TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

HP Pavilion dv6105ea - Jaki procesor ???

Odp: HP Pavilion dv6105ea - Jaki procesor ???
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Maj 2009, 10:04:09 »
Nie wypowiadacie się jak się kompletnie nie znacie  .Kupując odpowiednie ramy jest różnica między 667 a 800 i nie przekonujcie nikogo , że to jakaś wielka teoria spiskowa bo by tego nikt nie kupował .Tak się składa , że ludzie również są obeznani w temacie . Tymbardziej ilość 3 a 4 gb jest różnicą ... Ale może nie wiesz co powoduje wzrost wydajności przy ilości i jakości ramu i w czym ? Dodam ,że różnica między 5400 a 7200 jest diametralna tylko znów należy wiedzieć w czym i jakie podzespoły wykorzystać . Wiąże się to z dużym nagrzewaniem i zapotrzebowaniem na energię ale wydaność jest większa .

Staram się być wyrozumiały , jednak nie mam juz sił na ekspertów którzy wprowadzają ludzi w błąd informacjami wyciągniętymi z buta ...

Offline Ukey

Odp: HP Pavilion dv6105ea - Jaki procesor ???
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Maj 2009, 11:24:23 »
Wybacz ale obecnie mam w laptopie to 3GB 667MHz firmy .. Samsung !! Zainstalowalem 4GB (2x2GB) 800MHz (OCZ Technology SO-DIMM 2048 MB DDR2 800 MHz CL5) Jesli to jest Twoim zdaniem slabe to pokaz mi cos szybszego i lepszego .. moze KingSton, moja dziewczyna takowe posiada ... Ja odczułem roznice mooze 1sek. a w grach ok 1-2 fps wiec roznica dosc mala a cena jaka sie placi dosc duza. Jesli chodzi o dyski ok ... czasy uruchamiania systemu sie poprawia .. o jakies 30%. Jednak czy dla tych 30% oplaca sie wydawac kase? Dodajac do tego slabe plyty glowne jakie posiadamy w laptopach? A roznica miedzy 3 a 4 gb jest mala dopiero powyzej 4 GB jest prawdziwa roznica.
Problem pisac GG 1405174

Odp: HP Pavilion dv6105ea - Jaki procesor ???
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Maj 2009, 11:41:50 »
A pokaz mi jaka gra na twoim laptopie zużywa więcej niż 3gb ramu ? No i nie potrzeba w związku z tym szybkiego zwalniania miesjca, więc wydajność w gra jest nieadekwatna .... Spróbuj sobie pomodelować w CAD i potem pogadamy jaka jest różnica między 3 a 4 i między 667 a 800 ...


P.S. Jesli twoim zdaniem 30% wzrotu wydajności to jest nic ...

Offline Ukey

Odp: HP Pavilion dv6105ea - Jaki procesor ???
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Maj 2009, 11:50:39 »
Pracuje w AutoCadzie 2010 i te 3GB wystarcza w 100% nic nie przycina wszystko dziala super ;] i NIGDY niemialem zjedzone wiecej niz 2GB ramu .. wiec po kija te 4 GB i to 800MHz ? Gra .. chyba niema jeszcze gry ktora zjadala by tez 3 GB ramu. Co do dysku to mozemy mowic ze wzrost bedzie widoczny jesli ktos przetestuje. Osobiscie nie widzialem roznicy (system zamiast 1 min uruchamial mi sie 30 sek. WOW !;/) A czas pracy na baterii spadl o 30 minut. Kopiowanie plikow przy 5400obr mam na poziomi srednim ok 45mbps a w tym 7200obr mialem 50-60mbps (tutaj bylo widac roznice) Jednak nikt chyba na codzien nie operuje duzymi plikami. Programy ile szybciej beda Ci sie uruchamiac? z 1 sek max. A czas pracy spada. Czy to sie oplaca?
Problem pisac GG 1405174

Odp: HP Pavilion dv6105ea - Jaki procesor ???
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Maj 2009, 14:47:00 »
Jeśli się nie mylę te ten laptop nie obsługuje pamięci 800MHz. Czyli 800 będzie pracowała na 667, ewentualnie zamiast CL5 będzie chodziła na CL4. Użytkownik nie odczuje taj różnicy, ewentualnie w testach będzie widoczna minimalna różnica w czasie dostępu.
HP ProBook Windows 7 x64
Help IT
"Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół"

