TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Google Chrome

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Google Chrome
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Wrzesień 2008, 15:11:32 »
Jakim programem nagrywasz filmy na komputerze?
« Ostatnia zmiana: 05 Wrzesień 2008, 15:57:20 wysłana przez tbgkol »
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Google Chrome
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Wrzesień 2008, 15:40:52 »
kiedyś do PC World był dołączony program Camtasia Studio 3, nim nagrywam i ewentualnie dodaje znaki wodne

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Google Chrome
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Wrzesień 2008, 16:05:09 »
Cytuj
10 rzeczy, których brakuje w Google Chrome
 
[PCWK Online]
5 września 2008 14:46

Póki co Google Chrome wywarł na nas raczej pozytywne wrażenie. Nie obyło się, oczywiście, bez pewnych niedogodności, ale jak na wersję 1.0 przeglądarka wygląda całkiem dobrze. Zebraliśmy 10 rzeczy, które chcielibyśmy zobaczyć w kolejnej jej wersji jako aktualizacja lub dodatek. Niektóre z nich zostały zaczerpnięte z funkcjonalności innych przeglądarek, inne - będą udoskonaleniem już istniejących. Mamy nadzieję, że Google nas posłucha.


1. Export profili pomiędzy różnymi przeglądarkami

To może być tylko mrzonka, ale jeśli Foxmarks przeznaczony dla Firefoksa coś udowodnił, to synchronizacja zakładek pomiędzy różnymi systemami jest świetną sprawą. Gdyby działało to również w odniesieniu do haseł, ustawień i historii - byłoby jeszcze lepiej. Biorąc pod uwagę, że Google posiada już kanał zwrotny, który pozwala Chrome na wysyłanie informacji na ich serwer oraz obsługę historii przeglądanych stron - synchronizacja za pomocą konta Google nie wydaje się już tak trudną rzeczą do implementacji, prawda?

2. Lepsze zarządzanie zakładkami

Szczerze mówiąc, to o systemie zarządzania zakładkami w Chrome można powiedzieć jedynie tyle, że jest. Rozłóżmy go na czynniki pierwsze. Z jednej strony wygląda to tak dobrze, jak zapisywanie linków za pomocą jednego kliknięcia w Firefoksie 3. Jednak kiedy przyjrzymy mu się bliżej to wyjdzie na jaw, że nie posiada on ani narzędzi do ich organizowania, ani żadnego systemu kopii zapasowej Twojej (dłuższej bądź krótszej) listy ulubionych zakładek. Co prawda takie dodatki jak Delicious mogą pomóc rozwiązać ten problem, jednak wciąż będziemy tęsknić za..

3. Wtyczki

Google potwierdziło, że wtyczki znajdują się w planach rozwoju aplikacji - to cieszy. W jaki sposób Google może uzyskać ogromną przewagę nad Mozillą? Niech pozwoli instalować nowe wtyczki bez konieczności restartowania całej przeglądarki. Nie ma nic gorszego niż konieczność restartu przeglądarki w sytuacji, gdy mam otwarte 30 kart, nawet jeśli przeglądarka zapamięta jakie to były strony. To mi podsuwa myśl o...

4. Zachowanie sesji/okienko ostrzegawcze, kiedy zamykam wiele kart

Ostrzeżenie o próbie zamknięcia wielu kart, które wprowadzone w Firefoksie 2, było niezwykle użyteczną funkcją. Firefox posiada funkcję zapisywania tych zakładek z możliwością otwarcia ich później. Chrome natomiast nie ma żadnej z tych funkcjonalności. Przypadkowe zamknięcie przeglądarki z wieloma otwartymi kartami spowoduje, że przepadną one na dobre. Jedyne co Chrome potrafi to pokazanie kilku ostatnio zamkniętych kart na specjalnej stronie startowej.

5. Tryb pełnoekranowy

Bardzo lubię minimalizm Chrome'a, ale czasem chciałbym mieć te 60-90 pikseli więcej do przeglądania stron. Przypiszcie jeszcze tej funkcji skrót klawiszowy, a będę w siódmym niebie.

6. Możliwość większej personalizacji wyglądu

Niebieski jest ładny, ale ten głęboki fiolet w trybie "incognito" drażni mnie do tego stopnia, że jednak sam chciałbym ustawić wygląd, który by mi idealnie pasował. Dodatkowo zostało usunięte takie fajne specjalne okienko pozwalające na zmianę koloru tematu, które pokazywało się po najechaniu myszką na górny brzeg aplikacji. Więc pozwólcie mi samemu decydować co i jak ma wyglądać. I jako bonus wprowadźcie tryb dzień/noc, który zmieniałby wygląd przeglądarki w zależności od aktualnej pory dnia - coś jak wasza spersonalizowana strona usługi iGoogle.

7. Możliwość przeciągnięcia "aplikacji" z powrotem do głównego okna przeglądarki

Opcja przełączenia stron do niezależnego okna z podstawowymi opcjami jest bardzo dobra. Jednak brak możliwości powrotu z tą stroną do okna głównego przeglądarki jest irytujący zwłaszcza w sytuacji, kiedy próbujesz ponownie otworzyć rzeczy, które masz już na pasku zadań. Możesz to zrobić z już istniejącymi kartami i stronami, i działa to bardzo dobrze.

