TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Stare gry, a siódemka

Stare gry, a siódemka
« dnia: 08 Kwiecień 2009, 17:46:34 »
Nie znalazłem podobnego tematu jeśli był to przepraszam.
Chciałbym się dowiedzieć jak będzie wyglądała kwestia działania starych gier tzn. projektowanych na DirectX v1-7 lub dos. Jeśli nie będą działały to wciąż pozostanę przy opcji xp+dosbox. Słyszałem, że na viscie takie gry nie działają mimo, że mi czasem udawało się odpalić na linuxie  :P

Odp: Stare gry, a siódemka
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Kwiecień 2009, 18:14:14 »
To już kwestia przypadku i czego gra używa - np. chodzi mi gra co była projektowana ponad 15 lat temu , ale np. Area 51 z 2005 już nie , tutaj jest różnie , oraz też zależy to od konfiguracji sprzętowej , jednak raczej większość chodzi , tak samo z xp - niektóre gry nie chodzą ( np. ff VIII ) bo były robione pod 98 , ale prawie wszystkie tak i tak samo jest z 7 , będzie pare pozycji co będzie strajkować , ale to wyjątki no i jesli chodzi ci o gry to jest jeszcze dx 10, 11 no i nowe gry pod to ;p

Odp: Stare gry, a siódemka
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Kwiecień 2009, 18:28:18 »
jedno jest pewne, jeśli testujemy gry, i mimo tego one nie działają to jest duża szansa na to by w kolejnym buildzie lub już RTM ta gra/program działała. bardzo dobrze że biorą się za wysoki poziom kompatybilności, elegancko  ;D

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Stare gry, a siódemka
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Kwiecień 2009, 20:43:12 »
jedno jest pewne, jeśli testujemy gry, i mimo tego one nie działają to jest duża szansa na to by w kolejnym buildzie lub już RTM ta gra/program działała. bardzo dobrze że biorą się za wysoki poziom kompatybilności, elegancko  ;D

Akurat poziom kompatybilnosci jest swiętny posiadam build 7068 i wszystko chodzi a gry dosowe na DosBox smigają... :)

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Stare gry, a siódemka
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Kwiecień 2009, 21:38:25 »
Ja wiem tylko jedno, gra z przed 15 lat: Lomax, nadal mi działa tak samo jak swego czasu działała na w95. :D
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Stare gry, a siódemka
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Kwiecień 2009, 21:57:18 »
Czyli są szanse, że pogram w Master of Orion II? W takim razie może się skusze na wersję RC

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Stare gry, a siódemka
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Kwiecień 2009, 23:06:49 »
Czyli są szanse, że pogram w Master of Orion II? W takim razie może się skusze na wersję RC

Działa na 100% bo sam gram działało nawet na wczesniejszych buildach :) Jeśli się myle to user tbgkol przechodzi na twoją własnosc :)

Odp: Stare gry, a siódemka
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Kwiecień 2009, 23:33:42 »
No co Wy gadacie - jeśli chodzi o stary poczciwy DOS to raczej kiepsko..Już Vista nie obsługiwała DOS`u - o 7 nie wspominając.
Czyli np DSJ 2.1 nie podziała, z Balls Of Steel też problem - działa w 16 kolorach:/

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Stare gry, a siódemka
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Kwiecień 2009, 00:59:32 »
No co Wy gadacie - jeśli chodzi o stary poczciwy DOS to raczej kiepsko..Już Vista nie obsługiwała DOS`u - o 7 nie wspominając.
Czyli np DSJ 2.1 nie podziała, z Balls Of Steel też problem - działa w 16 kolorach:/

http://www.dosbox.com/ ...noobku...każda gra z dosu działa bez problemu...generalnie dzwięk i grafika są w 100% poprawnie emulowane jedyne co nieraz trzeba zrobic to zmienic szybkosc...ehh wszystko jest w manualu jak się obsługuje programik więc polecam...
« Ostatnia zmiana: 09 Kwiecień 2009, 01:03:06 wysłana przez gregor_y »

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Stare gry, a siódemka
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Kwiecień 2009, 07:53:32 »
No co Wy gadacie - jeśli chodzi o stary poczciwy DOS to raczej kiepsko..Już Vista nie obsługiwała DOS`u - o 7 nie wspominając.
Czyli np DSJ 2.1 nie podziała, z Balls Of Steel też problem - działa w 16 kolorach:/

W 16 kolorach tak?... Nie skomentuje... Może 16-bitowa głębia kolorów? :P

Tak Vista nie obsługiwała DOSu(a wogóle to jakiś Windows obsługiwał DOS? ???), za to DOSowe aplikacje, nie wymagające trybu rzeczywistego MS DOS, tak. Vista ma nadal NTVDM tak samo ma go w7, niestety tylko wersje x86, go posiadają. :)

Nie sprawdzałem, czy działą DSJ, ale pewnie działa. :)

Jeśli się myle to user tbgkol przechodzi na twoją własnosc :)

Cooo? Ja nigdy nie byłem twoją własnością, żebyś mnie mógł komuś dać. :D
« Ostatnia zmiana: 09 Kwiecień 2009, 09:02:49 wysłana przez tbgkol »
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)