TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Nowe emotikony

Offline Luke

  • ****
  • 423
Nowe emotikony
« dnia: 16 Kwiecień 2009, 12:48:15 »
Emotikony, które aktualnie są na forum...
 :) ;) :D ;D >:( :( :o 8) ??? ::) :P :-[ :-X :-\ :-* :'(
...są według mnie beznadziejne.

Dlatego proponowałbym zmianę. Stworzyłem dziś zestaw emotikon, które mogłyby je zastąpić. W moim przekonaniu emotikony powinny być wyraźne, gładkie i jak najlepiej odzwierciedlać emocje, ale nie powinny być mocniejsze od samego teksu. Według mnie lepiej jest, gdy są to subtelne buźki, które nie "szczypią" w oczy pikselozą i nie rażą mocnym kontrastem. Bo ten uśmiech :) to taki dziwny jest... powinien być bardziej życzliwy... :P I ten jęzor też jakiś taki bez emocji. :P

A to moja propozycja:

Wszystkie mają swoje odpowiedniki w starych emotikonach i wydaje mi się, że są ciut ładniejsze...

Ale nie chcę niczego narzucać. To tylko taka moja drobna sugestia. :)
« Ostatnia zmiana: 18 Kwiecień 2009, 08:57:18 wysłana przez Luke »

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Nowe emotikony
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Kwiecień 2009, 12:59:30 »
Według mnie pomysł jak najbardziej dobry. Lecz nie wiem czy panu Mirahz'owi się spodoba.
W każdym bądź razie ja jestem za ;) <- co to ma być?

Odp: Nowe emotikony
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Kwiecień 2009, 13:00:07 »
Emotikony, które aktualnie są na forum...
 :) ;) :D ;D >:( :( :o 8) ??? ::) :P :-[ :-X :-\ :-* :'(
...są według mnie beznadziejne.

Dlatego proponowałbym zmianę. Stworzyłem dziś zestaw emotikon, które mogłyby je zastąpić. W moim przekonaniu emotikony powinny być wyraźne, gładkie i jak najlepiej odzwierciedlać emocje, ale nie powinny być mocniejsze od samego teksu. Według mnie lepiej jest, gdy są to subtelne buźki, które nie "szczypią" w oczy pikselozą i nie rażą mocnym kontrastem. Bo ten uśmiech :) to taki dziwny jest... powinien być bardziej życzliwy... :P I ten jęzor też jakiś taki bez emocji. :P

A to moja propozycja:

Wszystkie mają swoje odpowiedniki w starych emotikonach i wydaje mi się, że są ciut ładniejsze...

Ale nie chcę niczego narzucać. To tylko taka moja drobna sugestia. :)

Faktycznie obecne emotikony nie sa wybitnie piekne...
Te zaproponowane przez ciebie wygladaja juz schludniej, ale dla mnie wygladaja jakos wyblaklo.
Moim zdaniem jezeli zmieniac to na cos sprawdzonego, np. na popularne emoty z IPB. Wygladaja one tak:


« Ostatnia zmiana: 16 Kwiecień 2009, 13:13:02 wysłana przez herclis »

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Nowe emotikony
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Kwiecień 2009, 13:52:07 »
Ważna treść wypowiedzi a nie emotki :]

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Nowe emotikony
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Kwiecień 2009, 14:24:58 »
A, najlepiej jakby były emotki jak w GG. ;D One mi się najbardziej podobają. ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Nowe emotikony
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Kwiecień 2009, 16:28:00 »
Znacie moje zdanie ;p Ja to bym zostawił sam tekst i tabelki , dla mnie te ikonki mogły by przestać istnieć ;p Liczy się przekaz , a cała reszta oprawy graficznej zamula łącze i jest jednym wielkim wrzodem na dupie optymalizacji ;p

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Nowe emotikony
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Kwiecień 2009, 18:24:58 »
Już wolę pisać tak (; niż patrzeć na ten niby uśmiech :). Co do emotikonek z IPB... ta z uśmiechem też jest jakaś dziwna, zbyt kanciasta... Ale to są tylko moje subiektywne odczucia i każdy może to widzieć inaczej. Dla mnie uśmiechnięta buzia wygląda raczej tak . Oczy nie są wąskimi szparkami (IPB), ani kwadratami (tutaj), tu też jest ważny kształt... Jeszcze GG miało kiedyś ładne ikonki jeśli chodzi o przekaz emocji, np. ta . Tylko, że to już nie ten styl... Wśród tych nowszych, ten uśmiech też jest nijaki, dziwne oczy ma, jakby znudzone, albo zaspane. d; A ten z kolei jest jakiś surowy, zimny. [;

Ale poniekąd zgadzam się z lukas_gab, liczy się treść. (:
Jednakże emotikony urozmaicają przekaz, szczególnie wtedy gdy nie jest on wyłącznie o charakterze informacyjnym. Bo czasem chce się przekazać uśmiech, aby podkreślić życzliwość swoich słów. Albo pokazać ikonkę z językiem, by uwydatnić humorystyczny charakter wiadomości. Emotikony to w sumie fajny wynalazek... d:
« Ostatnia zmiana: 18 Kwiecień 2009, 08:58:40 wysłana przez Luke »

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Nowe emotikony
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Kwiecień 2009, 06:31:51 »
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline mk

  • ***
  • 165
  • everybody lies
Odp: Nowe emotikony
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Kwiecień 2009, 08:16:15 »
Nowe emotikony były by fajne. Najbardziej podobają mi się te od Luke. Tak więc jestem jak najbardziej za

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Nowe emotikony
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Kwiecień 2009, 09:01:28 »
dla mnie wygladaja jakos wyblaklo.
Zwiększyłem kontrast i poprawiłem niektóre z nich... Hmm... :P

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Nowe emotikony
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Kwiecień 2009, 12:24:12 »
co się czepiacie, ja te lubię ;D

Odp: Nowe emotikony
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Kwiecień 2009, 15:39:02 »
Wszystkich by pogodził wybór spośród kilku zestawów :)
Parówkowy skrytożerca ;)

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Nowe emotikony
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Kwiecień 2009, 15:51:37 »
Wszystkich by pogodził wybór spośród kilku zestawów :)

dobry pomysł... ankieta ;)

Odp: Nowe emotikony
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Kwiecień 2009, 16:15:29 »
Wszystkich by pogodził wybór spośród kilku zestawów :)

dobry pomysł... ankieta ;)

Chodziło mi raczej o możliwość wyboru zestawu emotikon np. w "Opcje wyglądu forum" :)
Parówkowy skrytożerca ;)

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Nowe emotikony
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Kwiecień 2009, 16:42:16 »
Każdy wtedy by widział inny emocik, który inaczej ukazuje uczucia... Przez co można by było, źle zinterpretować wypowiedź.