Offline Ukey

Odp: HP Pavilion dv6105ea - Jaki procesor ???
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Maj 2009, 16:31:25 »
wiele plyt glownych spokojnie pracuje i poprawnie odczytuje pamieci 800MHz [;
Problem pisac GG 1405174

Odp: HP Pavilion dv6105ea - Jaki procesor ???
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Maj 2009, 16:55:05 »
W laptopach? Jak masz chipset który obsługuje 800, to producent wkłada pamięci 800 i tyle.
HP ProBook Windows 7 x64
Help IT
"Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół"

Offline Ukey

Odp: HP Pavilion dv6105ea - Jaki procesor ???
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Maj 2009, 17:53:42 »
jak tylko znowu dorwe pamieci 800MHz to wkleje zdjecia, jak to "widzi" moja plyta glowna. Normalnie pracowaly jakos 800mhz (400MHz x 2 odczyt z cpu z) i CL5 . Jednak wydajnosciowo prawie 0 poprawy.
Problem pisac GG 1405174

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: HP Pavilion dv6105ea - Jaki procesor ???
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Maj 2009, 10:46:16 »
Odradzam. Płyty na pewno nie wymienisz , nie w HP - hp nie kupuje kadłubów, ani od asusteka, ani compala ani quanty co by można od dilera kupić normalnie więc cienko.

I tak, i nie. Laptopy HP produkowane są przez Compala, Quante, Wistrona - podobnie jak Toshiby, Delle, Sony, Apple, Lenovo, Asusy, itd. ...
Same Compal i Quanta to co najmniej połowa rynku światowego :)
HPki tworzą ci sami robotnicy na Tajwanie, którzy zajmują się np. Compalami i Acerami ... - projektami zajmują się na szczęście inżynierowie danych firm i stąd spora różnorodność wśród sprzedawanych komputerów.

Co do procka - zależy , niektóre mają integralnego z mobo inne faktycznie na sockecie zwykłym z tym , że uwaga , nie polecam. Wymienisz procka, baterie szlag trafi - większy pobór mocy, usmażysz dziewczynie udo, bo zapewne chłodzenie nie jest projektowane pod taki mocny proc-tu zależy czasami chłodzenia sa na wyrost czasami nie, nie macz podstaw by twierdzić, że będzie chodzić dobrze, dalej może prócz nogi spalić się procesor. Grzebanie na własną rękę w higienie zamkniętych formowych systemów to niedobre , co innego zabawa z kadłubkami. Co polecam ? Ano na pewno pomoże modernizacja ramu, oraz szybki dysk twardy, to jedyne co można zrobić.

Lukas_gab ma tu bardzo dużo racji.
Również polecam zmianę pamięci RAM - przyniesie duży wzrost wydajności. Pamiętaj, że w przypadku 4 GB RAM i więcej potrzebny Ci będzie prawdopodobnie system 64-bitowy. Zwróć też uwagę na to, że ewentualna zmiana dysku na 7200 to nie tylko większa prędkość, wydajność, ale też zdecydowanie większy niż w przypadku większości dysków 5400 hałas, krótszy czas pracy na baterii, mocniejsze grzanie się komputera.
Zmiana procesora na mocniejszy może być problematyczna, ale może też być bardzo prosta. Rozkręć komputer, sprawdź oznaczenia na elementach składowych (wiatraki, bateria, itp.). HP oznacza je często naklejkami z napisem "HP Spare Part ...". Następnie sprawdź w jakimś katalogu części (znajdziesz coś na google) czy dany wentylator nie został włożony 'na zapas' - czyli czy nie jest przypadkiem wykorzystywany w tym samym modelu, ale wydanym z mocniejszym procesorem. Jeśli okaże się, że wszystkie elementy w 'słabszym' i w 'mocniejszym' sprzęcie są ustandaryzowane i identyczne - a tylko procesory są inne - możesz śmiało zmienić procesor na mocniejszy. Pytanie tylko - czy to ma sens i czy zauważysz różnice .. ? Jakiego systemu używasz na tym sprzęcie?

EDYCJA:
Doczytałem resztę wątku, widzę że 4 GB RAM nie wchodzi w grę, a dysk został już zmieniony :)
« Ostatnia zmiana: 27 Maj 2009, 10:54:44 wysłana przez Wojtek »
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.