TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Waszym zdaniem..szybszy Windows 7 czy Vista?

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Waszym zdaniem..szybszy Windows 7 czy Vista?
« Odpowiedź #30 dnia: 07 Maj 2009, 17:17:36 »
Wojtuś nie buntuj się. Pomiędzy Vista a 7 widać gigantyczną różnicę w prędkości przy normalnym korzystaniu z systemu (czyt. nie zaraz po instalacji). Jeśli ktoś twierdzi że różnica jest niezauważalna, to albo jest ślepy i tępy, albo spie$#olil instalacje 7 i mu zamula. Tyle.

Zachowujecie się jak ekstremalni fani Linuxa, którzy akceptują tylko wybrane fakty dotyczące ich ukochanego systemu.
Jak pisałem na samym początku - rzecz jest na pewno zależna od konfiguracji komputera.
Wspomniałem zresztą, że sam zainstaluję niedługo Windows 7 na słabym sprzęcie, na którym w życiu nie zainstalowałbym Visty. Dlaczego? Bo opinie użytkowników wskazują, że na mniej wydajnych komputerach Windows 7 sprawuje się nieporównywalnie lepiej od Visty.
Kropka.
Jeżeli przeczytacie na spokojnie moje wypowiedzi - nie piszę w żadnym punkcie o tym, że Windows 7 jest wolny, a Vista szybsza.
Stwierdziłem tylko, że na moim komputerze nie widać praktycznie różnicy, a jeśli nawet jest jakaś - to minimalna.
Identycznego zdania jest zresztą mój kolega, pracujący jako programista w głównej siedzibie Microsoftu w Redmond i dysponujący takim samym komputerem jak mój. Gdyby Windows 7 rzeczywiście chodził lepiej na jego komputerze, nie omieszkałby o tym napisać - w końcu to reklama nowego produktu jego firmy.
Nie pisz o tym, że ktoś jest ślepy lub tępy - bo to świadczy niezbyt dobrze o Tobie. Wybrałeś sobie konkretne przypadki i na ich podstawie budujesz obraz ogólny.
Ja mówię tylko o tym, że nie w każdym przypadku Windows 7 jest dużo szybszy od Visty. Czy tak ciężko to zrozumieć?
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Waszym zdaniem..szybszy Windows 7 czy Vista?
« Odpowiedź #31 dnia: 07 Maj 2009, 17:25:12 »
Wg mnie Vista i Windows 7 są bardzo podobne  z wyglądu.Stabilność systemów jest na pewno porównywalna ale jeśli chodzi o prędkość (wydajność)
to nie ma co porównywać.Seven jest znacznie szybszy i tu bym bardziej zastanawiał się nad konkurowaniem jego z systemem Windows XP.
U mnie czasami nawet lepiej pod tym względem wypada właśnie Windows 7.

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Waszym zdaniem..szybszy Windows 7 czy Vista?
« Odpowiedź #32 dnia: 07 Maj 2009, 17:35:43 »
Wojtuś nie buntuj się. Pomiędzy Vista a 7 widać gigantyczną różnicę w prędkości przy normalnym korzystaniu z systemu (czyt. nie zaraz po instalacji). Jeśli ktoś twierdzi że różnica jest niezauważalna, to albo jest ślepy i tępy, albo spie$#olil instalacje 7 i mu zamula. Tyle.

Zachowujecie się jak ekstremalni fani Linuxa, którzy akceptują tylko wybrane fakty dotyczące ich ukochanego systemu.
Jak pisałem na samym początku - rzecz jest na pewno zależna od konfiguracji komputera.
Wspomniałem zresztą, że sam zainstaluję niedługo Windows 7 na słabym sprzęcie, na którym w życiu nie zainstalowałbym Visty. Dlaczego? Bo opinie użytkowników wskazują, że na mniej wydajnych komputerach Windows 7 sprawuje się nieporównywalnie lepiej od Visty.
Kropka.
Jeżeli przeczytacie na spokojnie moje wypowiedzi - nie piszę w żadnym punkcie o tym, że Windows 7 jest wolny, a Vista szybsza.
Stwierdziłem tylko, że na moim komputerze nie widać praktycznie różnicy, a jeśli nawet jest jakaś - to minimalna.
Identycznego zdania jest zresztą mój kolega, pracujący jako programista w głównej siedzibie Microsoftu w Redmond i dysponujący takim samym komputerem jak mój. Gdyby Windows 7 rzeczywiście chodził lepiej na jego komputerze, nie omieszkałby o tym napisać - w końcu to reklama nowego produktu jego firmy.
Nie pisz o tym, że ktoś jest ślepy lub tępy - bo to świadczy niezbyt dobrze o Tobie. Wybrałeś sobie konkretne przypadki i na ich podstawie budujesz obraz ogólny.
Ja mówię tylko o tym, że nie w każdym przypadku Windows 7 jest dużo szybszy od Visty. Czy tak ciężko to zrozumieć?

