TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z systemami

Problem z systemami
« dnia: 29 Sierpień 2008, 03:32:41 »
Witam wszystkich jestem nowy

Otóż mój problem polega tym że przy zakupie komputera postanowiłem zakupić też nowy system vista a wczoraj nabyłem od kolegi też Xp Professional box  ponieważ też mi jest potrzebna a że się spóżniłem z zakupem bo została wycofana z sprzedaży i nie mogłem trafić na box to odkupiłem od kolegi bo zakupił Windows viste ponieważ jest maniakiem gier
I postanowiłem dziś zainstalować go i otóż wszystko ładnie a tu nagle nie mam Visty nie wiem czemu jak się to stało kiedyś jak niechcący zainstalowałem dwa xp na c i d to miałem do wyboru albo na c albo na d a tu nie ma mi się automatycznie uruchamia się xp a po viscie nie ma śladu
Nie wiem co zrobiłem i nie wiem jak to naprawic żeby dzialac na dwoch systemach nie mam zamiaru na dwoch naraz np:chce coś zrobi na viscie to zamykam system xp i uruchamiam viste

Dziękuje za pomoc z góry przepraszam za te błędy ponieważ jestem dyslektykiem 

Odp: Problem z systemami
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Sierpień 2008, 07:30:05 »
Najprawdopodobniej XP nadpisał bootloader Visty i dlatego (nie są zgodne). W takim wypadku powinno się instalować najpierw XP, a dopiero potem Vistę

Odp: Problem z systemami
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Sierpień 2008, 10:52:08 »
Hej,

możesz albo edytować boot loader'a ręcznie albo użyć narzędzi, które zrobią to z automatu  8)

Poczytaj tutaj http://www.msfn.org/board/How-to-Install-XP-after-Vista-and-Fix-th-t100672.html
i zobaczysz, że sprawa nie jest bardzo skomplikowana  ;)
PaX!

ziebal

Odp: Problem z systemami
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Sierpień 2008, 14:04:14 »
Najprościej uruchomić Viste z płyty, kliknąć Napraw komputer i wybrać coś w stylu Naprawa uruchamiania systemu (1 opcja?)...

Potem spod Visty użyć programu:

http://www.vistabootpro.org/

I dorobić wpis o XP :)

Odp: Problem z systemami
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Sierpień 2008, 17:31:23 »
Witam odzyskałem Windows Vista ale nie ma Xp i mam te program ale nie wiem jak go użyć dzięki za odpowiedz

Odp: Problem z systemami
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Sierpień 2008, 20:06:16 »
Dodaj w Vista Boot Pro wpis dla XP. Obsługa jest bardzo prosta.

Odp: Problem z systemami
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Sierpień 2008, 12:18:51 »
Ciekawe czemu MS nie rozwiąrze problemu. Instalator XP powinien wykrywać już, że jest nowszy Boot, i sie tylko dopisywać.

Odp: Problem z systemami
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Sierpień 2008, 18:47:38 »
No właśnie w SP3 powinni to poprawić, ale nie poprawili.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Problem z systemami
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Sierpień 2008, 21:04:21 »
Microsoft nie przewiduje korzystanie z dwóch systemów.

Odp: Problem z systemami
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Wrzesień 2008, 08:05:51 »
To czemu boot Visty czy Xp potrafi wyświetlić listę systemów? Po prostu robiąc 1 system wielu ludzi nie myśli o tym, że będzie następny (choć to oczywiste).

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Problem z systemami
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Wrzesień 2008, 08:23:14 »
To czemu boot Visty czy Xp potrafi wyświetlić listę systemów? Po prostu robiąc 1 system wielu ludzi nie myśli o tym, że będzie następny (choć to oczywiste).

Przecież ci ludzie, którzy robią poprzedni system, jeszcze nie wiedzą jak, np. będzie się nazywać system i z jakich będzie się uruchamiać plików.

Ja kiedyś próbowałem zainstalować 98 obok już zainstalowanego XP, i oczywiście przy instalacji wyskakuje błąd:
Cytuj
Wykryto system inny niż MS-DOS
i wtedy już bylo za późno 98 usunął partycje XP z informacjami o dyskach. I to jeszcze dziwniejsze, że 98 chciał się zainstalować na tej partycji, która przecież ma 8 albo 16 MB(!).
« Ostatnia zmiana: 07 Wrzesień 2008, 08:29:11 wysłana przez tbgkol »
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Problem z systemami
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Wrzesień 2008, 14:04:03 »
1. A poco im nazwa, wystarczy data wydania. I starszy system tworzy osobny plik, w którym zapisze wszystko to, co zapisałby gdyby się dodawał do boota w wersji własnej. Przy uruchomieniu nowszy boot wykrywał by  ten plik, i dodawał do listy uruchomieniowej.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Problem z systemami
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Wrzesień 2008, 17:33:11 »
Dobry pomysł... tylko przesłać microsoftowi...
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)