TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik

Ja bez problemu użyłem imagex z Visty SP1 przy tworzeniu obrazu, narzędzia postreflect używa się jedynie podczas integracji service packów, lecz na wszelki wypadek go użyłem. Wszystko pochodziło z WAIK Visty SP1 i jak widać w mojej wersji działa.

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Ja bez problemu użyłem imagex z Visty SP1 przy tworzeniu obrazu, narzędzia postreflect używa się jedynie podczas integracji service packów, lecz na wszelki wypadek go użyłem. Wszystko pochodziło z WAIK Visty SP1 i jak widać w mojej wersji działa.

PostReflect nie używa się 'tylko' do integracji SP - w teorii powinno się wykorzystywać to polecenie do przygotowania nowego obrazu zgodnego z wieloma sprzętami.
W integracji Service Packów jest naturalnie konieczne (SP zawiera sterowniki związane z warstwą abstrakcji sprzętowej i nieodpowiednie włączenie ich do obrazu spowodować może, że obraz nie wystartuje na innej konfiguracji niż 'robocza').
Starego WAIK nie wykorzystywałem właśnie ze względu na problemy z postreflectowaniem, dobrze wiedzieć, że sprawuje się jak należy. Nowy WAIK to chyba wciąż wersja próbna i wielu użytkowników skarży się na problemy z jego użytkowaniem.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.


Odmontuj katalog w GimageX i spróbuj wszystko od początku (dokładnie). Uprawnienia do plików spróbuj przejąć według poniższej instrukcji:
http://rapidshare.com/files/237403319/Instrukcja.odtJeżeli po przejęciu uprawnień nie będzie się dało podmienić plików, to ewentualnie spróbuj zmienić nazwę plików tzn. user32.dll.mui na np. user32.dll.bak i wtedy wrzucić poprawiony plik do katalogu.
Jak już to nie zadziała to nie wiem.
Dzieki wielkie egonek. Udalo mi sie usunac ten folder wreszcie po dlugiej walce dzieki twojej instrukcji z rapida. Jestes wielki. Teraz zabieram sie jeszcze raz za spolszczanie. No i juz zrobilem tego windowsa 7 i sie cieszylem. Wypalilem na plyte mam do wyboru jezyk i daje ploski potem zainstaluj system i blad wywala takiej tresci "System Windows nie moze zebrac informacjidla [OSImage] ponieważ nie istnieje podany plik obrazu [instal.wim]" a wszystko robilem tak jak w poradniku. Przerabialem win 7 7127 i mam juz dosc. Jesli komus udalo sie przerobic tego builda to upnal by na jakis serwer albo dal torrenta
« Ostatnia zmiana: 27 Maj 2009, 10:27:58 wysłana przez kowalmisiek »

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Zastosowałem sposób na integrację przedstawiony przez Egonka - dziękuję - wygodna rzecz, można zintegrować system przy zdecydowanie mniejszym nakładzie czasu i pracy niż w przypadku WAIKa.
Mam niestety mały problem - integracja przebiega bezbłędnie, natomiast w trakcie instalacji pojawia się komunikat jak na poniższym obrazku (po czym instalator wraca do ekranu początkowego "Zainstaluj teraz").
Wie ktoś co jest przyczyną błędu?
Początkowo myślałem, że przyczyną kłopotów mogą być pakiety LocalPack (zintegrowałem DISMem 20 dodatkowych), ale po wykonaniu nowego obrazu bez LocalPacków i zainstalowaniu systemu tym razem na wirtualnej maszynie - występuje dokładnie ten sam błąd.

Kliknięcie otwiera większy obraz ...
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Miałem ten sam błąd, oznacza on że prawdopodobnie w pliku install.wim nie zostały poprawnie (lub wcale) zintegrowane pakiety językowe.

Zastosowałem sposób na integrację przedstawiony przez Egonka - dziękuję - wygodna rzecz, można zintegrować system przy zdecydowanie mniejszym nakładzie czasu i pracy niż w przypadku WAIKa.
Mam niestety mały problem - integracja przebiega bezbłędnie, natomiast w trakcie instalacji pojawia się komunikat jak na poniższym obrazku (po czym instalator wraca do ekranu początkowego "Zainstaluj teraz").
Wie ktoś co jest przyczyną błędu?
Początkowo myślałem, że przyczyną kłopotów mogą być pakiety LocalPack (zintegrowałem DISMem 20 dodatkowych), ale po wykonaniu nowego obrazu bez LocalPacków i zainstalowaniu systemu tym razem na wirtualnej maszynie - występuje dokładnie ten sam błąd.

