TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Ankieta

Wasz ulubiony system to:

Windows 1
Windows 2
Windows 3
Windows 95
Windows 98
Windows Me
Windows NT 3
Windows NT 4
Windows 2000
Windows XP
Windows Vista
Windows Neptune
Windows Longhorn
MS DOS 1.1 - 6.22
Mac OS
Dystryucje Linux'a
Inny (System podaj w komentarzach)
Windows 7

Ulubiony system operacyjny

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #135 dnia: 08 Maj 2009, 17:52:42 »
Nic tylko trzeba ją chyba doprowadzić do pierwotnego stanu lub zamknąć temat i utworzyć nowy z dostępną 7 od samego początku :)

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #136 dnia: 08 Maj 2009, 17:57:02 »
Nic, tylko dać opcję(tu moderatorzy muszą sie wykazać), możliwości zmiany decyzji... A na poczatku nie dałem opcji w7, bo była wtedy jeszce w bardzo wczesnym stadium i nie wiedziałem co się mogło w niej podobać. ;)

//edit:

A teraz łezka mi się w oku zakręciła i przypomnial mi się goth:

Ale ja tylko dałem do wyboru windowsy i MS DOS, bo by zaraz przyleciałoby jakieś neo i spamowałby o wyższości Linuxa i popisywałoby się swoim niskim ilorazem inteligencji.

To byśmy się z nim rozprawili : P

//Moderatorzy

Nie wiem czy wam się akurat tak dawało z nim rozprawić. Ale to temat już na inny wątek i na pewno taki, który nie powienien tutaj być tylko w spamowisku. :D

« Ostatnia zmiana: 08 Maj 2009, 18:00:14 wysłana przez tbgkol »
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #137 dnia: 08 Maj 2009, 18:00:26 »
Można zmieniać decyzję, przerzucać się na 7  :o

Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #138 dnia: 10 Maj 2009, 15:20:25 »
O ile mi wiadomo Longhorn to tylko robocza wersja Visty i nigdy nie ukazał się jako samodzielny system...

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #139 dnia: 10 Maj 2009, 17:42:32 »
Źle wiesz... Longhorn to zbiór zarzuconych alf które miały stać się Vistą. Niestety nie stały się. ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #140 dnia: 11 Maj 2009, 19:16:38 »
Zaznaczyłem "7", bo jest to system w końcu łączący wydajność xp i wygląd visty, wygodny i dobrze uporządkowany. Gdyby nie to, że jest to tylko RC z czasem ekspiracji, dodatkowo są problemy ze sterownikami, to używał bym tylko jego. Niestety więc muszę używać oprócz niego XP i Visty, które niezbyt darzę miłością.

Myślałem też o zaznaczeniu, tak jak autor tematu, Windowsa Me, do którego mam sentyment, lecz jednak zdecydowałem się na coś bardziej dzisiejszego.

Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #141 dnia: 19 Maj 2009, 22:29:25 »
Zaznaczyłem Vistę, mam do niej sentyment. Po prostu lubię ten system bardziej niż Win7 :)
Zawsze mnie do niej ciągnęło, nawet teraz gdy mam zainstalowany Win7.
Intel Core 2 Duo E6600 2,4@ 2,76 Ghz
Kingston DDR2 2x 2GB 800MHz
GIGABYTE GeForce 8600 GTS 256mb
ASUS P5LD2SE
Segate 160GB

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #142 dnia: 19 Maj 2009, 23:07:41 »
Powiem Ci Hautameki, że sam czuję podobnie, choć już chyba na dobre przesiałem się na 7. Jakoś lubię do niej wracać. Jest jakby... cieplejsza... I według mnie ma ładniejsze Aero. :P Tam jeszcze były na krawędziach okna takie delikatne seledynowe załamania światła. Taki szczegół, a dodawał uroku... Windows 7 już tego nie ma. Krawędzie są białe, jednolite. A szkoda... :)

Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #143 dnia: 11 Lipiec 2009, 21:46:50 »
Jakiś bzdurny Neptune czy Longhorn tu jest a nie ma Windows 2003 i 2008.  :-\

Wersje serwerowe są najlepszymi Windowsami jak MS wyprodukował. Do tego MS udostępnia triale za darmo i można je testować sporo czasu.  :D

Teraz używam W2008 który już po instalacji jest szybkim systemem a nie to co Vista. Nawet mocno okrojona Vista Starter jest mulasta a niby wystarczy jej 800Mhz proca i 256RAM a W2008 chodzi bez zająknięcia na 640MB i procu jednordzeniowym 2Ghz.

