TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Orange Freedom problem przy instalacji na Win 7

Orange Freedom problem przy instalacji na Win 7
« dnia: 05 Kwiecień 2009, 23:20:32 »
Hej,
   Zainstalowałem sobie dziś Windowsa 7 licząc na to, ż wszytko będzie śmigać. Instalacja systemu  pięknie, ładnie, wyśmieniecie. No i  od razu chwyciłem za sterowniki do modemu  ZTE ZXDSL 852, który wchodzi w skład oferty Orange Freedom. Na XP działał bez zarzutu toć myślę, że i tym razem się nie zawiodę. Uruchamiam CD - prosze czekać.....wnet - prosze podłączyć modem w celu daleszej instalacji......podłączam modem.....wykrywa go Windows.....

i nagle ni stąd ni z owąd komp się restartuję......

I tak za każdym razem gdy próbowałem znów zainstalować tj. wkładam wedle pooleceń kabel modmeu do portu USB, Win wykrywa go i jest TRACH....restart.

Reinstalacja Wina nic nie dała. Zmuszony byłem powrócić na stary pokład XPka. Czy możecie mi coś doradzić?

Odp: Orange Freedom problem przy instalacji na Win 7
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Kwiecień 2009, 01:08:35 »
Prawdopodobieństwo że sterowniki dla XP będą działać z Windows 7 jest znikome, wręcz zerowe. Zajrzyj na stronę TP i ściągnij te dla Visty.
Parówkowy skrytożerca ;)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Orange Freedom problem przy instalacji na Win 7
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Kwiecień 2009, 10:53:25 »
Instaluj z kompatybilnością do Visty i jako Administrator, powinno pomóc.

Odp: Orange Freedom problem przy instalacji na Win 7
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Kwiecień 2009, 11:26:13 »
Nie ważne czy to neo, czy coś podobnego, nigdy nie dają sterów do Visty (na XP też nie radziłbym wgrywać tego badziewia).
Prawdopodobnie masz modem ZXDSL 852 v2 (ja też mam Orange Freedom i piszę teraz z Siódemki;))

Stery http://www.tp.pl/b/binaries/PL/358213/ZTE_ZXDSL_852_for_Vista_32bit_366810665.zip

Odp: Orange Freedom problem przy instalacji na Win 7
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Listopad 2009, 16:21:44 »
Ogólnie to w domu mam neta poprzez Wifi, ale nie mam z tym problemów. Jednakże w pracy posiadam Orange FreeDom i ten badziewny modem ZXDSL 852 v2 (czarny z trzema diodami). No i mam dosyć nietypowy problem. Posiadam Windows 7 Home Premium 64bit. Ze strony TP ściągnąłem sterowniki do Visty 64-bitowej.
By zainstalować musiałem wyłączyć sprawdzanie podpisów cyfrowych dla sterowników (F8 podczas bootowania). Wszystko poszło w miarę sprawnie, po wpisaniu loginu i hasła net śmiga. Jednakże po ok. jakichś 10 minutach system się zawiesza i to w taki sposób, że tylko reset pomaga.
W trybie zwykłym to BSoD wyskakuje, a myślałem że to niemożliwe.  ???
Próbowałem też odpalić z kompatybilnością dla Visty, jako admin, też się wiesza.

Czy ktoś z kolegów też ma taki sam problem?

Z góry dziękuję i pozdrawiam!!
F.