Kliknięcie otwiera większy obraz ...


Czy integrowałeś langpack od buildu 7100 na 7127 lub odwrotnie? Ja miałem taki sam błąd gdy właśnie tak zrobiłem. Spróbuj jeszcze raz zintegrować langpack ale tylko polski. Jeśli będzie działać to powtórz instrukcję i integruj kolejne.

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Integrowałem poprawny LangPack (pakiet do 7127 32-bit na 7127 32-bit), wykonałem dwa obrazy ISO (jeden z dodatkami, drugi bez) i rzecz wygląda dokładnie tak samo.
No nic, wyszedł już 7137 (:D), więc spróbuję z nim ...
Dzięki za rady.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline ARTi87

  • ****
  • 270
To czym najlepiej zintegrować build 7137 z spolszczeniem ?? Bo zielony jestem w te klocki

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
To czym najlepiej zintegrować build 7137 z spolszczeniem ?? Bo zielony jestem w te klocki

Uważam, że najszybszym i najprzyjemniejszym sposobem jest ten przedstawiony przez Egonka - próbuj zresztą iść zgodnie z instrukcjami, są bardzo dokładne.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline ARTi87

  • ****
  • 270
egonek > Integrowałem spolszczenie do 7137 i mam ten sam błąd podczas instalacji.Wież w czym problem ?

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
egonek > Integrowałem spolszczenie do 7137 i mam ten sam błąd podczas instalacji.Wież w czym problem ?

Ściągnąłem najnowszą wersję gImageX ze strony autora ( http://www.autoitscript.com/gimagex/ ) - beta podana przez Egonka jest starsza o 3 miesiące od aktualnej wersji.
Zmieniłem w systemie (Windows 7 Ultimate 64-bit) język i lokalizację na US.
Rozpocząłem integrację (idąc krok po kroku z opisem Egonka) Windows 7137 32-bit z przeznaczonym dla niego pakietem językowym.
Pojawił się znów ten sam błąd ...

Po angielsku ten komunikat będzie brzmiał "Windows could not set the offline locale information. Error code: 0x80000001" - wydaje mi się, że w anglojęzycznych źródłach łatwiej będzie znaleźć rozwiązanie problemu. Właśnie go szukam ...
)

Może DISM jest problemem?
Może niewłaściwie wykorzystuję gImageX - działałem na wersji x64, spróbuję na x86 (zajmuję się 32-bitowym obrazem na 64-bitowym systemie).
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Ok, z pobieżnej lektury kilku źródeł wynika, że warto przetestować "Image 5" w miejsce "Image 4" podczas montowania install.wim .
Dlaczego? Podobno:

Wersja 32 bit:
1 - Starter
2 - HOMEBASIC
3 - HOMEPREMIUM
4 - Professional
5 - Ultimate

Wersja 64 bit:
1 - HOMEBASIC
2 - HOMEPREMIUM
3 - Professional
4 - Ultimate

Inna rzecz (do sprawdzenia):  LP\setup\sources kopiowane jest wg opisu Egonka do WIM\sources , a powinno być jeszcze kopiowane do DVD\sources.
Dlaczego? Wg Domozilla wypowiadającego się w wątku http://forums.mydigitallife.info/archive/index.php/t-5189.html DVD\Sources zawiera dane konfiguracyjne wykorzystywane podczas instalacji z poziomu Windows (i wydaje mi się to logiczne).
Opis Egonka działa więc jak należy podczas instalacji z płyty startowej Windows 7 - ale podczas instalacji 'spod systemu' mógłby się 'wysypać'.

Powinniśmy więc wszyscy dodać jeszcze na koniec polecenie : xcopy LP\setup\sources\pl-PL\*.* DVD\sources\pl-PL /cheryki
(informacja ta dotyczy też osób, u których integracja i późniejsza instalacja działają jak należy).
Można też dodać dla pewności: xcopy LP\sources\license\*.* DVD\sources\license /cheryki (możliwe, że zbiór licencji w rtf jest również wykorzystywany przez instalator - jeśli tak, wpis ten jest znów konieczny dla poprawnego instalowania z poziomu systemu operacyjnego).

Tak przy okazji, natknąłem się na ciekawy wątek :P - http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=332795



EDYCJA:
Zmiany pomogły, system zainstalował się jak należy - bez żadnego problemu, zero błędów.

