TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Zgodne z Windows 7, czyli zgodne z wersją x64

Offline Serkus

  • ****
  • 367
Zgodne z Windows 7, czyli zgodne z wersją x64
« dnia: 14 Kwiecień 2009, 13:26:07 »
Cytuj

Jeszcze dzisiaj Microsoft ma wydać wersję alpha zestawu certyfikacyjnego Windows 7 Logo, ale już wiadomo, jakie najważniejsze wymagania trzeba będzie spełnić, by takim certyfikatem móc się pochwalić.

Windows Logo to bardzo dobrze znany program certyfikacyjny - jeśli nie z nazwy, to przynajmniej z logo na pudełkach z oprogramowaniem. Logo to oznacza, że produkt jest kompatybilny z systemem i funkcjonuje na nim prawidłowo. Niestety w przypadku systemu Windows Vista wiele aplikacji chwaliło się certyfikatem, ale mimo wszystko nie udawało się ich uruchomić na najnowszym systemie Microsoftu. Dlaczego? Bo certyfikowane były na 32-bitowym systemie, a użytkownicy coraz częściej sięgają po 64-bitową edycję.

Teraz nareszcie ma się to zmienić. Najważniejszą zmianą w założeniach programu Windows 7 Logo ma być wymóg poprawnej pracy także na wersji 64-bitowej. Co oprócz tego? Poprawne rozpoznanie wersji systemu, czysty, całkowicie odwracalny proces instalacji do prawidłowych folderów, cyfrowo podpisane pliki i sterowniki, współpraca z User Account Control i Restart Managerem, właściwe traktowanie usług podczas pracy w trybie awaryjnym i obsługa wielu użytkowników zalogowanych jednocześnie.

Więcej szczegółów można znaleźć w dokumencie XPS (w języku angielskim) poświęconym programowi Windows 7 Logo.

Źródło: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=11210&Zgodne+z+Windows+7+czyli+zgodne+z+wersja+x64

Odp: Zgodne z Windows 7, czyli zgodne z wersją x64
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Kwiecień 2009, 13:37:58 »
No i dobrze :) Mam nadzieje, ze zmniejszy to problemy z kompatybilno