TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

plik wymiany na innym dysku niz system...tak czy nie??

plik wymiany na innym dysku niz system...tak czy nie??
« dnia: 28 Kwiecień 2009, 18:51:42 »
Witam
Kiedys przeczytałem w internecie ze zeby przyspieszyc win xp  trzeba plik wymiany wstawic na inna partycje niz system, rzeczywiscie troche polepszyla sie predkosc dzialania systemu ale czy napewno??I tu pytanie do was(a raczej 2 pytania) czy zmiana miejsca pliku wymiany(ten sam dysk, inna partycja) poprawi dzialanie systemu??I czy w viscie lub win7 jest to sensowne rozwiazanie??
Pozdrawiam

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: plik wymiany na innym dysku niz system...tak czy nie??
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Kwiecień 2009, 20:53:50 »
Osobiście nigdy tego nie sprawdzałem, ale logicznie rozumując, to w pewnych przypadkach pewnie może to co nieco przyspieszyć. Ano, gdy system ze swoimi programami działa na jednej partycji, a plik wymiany jest na drugiej i na tej partycji, gdzie jest ten plik wymiany nic się poza wymiataniem nie dzieje, tzn. nie ma tam zapisywania jakiś innych plików, dokumentów itp. to pewnie łatwo jest zrównoleglić działania na partycji systemowej i tej, na której jest plik wymiany (o ile system potrafi to zauważyć). I zapewne plik wymiany nie będzie ulegał fragmentacji. Ale to tylko (moja) teoria, w praktyce nie sprawdzałem. :P