8. Wersja dla Maca/Linuksa

Brak wersji dla komputerów Mac podminowała trochę niewielki odsetek ich użytkowników. Co gorsza, patrząc na historię Google'a dotyczącą innych wieloplatformowych aplikacji (jak np. Google Earth czy Google Desktop Serach) można przypuszczać, że wersja dla Maca będzie wydawana z pewnym opóźnieniem, oraz że będzie zawierać mniej opcji, niż jej odpowiednik dla PeCetów. Miejmy jednak nadzieję, że taka sytuacja nie będzie miała miejsca i nowe funkcjonalności będą wprowadzane dla wszystkich systemów równolegle.

9. Blokada wyskakujących okienek, która naprawdę działa

Google próbuje cos zamieszać w tej kwestii, a funkcjonalność ta powinna się raczej nazywać uaktywniacz wyskakujących okienek. Nie tylko pozwala on im się otwierać, ale także wczytywać. Szczerze mówiąc, doprowadza mnie do do szaleństwa sytuacja, w której muszę je zamykać, aby zobaczyć cokolwiek na ekranie.

10. Stary, dobry pasek adresu

Pasek postępu to fajna sprawa, a sam "omnibar" to kawał dobrej roboty, jednak pozbądźmy się tych dwuznaczności i niech pasek adresu pozostanie tylko do wpisywania adresów. Dodatkowe okienko wyszukiwania powinno pozwolić na wybór dowolnej wyszukiwarki.

Sądzisz, że o czymś zapomnieliśmy? Podziel się tym z nami w komentarzu.


http://www.pcworld.pl/news/165504/10.rzeczy..ktorych.brakuje.w.Chrome.html
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Google Chrome
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Wrzesień 2008, 10:03:35 »
te dziury chyba już załatali, gdyż Chrome mnie dzisiaj poinformował o dostępności aktualizacji :)

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Google Chrome
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Wrzesień 2008, 17:26:08 »
Ja na razie odinstalowałem Google Chrome. Wole IE8 Beta2, ponieważ są do niego na bieżąco uaktualnienia.
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline MP

Odp: Google Chrome
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Wrzesień 2008, 12:46:26 »
Testowałem Google Chrome (pierwszą udostępnioną wersję) i pierwsze wrażenia są pozytywne. Póki co nie mam zamiaru przesiąść się z Firefoksa ale jak programiści Google dopracują swój produkt to kto wie...

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Google Chrome
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Wrzesień 2008, 20:12:31 »
Google Chrome 0.2.149.27 Beta - NIE DZIAŁA jak ktoś posiada tą wersję to proszę o kontakt
http://cache.pack.google.com/chrome/install/149.27/chrome_installer.exe

Google Chrome 0.2.149.29 Beta
http://dl.google.com/chrome/install/149.29/chrome_installer.exe

Google Chrome 0.2.149.30 Beta
http://dl.google.com/chrome/install/149.30/chrome_installer.exe

Google Chrome 0.2.152.1 Beta
http://dl.google.com/chrome/install/152.1/chrome_installer.exe

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Google Chrome
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Wrzesień 2008, 20:15:34 »
Google Chrome 0.2.149.27 Beta - NIE DZIAŁA jak ktoś posiada tą wersję to proszę o kontakt
http://cache.pack.google.com/chrome/install/149.27/chrome_installer.exe

Google Chrome 0.2.149.29 Beta
http://dl.google.com/chrome/install/149.29/chrome_installer.exe

Google Chrome 0.2.149.30 Beta
http://dl.google.com/chrome/install/149.30/chrome_installer.exe

Google Chrome 0.2.152.1 Beta
http://dl.google.com/chrome/install/152.1/chrome_installer.exe

Czym się różnią te wersje że dałeś tyle linków?
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Google Chrome
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Wrzesień 2008, 20:16:57 »
To są chyba wszystkie wersje jakie zostały wydane a różnic nie znalazłem. Zapewne jakieś niewielkie :/

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Google Chrome
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Wrzesień 2008, 20:24:42 »
To są chyba wszystkie wersje jakie zostały wydane a różnic nie znalazłem. Zapewne jakieś niewielkie :/

Widać Google nie ma co robić... Zamiast dać jedną porządną wersje to dadzą kilka z małymi poprawkami...
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Google Chrome
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Wrzesień 2008, 20:31:37 »
Oni stawiają na przeglądarkę, która nie będzie odrywała użytkownika od zawartości przeglądanych stron przez niego. To jak dalej będą dążyć w tym kierunku to nie będzie jakiegoś super extra wypasionych bajerów.

Odp: Google Chrome
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Wrzesień 2008, 17:33:14 »
Google Chrome 0.2.152.1 Beta

Nigdzie nie pisało że to beta, normalnie sciągnałem z dobreprogramy.pl i zaaktualizowałem, dziwiąc się czemu nie idzie to automatycznie :P

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Google Chrome
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Wrzesień 2008, 17:34:52 »
Cały ten Chrome to jeszcze Beta :)

Odp: Google Chrome
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Wrzesień 2008, 17:55:16 »
Ale są jeszcze chyba tak jakby bety w becie :P

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Google Chrome
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Wrzesień 2008, 17:59:32 »
Ale są jeszcze chyba tak jakby bety w becie :P

Możesz sprecyzować?
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)