ok, masz racje... na konfiguracji 1/100 vista chodzi równie szybko jak windows 7... Lecz w pozostałych 99 przypadkach jest inaczej...

P.S nie jest ci przykro, że jesteś w mniejszości?

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Waszym zdaniem..szybszy Windows 7 czy Vista?
« Odpowiedź #33 dnia: 07 Maj 2009, 17:38:19 »
ok, masz racje... na konfiguracji 1/100 vista chodzi równie szybko jak windows 7... Lecz w pozostałych 99 przypadkach jest inaczej...

Ależ o nic innego mi nie chodziło. Liczb nie znam, pokazuję tylko, że nie każdej maszynie Windows 7 dodaje skrzydeł.

P.S nie jest ci przykro, że jesteś w mniejszości?

Popłakałem chwilę i przeszło ... już mi to tak nie przeszkadza.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Waszym zdaniem..szybszy Windows 7 czy Vista?
« Odpowiedź #34 dnia: 07 Maj 2009, 19:22:03 »
Pisaliście o cwaniaku, ślepcu czy głupku - trzeba się bronić.
Coraz więcej testów Windows 7 pokazuje, że wielki przyrost szybkości nowego systemu w porównaniu z Vistą nie jest tak bardzo związany z rzeczywistością jak z ... oczekiwaniami użytkowników i efektem placebo. Nie chodzi tu o to, że Windows 7 ma być wolniejszy - w wielu konfiguracjach może być szybszy o tak niewiele, że pozostanie to wręcz niezauważalne.

http://gizmodo.com/5233098/windows-7-release-candidate-1-vs-vista-first-benchmarks

Tutaj jakiś test z mało istotnymi benchmarkami:

http://www.tuxradar.com/content/benchmarked-ubuntu-vs-vista-vs-windows-7

A tu kolejny z nich - http://www.technonews.pl/Technonews/1,94439,6579375,Windows_7_wcale_nie_szybszy_od_Visty_.html

"A miało być tak pięknie - wydawało się, że Windows 7 będzie znacznie szybszy od Visty. Tak twierdził Microsoft, a wtórowali mu m.in. pierwsi testerzy nowego systemu. Wygląda jednak na to, że to nie do końca prawda - z testów przeprowadzonych przez PCWorlda wynika, że przeciętny użytkownik raczej nie zauważy różnicy...

Dziennikarze amerykańskiego PCWorlda przygotowali trzy pecety testowe - wydajny desktop Maingear M4A79T Deluxe, całkiem przeciętnego HP Pavilliona a6710t desktop i notebooka Dell Studio XPS 16. Na każdym z nich zainstalowano najpierw Windows Vista (w wersji Ultimate 32-bit, z zainstalowanymi wszystkimi możliwymi poprawkami) i przeprowadzono kilka testów wydajności - wykorzystano benchamarkWorldBench 6 (który sprawdza wydajność systemu w popularnych aplikacjach). Później Vistę zamieniono na Windows 7 (32-bit, wersja RC Ultimate) i cały proces przeprowadzono ponownie. Na koniec wystarczyło porównać wyniki...

Dobra wiadomość (dla osób niecierpliwie wyczekujących premiery Windows 7) jest taka, że w większości testów system wypadł lepiej niż Vista. Zła jest taka - że różnica w wydajności zwykle była minimalna i raczej wątpliwe, by zwykły użytkownik ją zauważył. Wyjątkiem były testy wydajności programu Nero - tu przewaga "Siódemki" sięgała nawet 25%.

Wygląda na to, że rewolucji nie będzie - użytkownicy spodziewający się, że Windows 7 będzie żwawa niczym XP (na porównywalnym sprzęcie) raczej srogo się rozczarują...

Autorzy testu zastrzegają jednak, że wszystkie pomiary dotyczyły wersji RC Windows 7 - czyli wydania testowego. Niewykluczone więc, że programiści Microsoftu zdołają do czasu udostępnienia gotowego systemu wprowadzić do niego jakieś zmiany zwiększające wydajność..."