Jednak te systemy nie powinni używać początkujący bo:
- nie które sprzęty mogą nie działać na WS i trzeba instalować jakieś patche.
- nie które gry i programy mogą nie działać i też trzeba jakieś pliki przekopiowywać
- programy antywirusowe i internet security muszą być w wersji serwerowej. Możecie zapomnieć o darmowym Avaście, Kasperskim z gazet itd.

Offline Croc

Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #144 dnia: 12 Lipiec 2009, 12:18:46 »
Tam jeszcze były na krawędziach okna takie delikatne seledynowe załamania światła.
No to już wiemy dlaczego Vista była tak powolna! ;D

Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #145 dnia: 13 Lipiec 2009, 11:18:42 »
Wybrałem windows 7 ponieważ jest godny następca xp. Od wersji rc jest to mój jedyny system na dysku i jestem w pełni zadowolony z niego.
Ps: witam wszystkich forumowiczów :)

Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #146 dnia: 13 Lipiec 2009, 11:35:10 »
Dla mnie najlepszym systemem byłby windows 7 gdyby mi działał....ale widziałem go sporo razy i najbardzie przypada mi do gustu.....no i oczywiście Ubuntu albo Suse

Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #147 dnia: 22 Lipiec 2009, 14:36:49 »
Windows 7 kupię go sobie na 100%
trochę czasu po premierze:)
gdzieś tak grudzień/styczeń
do tego czasu wymienie procek i grafę:)
a obecnie wolę vistę
tyle co ja mam problemów z xp to świat nie widział....
temu mam jego już dość system zainstalowany 14 lipca
fakt mam dużo programów
już się psuję błedy występują przy wylogowywaniu,gg się tnie
a sprzęt mam średni....
x2 2.2,4gb ram,grafa 9600gt

Ja miałem kiedyś windows 98 najdłużej potem windows 2000 też trochę czasu potem xp :D a potem vistę a teraz jestem na xp i bardzo na niego narzekam....:P vistę wolę... już;d
kupię chyba w przedsprzedaży windows 7 home premium bo mi się podoba itp. :)
ale jakoś ciężko mi się będzie przyzwyczaić do tego paska:)
zawsze był taki sam aż w końcu pojawił się 7 :D
a sentyment mam chyba do windows 98 bo to był mój pierwszy system..;p i nie robił mi żadnych problemów:)
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień 2009, 02:28:02 wysłana przez michau »
Gigabyte GA-MA69G-S3H/AMD Athlon 64 X2 4200+ 2.2/ Patriot 4gb DDR2/Modecom MC-350ATX 2.0PFC/SEAGATE 3500320AS 500 GB/9600GT Palit SONIC 512MB/iiyama E2208HDS"22"/Windows 7 Home Premium 64bit końcu mam oryginalny system Hehe:D

Offline Boss

Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #148 dnia: 25 Lipiec 2009, 10:17:25 »
7!
xD


Zmodyfikowałem niemądre zachowanie. Takie posty będą karane, tak samo jak za krótkie  jak ten wyszedł.

lukas_gab
« Ostatnia zmiana: 25 Lipiec 2009, 10:18:47 wysłana przez lukas_gab »

Offline sebian

  • ***
  • 118
  • Be Cool... :P
Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #149 dnia: 25 Sierpień 2009, 09:06:43 »
Jak dla mnie Windows 7 na Desktop PC a na mojego MSI Wind (netbooka-a) Moblin v2 jako głowny OS i obok Windows 7 :)
Obydwa systemy kocham <3 :) Dlaczego Windows 7?! Wiadomo za co go kochamy i nie trzeba tłumaczyć, a moblin hmmm...
Jest mega rozwiązaniem na matryce 10", mam tam wszystko czego na codzień używam, no i jego szybkość jest o niebo lepsza od jakiegokolwiek windowsa na platformie z Intel Atom.
Pozdrawiam
Mój sprzęt: KONSOLA NES + 400 kartridży :D  (chyba tak to się pisze)
ha mam jeszcze dwa pady i pistolet do kaczek.. :D