TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Ekran dotykowy

Offline Grechu

  • ***
  • 153
Ekran dotykowy
« dnia: 27 Maj 2009, 12:38:32 »
Czy są jakieś nakładki na ekran, np. w netbook-u, które umożliwiałyby sterowanie systemem i programami za pomocą palucha? Wydaje mi się że kiedyś widziałem jakąś modyfikację EeePC na którą było coś takiego założone, ale nie jestem pewny.

ziebal

Odp: Ekran dotykowy
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Maj 2009, 20:27:56 »
http://www.dotyk.magit.pl/nakladki-dotykowe.html

Od razu mówię, że nie wiem jak to działa :(

Koszt 15' to około 700 zł.
« Ostatnia zmiana: 27 Maj 2009, 20:30:23 wysłana przez ziebal »

Odp: Ekran dotykowy
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Maj 2009, 21:47:33 »
Problem jest w tym, bo trochę o tym czytałem, że nigdzie nie widziałem nakładek dotykowych na ekrany notebooków. Wszystkie produkty mają rozmiar 15'' , 17'' lub 19'', a nie ma np. 15,4''
Nakładkę taką podłącza się do USB, więc netbook ze zwisającym z boku kabelkiem nie będzie wyglądać za fajnie. Widziałem kiedyś na allegro matrycę dotykową do notebooka, niestety nie pamiętam ile kosztowała. Też by sobie chętnie takie coś zamontował z laptopie. A i z reguły te nakładki są na monitory CRT