ściągniecia pliku *.iso. A wiec tak.

Invite code to Win7-3HQW-RF74 , należy zarejestrować sie na microsoft connect  następnie zalogować przy pomocy tego kodu. Zostaniemy przekierowani na strone :

[obrazek nie jest już dostępny]


po lewej stronie mamy zakładke Pliki do pobrania i wchodzimy tam.
Następnie pokarze  nam sie okno

[obrazek nie jest już dostępny]

Wybieramy Windows 7 Ultimate....

[obrazek nie jest już dostępny]


 potem odznaczamy pliki których nie chcemy pobierac i zostawiamy tylko ten który nas interesuje. Sciągamy plik, na pulpicie pojawi nam sie plik download.dlm, należy go otworzyć za pomocą programu FTM
link do programu http://transfers.one.microsoft.com/ftm/TransferSource/FTMSetup.msi
Gdy otworzymy pokaze nam sie okno i  zapyta gdzie zapisać plik

[obrazek nie jest już dostępny]

Teraz pozostaje już tylko ściągać :)


Po ściągnięciu mozemy sprawdzić programem Hash Tab czy obraz ściągnął sie poprawnie.

[obrazek nie jest już dostępny]


Dla wersji x86 powinny mieć takie wartości:
SHA1: 7D1F486CA569EFFFFB719CFB48355BB7BF499712     ISO/CRC: E8A1C394

Dla wersji x64
SHA1: FC867FE1AB2E0A9796F9E4D155B44EA6998F4874     ISO/CRC: 58FB2BE0
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń 2023, 14:24:44 wysłana przez Mirahz »