I tak zostanę przy Windows 7, bo mi się podoba. Ciężko mi się przyzwyczaić tylko do nowego paska dolnego, ale poza tym działa całkiem przyjemnie ...
« Ostatnia zmiana: 07 Maj 2009, 19:24:48 wysłana przez Wojtek »
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline Sephiroth

  • ***
  • 148
  • ну погоди!
Odp: Waszym zdaniem..szybszy Windows 7 czy Vista?
« Odpowiedź #35 dnia: 07 Maj 2009, 19:27:03 »
Ja zauważyłem, że u mnie "siódemka" dużo mniej obciąża dysk w porównaniu z Vistą - już nie pracuje co chwila jak szalony. ;)
| Intel Core 2 Quad Q9550 @ 2.83 GHz | ASUS P5E-VM DO | 6GB RAM DDR2 800MHz CL5 | ASUS nVIDIA GeForce 9800GTX+ 512MB | HDD Samsung 750GB SATA II 32MB 7200 obr/min | Zasilacz Fortron 500W | Samsung SyncMaster T200HD |

Nothing is true. Everything is permitted.

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Waszym zdaniem..szybszy Windows 7 czy Vista?
« Odpowiedź #36 dnia: 07 Maj 2009, 19:29:43 »
Ja zauważyłem, że u mnie "siódemka" dużo mniej obciąża dysk w porównaniu z Vistą - już nie pracuje co chwila jak szalony. ;)

Też wydaje mi się, że mieli dyskiem mniej - szczególnie od razu po uruchomieniu systemu.
W Viście przy takiej samej ilości zainstalowanych programów, wyłączeniu usługi indeksowania, wyłączeniu przywracania systemu i wyrzuceniu z autostartu wielu aplikacji, które ładują się tam automatycznie - dysk mielił i mielił po uruchomieniu komputera. Szczerze mówiąc była to rzecz, która najbardziej irytowała mnie w Viście, poza tym byłem całkiem zadowolony z tego systemu.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline req

Odp: Waszym zdaniem..szybszy Windows 7 czy Vista?
« Odpowiedź #37 dnia: 07 Maj 2009, 19:54:07 »
Moje spostrzeżenia po dosyć krótkim użytkowaniu, ale po jakimś czasie znów chętnie podzielę się swoimi uwagami.

1. Szybszy dostęp do dysku - Vista musiała odrobinę pomyśleć, zanim weszła w jakiś folder, zwłaszcza w taki gdzie jest np. dużo nieuporządkowanej muzyki luzem, a 7 robi wszystko z miejsca, błyskawicznie, w ułamku sekundy, bez ogródek, zbędnego owijania bawełnę oraz tracenia czasu.

2. Ogólna poprawa ergonomii oraz wydajności użytkowania względem Visty. 7 używa się lepiej, mam nadzieję, że finalna wersja będzie jeszcze bardziej zoptymalizowana. Byłoby cudownie.

3. Jak niektórzy wspominali 7 mniej mieli dyskiem. Na Viście wręcz mnie irytowało, kiedy wyłączałem monitor i robiłem coś przy biurku lub np. leżałem na łóżku obok czytając coś... po jakimś czasie strasznie mieliła dyskiem, wręcz piekielnie, trzęsło mi całą obudową. 7 gładziutko i cichutko.

4. Taskbar zdecydowanie na plus. Mimo wysokiej rozdzielczości, bo 1080p miałem stale zawalony taskbar. Teraz korzystam w pełni z oferowanej mi powierzchni, wszystko mam pięknie uporządkowane, bardzo mi się to podoba.

5. Multimedia to również mocna strona 7. Na viście po updatach miałem problem z MediaCenter'em - crashował się po jakimś czasie. Tutaj wszystko śmiga aż trzeszczy :)

To na razie tyle ;)

Offline benek

Odp: Waszym zdaniem..szybszy Windows 7 czy Vista?
« Odpowiedź #38 dnia: 07 Maj 2009, 20:08:32 »
wojtek mnie tez bardzo denerwowal ten pasek..myslalem ze sie przyzwyczaje ale jednak nie dalo rady wystarczy ze zainstalujesz program Sunrise Seven jezeli nie masz to chetnie ci go podesle

