TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Ram xD

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Ram xD
« dnia: 13 Kwiecień 2009, 22:26:14 »
Tak trochę głupi temat wiem, ale patrze a tu zżera mi 1,2GB RAMu, a nic wielkiego nie robię, wyłączam wszystkie mi znane procesy i okazuje się, że 1GB RAM nie mój, ja pier*ole, a mam tylko 2 i jak tu żyć... znam przyczyne tego więc mi nie pierdzielcie o tym, pytanie jest inne czy można temu zaradzić? Czy sprawdzał ktoś optymalizator RAM (faktycznie działający) na W7?

Odp: Ram xD
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Kwiecień 2009, 23:32:26 »
Skoro wiesz , to po co sie pytasz o optymalizacje ? Zarządzanie jest zoptymalizowane dlatego tyle zrzera . Mając 1gb vista szła mi na 800-900mb , mając 7 na 3gb jadło mi 1200mb , teraz na serwer 2008 i 3gb ramu je mi na starcie 1,6gb i mnie to cieszy , zresztą , i tak jak odpalam jakąs gre , lub jak robie coś graficznego to program od grafy zaczyna mi zjadać 2,5gb - czyli serwer "kurczy " się do 500mb i o to chodzi , bo używam programu do grafy a nie rzeczy które sa bufforowane , jednak jak wyłącze program do grafy mogę użyć czegokolwiek więc windows ładuje najpradopodobniejsze biblioteki które będą potrzebne , zmniejszając czas dostepu . Tak więc cieszę sie ze zjada tyle i to chyba limit , bo mając 1gb zjadało 90% a teraz zaledwie 50% , ciekawe co będie jak dołoże jeszcze giga .



P.S. Sorry za nieskładne zdanie - druga butelka wina idzie .

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Ram xD
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Kwiecień 2009, 23:48:09 »
co ty wino pijesz już do takiego poziomu zszedłeś no Łukasz weź :P

RAM Saver Professional, który "optymalizuje ram" z tego co widze to chyba buforuje pliki czy jakoś tak, angielskiego nie znam, ale chociaż z 1,2GB zrobił 0.8GB xD

Odp: Ram xD
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Kwiecień 2009, 23:53:45 »
Ej ej , niemiecki riesling ;p Własnie z ziebalem gadam bo mi ciśnie że pie bułgarski chłam ;p

No tak zredukowałes , ale określone aplikacje i operacje będą dłużej sie włanczać etc. Po co ci to ? I tak by się zwolnił jak by była taka potrzeba .

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Ram xD
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Kwiecień 2009, 23:57:54 »
Nie mogę patrzeć jak widzę, że mam zajęte 60% RAM po prostu moja duma na tym cierpi... jakoś już tak mam xD

PS widzę, że klawiatury już dobrze nie widzisz, ale to nic xD

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Ram xD
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Kwiecień 2009, 06:56:46 »
A ja powiem tylko: RAM nie użyty to RAM stracony...

A to na dokładkę:

(Nie przypomina wam niczego ta nazwa? :D)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline mk

  • ***
  • 165
  • everybody lies
Odp: Ram xD
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Kwiecień 2009, 11:36:13 »
Mi ramu zużywa jakieś 80-98% (mam 768 mb). Mi to nie przeszkadza bo jak napisał tbgko
A ja powiem tylko: RAM nie użyty to RAM stracony...

Odp: Ram xD
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Kwiecień 2009, 11:41:12 »
a mi ramu wykorzystuje 27% z 4 giga też jestem tego samego zdania co tbgkol .
A ja powiem tylko: RAM nie użyty to RAM stracony...



Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Ram xD
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Kwiecień 2009, 17:39:33 »
a mi ramu wykorzystuje 27% z 4 giga też jestem tego samego zdania co tbgkol .
A ja powiem tylko: RAM nie użyty to RAM stracony...



to po co ci 4GB RAM? Zawsze to bańka w kieszeni by była ;D

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Ram xD
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Kwiecień 2009, 18:21:17 »
Hej, ale czy w stosunku do Visty to jest jakaś dużo poprawa?

Właśnie sprawdziłem sobie teraz ile RAM'u bierze Vista, a ile Windows 7. Bez żadnych dodatkowych aplikacji (nie liczę antywirusa i jakiś programów do obsługi urządzeń) Windows 7 zabiera mi 1 GB, zaś Vista 1,1 GB. :P W sumie to można mówić, że jakaś tam poprawa nastąpiła, ale nie powiedziałbym, żeby to była super rewelacja w stosunku do Visty... Hm.

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Ram xD
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Kwiecień 2009, 18:50:26 »
M$ miało wybór, albo szybkość działania, albo mniejszy pobór RAMu... Wybrali to pierwsze i chyba dobrze, bo dzisiejsze PC mają 2/4GB.

Odp: Ram xD
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Kwiecień 2009, 19:58:33 »
Ludzie , ja więcej wydaje na wino misięcznie niż kosztuje 4gb ramu , w 2004 kupiłem komputer co miał 1gb ramu , mineło 5 lat i ludzie chcą , żeby systemy zrzerały tyle samo ramo i były super super lepsze , teraz 4gb to standard a każdy gaming , workstation porządny ma od 6, przez 8 nawet do 16gb i o czym tu gadać ...

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Ram xD
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Kwiecień 2009, 09:11:36 »
W sumie to się zgadzam... Dzisiejszy sprzęt daje nam większe możliwości, dzięki dużej ilości dostępnej pamięci. 1 GB na 4 GB dostępnego RAM'u to właściwie wcale nie jest tak dużo, skoro zostają jeszcze 3 GB wolnego. A niech sobie system weźmie i całe 2 GB, jeśli potrafi je dobrze wykorzystać by pracować sprawniej. :) Wciąż zostają nam 2 GB, co jeszcze nie tak dawno stanowiło ogromną przestrzeń. :P Trzeba myśleć do przodu... to się tak szybko rozwija...