TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7 z prawem downgrade'u do XP

Offline michau

  • *****
  • 3974
Windows 7 z prawem downgrade'u do XP
« dnia: 06 Kwiecień 2009, 20:49:06 »
Cytuj
Rzecznik Microsoftu w rozmowie z serwisem ZDNet oficjalnie potwierdził, że koncern umożliwi nabywcom systemu Windows 7 downgrade do starszych wersji systemu w tym Windows XP. W przypadku Windows Vista można było instalować jedynie system poprzedzający najnowszy OS, Windows 7 zaoferuje downgrade do swoich dwóch poprzedników.

Prawo do instalacji wcześniejszych wersji Windowsa otrzymają prawdopodobnie nabywcy Windows 7 w wersji Professional i Ultimate.

Powodem dla którego użytkownicy decydują się na instalację Windows XP jest brak kompatybilności niektórych specjalistycznych aplikacji z nowszymi Windowsami. Należy jednak pamiętać, że korzystanie ze starych systemów które nie posiadają wsparcia technicznego wiąże się z pewnym ryzykiem. Microsoft zapowiedział już, że okres podstawowego wsparcia technicznego dla XP kończy się 14 kwietnia 2009 i od tego czasu wydawane będą jedynie krytyczne poprawki bezpieczeństwa.

Źródło: Windows 7

http://blogs.zdnet.com/microsoft/?p=2456
« Ostatnia zmiana: 04 Wrzesień 2009, 14:30:26 wysłana przez Mirahz »