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Waszym zdaniem..szybszy Windows 7 czy Vista?
« Odpowiedź #39 dnia: 07 Maj 2009, 20:10:17 »
wojtek mnie tez bardzo denerwowal ten pasek..myslalem ze sie przyzwyczaje ale jednak nie dalo rady wystarczy ze zainstalujesz program Sunrise Seven jezeli nie masz to chetnie ci go podesle
Dzięki za cynk - już ściągam i instaluję :)
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline Juni

Odp: Waszym zdaniem..szybszy Windows 7 czy Vista?
« Odpowiedź #40 dnia: 07 Maj 2009, 21:26:37 »
Witam
Testowałem win 7 na laptopie Asus M50Vc proc. 2.26 GHz, 3Gb RAM, grafika gf 9300 512mb, uzywałem benchmark 2006 różnica pomiędzy win7 a vistą ok 100 punktów, vista 1780, win 7 1850, szału nima, win 7 zużywa u mnie ok. 5 do 10 % mniej ramu, ogólnie dużej różnicy nie zauważyłem, od razu zaznaczam, że testuję dwa dni, zobaczę co będzie dalej. Wcześniej zainstalowałem siódemkę na 6-cio letnim kompie i nawet poszedł, ale za chiny ludowe nie widziała mi karty graficznej (może stara płyta główna)

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Waszym zdaniem..szybszy Windows 7 czy Vista?
« Odpowiedź #41 dnia: 07 Maj 2009, 21:43:24 »
benchmarki jedno, a użytkowanie drugie. W benchmarkach może i nie widać różnicy, ale podczas normalnego użytkowania... ;)

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Waszym zdaniem..szybszy Windows 7 czy Vista?
« Odpowiedź #42 dnia: 07 Maj 2009, 21:47:19 »
benchmarki jedno, a użytkowanie drugie. W benchmarkach może i nie widać różnicy, ale podczas normalnego użytkowania... ;)

Leki homeopatyczne, kapsułkowe placebo i picie własnego moczu również ratują życie :P
Wiara czyni cuda ...
Jak już pisałem - na jednych komputerach różnica będzie duża, na innych będzie niewielka.
Proponuję zakończyć dyskusję - bo nie da się tu generalizować.
« Ostatnia zmiana: 07 Maj 2009, 21:56:21 wysłana przez Wojtek »
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Waszym zdaniem..szybszy Windows 7 czy Vista?
« Odpowiedź #43 dnia: 07 Maj 2009, 21:57:45 »
benchmarki jedno, a użytkowanie drugie. W benchmarkach może i nie widać różnicy, ale podczas normalnego użytkowania... ;)

Leki homeopatyczne, kapsułkowe placebo i picie własnego moczu również ratują życie :P
Wiara czyni cuda ...
Jak już pisałem - na jednych komputerach różnica będzie duża, na innych będzie niewielka.
Proponuję zakończyć dyskusję - bo nie da się tu generalizować.

to ty podsycasz dyskusje... ja napisałem prawdę, z którą ciężko się nie zgodzić

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Waszym zdaniem..szybszy Windows 7 czy Vista?
« Odpowiedź #44 dnia: 07 Maj 2009, 22:11:35 »
to ty podsycasz dyskusje... ja napisałem prawdę, z którą ciężko się nie zgodzić

Dziecko ... ja tylko napisałem, że nie na każdym komputerze Windows 7 będzie wyraźnie szybszy niż Vista - a spotkało się to z prostackimi określeniami 'cwaniak, ślepy, tępy' (TonyM, Orzech). Wywyższasz się z powodu większej ilości napisanych wypowiedzi, co nie ma absolutnie żadnego sensu - ilość nie idzie wcale w jakość (porównaj sobie chociażby ilość postów Twoich i Scoobiego, i podsumuj kto więcej istotnych wiadomości wniósł w swoich wypowiedziach).

Napisałeś prawdę - oczywiście - ale dotyczącą Twojego komputera, a nie wszystkich komputerów.
Widzę, że nie bardzo rozumiesz, że generalizowanie nie ma w tym przypadku sensu. Są różne konfiguracje sprzętowe - na jednych komputerach zmiana systemu przyniesie wyraźny wzrost prędkości działania sprzętu, na innych niewielki. Ciężko Ci to zaakceptować i niespecjalnie rozumiem dlaczego - to przecież oczywista sprawa.

Z mojej strony całkowity koniec tematu - nie zamierzam już odpowiadać w tym wątku.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.