Wydaje mi się, że warto zmienić opis integracji ...

Jestem pewien, że warto dorzucić kopiowanie dwóch katalogów (zajmują niewiele, a mogą pomóc):
xcopy LP\sources\license\*.* DVD\sources\license /cheryki
xcopy LP\setup\sources\pl-PL\*.* DVD\sources\pl-PL /cheryki

i być może warto też dodać informację o "4" lub "5" w polu "Image" ?
« Ostatnia zmiana: 29 Maj 2009, 13:00:20 wysłana przez Wojtek »
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Ok, z pobieżnej lektury kilku źródeł wynika, że warto przetestować "Image 5" w miejsce "Image 4" podczas montowania install.wim .
Dlaczego? Podobno:

Wersja 32 bit:
1 - Starter
2 - HOMEBASIC
3 - HOMEPREMIUM
4 - Professional
5 - Ultimate

Wersja 64 bit:
1 - HOMEBASIC
2 - HOMEPREMIUM
3 - Professional
4 - Ultimate

Inna rzecz (do sprawdzenia):  LP\setup\sources kopiowane jest wg opisu Egonka do WIM\sources , a powinno być jeszcze kopiowane do DVD\sources.
Dlaczego? Wg Domozilla wypowiadającego się w wątku http://forums.mydigitallife.info/archive/index.php/t-5189.html DVD\Sources zawiera dane konfiguracyjne wykorzystywane podczas instalacji z poziomu Windows (i wydaje mi się to logiczne).
Opis Egonka działa więc jak należy podczas instalacji z płyty startowej Windows 7 - ale podczas instalacji 'spod systemu' mógłby się 'wysypać'.

Powinniśmy więc wszyscy dodać jeszcze na koniec polecenie : xcopy LP\setup\sources\pl-PL\*.* DVD\sources\pl-PL /cheryki
(informacja ta dotyczy też osób, u których integracja i późniejsza instalacja działają jak należy).
Można też dodać dla pewności: xcopy LP\sources\license\*.* DVD\sources\license /cheryki (możliwe, że zbiór licencji w rtf jest również wykorzystywany przez instalator - jeśli tak, wpis ten jest znów konieczny dla poprawnego instalowania z poziomu systemu operacyjnego).

Tak przy okazji, natknąłem się na ciekawy wątek :P - http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=332795



EDYCJA:
Zmiany pomogły, system zainstalował się jak należy - bez żadnego problemu, zero błędów.

Wydaje mi się, że warto zmienić opis integracji ...

Jestem pewien, że warto dorzucić kopiowanie dwóch katalogów (zajmują niewiele, a mogą pomóc):
xcopy LP\sources\license\*.* DVD\sources\license /cheryki
xcopy LP\setup\sources\pl-PL\*.* DVD\sources\pl-PL /cheryki

i być może warto też dodać informację o "4" lub "5" w polu "Image" ?
Co nalezy wpisac w miejscu "*.*"?? Bo caly czas mi wywala ze File not found - *.*
« Ostatnia zmiana: 29 Maj 2009, 15:26:08 wysłana przez kowalmisiek »

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Co nalezy wpisac w miejscu "*.*"?? Bo caly czas mi wywala ze File not found - *.*

*.* oznacza 'wszystkie pliki'.
Gdybyś nie miał tam niczego, pojawiłby się komunikat "0 File(s) copied" - musiałeś więc pomylić się wpisując ścieżkę do plików, które chcesz skopiować (literówka/wskazanie złego katalogu/...).

Zauważyłem, że niektórzy użytkownicy nie wiedzą o tym (może przez przyzwyczajenie do starych wersji Windows) - w oknie konsoli można kopiować i wklejać tekst - a to pozwoli na uniknięcie wielu literówek.
Kopiowanie - prawy przycisk myszy w oknie, Mark/Oznacz, zaznaczenie tekstu do skopiowania, enter.
Wklejanie - prawy przycisk myszy w oknie, Paste/Wklej.

Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Juz doszedlem do tego. Teraz mam kolejne pytanie. Czy w wersji ktora przerobilem wystarczy dodac tylko te 2 twoje wpisy Wojtek czy musze od nowa cala plytke robic? Bo mam juz zrobiona instalke wedlug kolegi egonka tylko tak jak mowisz da sie jedynie z niej zrobic nowa instalacje a upgradu sie nieda