TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Lapcio i wymiana pierdółek

Offline Mefi

  • ***
  • 193
Lapcio i wymiana pierdółek
« dnia: 24 Marzec 2009, 00:18:59 »
Witam mam pytanie związane z lapkami a dokładnie z moim lapciem hp pavilion dv6720ew
więc tak czy ktoś orientuje się czy w lapkach można wymieniać Procesory i Karty Graficzne lub dodać do Lapka jak ma zintegrowaną

- Pytam się ponieważ ten lapek ma bardzo słabą grafe :(
- co do Procka to chciał bym wymienić go na Intela np Core 2 lub coś w tym stylu ;p
- Lub jakoś podkręcić Procka i Grafe o ile się opłaca :)
- Jak myślicie ile może kosztować taka wymiana lub jak dał bym komuś do podkręcenia lapcia ;p

- Sorry za takie nobowskie pytania ;p hehe
- Jeśli można to prosił bym o pisanie tak żebym skapował ;p hehe
- Bardzo dziękuje
- Pozdrawiam :)
« Ostatnia zmiana: 20 Kwiecień 2009, 17:32:48 wysłana przez Mirahz »

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Lapcio i wymiana pierdółek ;p
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Marzec 2009, 00:52:04 »
Procesory zazwyczaj mozna wymienic - ale trzeba sprawdzic mozliwosci plyty glownej, chlodzenie itd. przed kupnem nowego - i z reguly raczej sie tego nie robi i na bardzo wielu laptopach wogole jest to niemozliwe.

Karta graficzna - sa laptopy w ktorych karte mozna wymienic - w Twoim niestety nie, tak jak w wiekszosci. Dodac karty tez nie mozna - sa uklady zewnetrzne na Express Card, ale sa drogie i niedostepne ( w polsce chyba wogole ? )

Podkrecanie w laptopie radze sobie odposcic.

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Lapcio i wymiana pierdółek ;p
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Kwiecień 2009, 17:40:39 »
Również mam laptopa z HP, a dokładnie Pavilion dv5-1170ew... Najfajniejszą rzeczą, jaką HP wprowadził w tej serii laptopów jest moim zdaniem normalna karta graficzna. U mnie jest to dokładnie GeForce 9600M GT. Niestety, z pamięcią DDR2... Podobno różnica w wydajności w porównaniu do tego samego modelu karty, ale z pamięcią GDDR3 jest dosyć spora... (laptopy Samsunga mają GDDR3... :P) Czy w moim laptopie da się kartę graficzną wymienić? Nie, żebym narzekał bo wszystko mi chodzi cacy, ale może w przyszłości...

Offline orzech

  • ***
  • 199
  • Windows 7 Ultimate PL
Odp: Lapcio i wymiana pierdółek
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Maj 2009, 14:19:36 »
Raczej nie da rady ze względu na ograniczoną ilość miejsca w środku obudowy.
Intel Core Duo T2390 @ 1.86 GHz 1 MB L2 cache | 2GB DDR2 667 MHz | Intel GMA X3100 LCD CrystalBrite. | Windows 7 build 7600 activated.

Offline Ukey

Odp: Lapcio i wymiana pierdółek
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Maj 2009, 00:19:50 »
Bardzo mi przykro ale ... wymiana czegokolwiek w laptopach raczej nie ma sensu. Niema tutaj chlodzenia jak w zwyczajnym PC. A i karty graficzne to raczej cenowo odstraszaja. Nie bedzie to tak jak w PC nowa karta 500zl ... tylko z 1500zl. Do tego dochodza jeszcze mozliwosci chlodzenia . a tego niemozna wymienic. Wiem ze w laptopach Compala mozna wymieniac podzespoly i nawet firma wydaje nowe chlodzenia itp... Jednak wiekszosc producentow unika takiego zabiegu. Sam chcialem wymienic sobie procka z 2,4GHz na jakiegos 3GHz (C2D) jednak przemyslalem i dochodze do wniosku ze jest to malo oplacalne. Beda problemy z wydajnoscia chlodzenia (przy 2,4GHz mam juz ok  70C na procku i po ok 60C na rdzeniach) Przy 3GHz pewnie bylo by wiecej. Tak samo karta grafiki.. Dodatkowym problemem jest zasilacz. Mozna dokupic wiekszy ale to koszt znowu kolejnych ok 300zl... Wiec za wymiane samej grafiki ok 1400zl (jesli chodzi o radeona 4xxx) + zasilacz ok 200-300zl wiec na takie cos musisz wydac ok 2000zl. Co chyba malo jest oplacalne. Zawsze mozna podkrecic, jednak jest to baaardzo ryzykowane. Podzespoly w lapkach juz sa na granicy swoich mozliwosci (jesli chodzi o ciepelko). Jedyne co mozna bezpiecznie wymieniac to RAM i dysk (oczywiscie jesli MOBO pozwala na taki zabieg). Ja mam radeona mobility 3650 512MB i wszystkie gry jak narazie dzialaja mi plynnie przy procku T8300 2,4GHz , ramu mam "tylko" 3GB (mialem 4 ale zrezygnowalem 0 poprawy a wiecej "zjada" pradu).


Edit. Jesli bardzo chcesz podkrecac to procka przez programy (bios odpada chba ze modyfikacja), tak samo ma sie grafika (wiem ze ATI mozna podkrecac w Riva Tuner tylko jakis modowany musi byc..) .
Problem pisac GG 1405174