TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7 zawiesza się pod koniec instalacji

Windows 7 zawiesza się pod koniec instalacji
« dnia: 02 Kwiecień 2009, 13:41:30 »
Witam
Mam poważny problem z zainstalowaniem siódemki, otóż, pod koniec procesu instalacji, przy "Completing Installation..." instalator po prostu się zamraża i jedyne co mogę zrobić, to anulować instalację :/
Zostawiłem go w stanie "zamrożenia" na ponad 40 minut i nic się nie zmieniło..
Sprawdzałem to na trzech różnych dyskach w tym jeden to SSD (nówka sztuka, zakupiony specjalnie dla siódemki)..

Podobny problem występuję z Vistą z i bez SP1, tyle tylko, że instalacja Visty (obu) dochodzi prawie do końca, komp się resetuje i wyskakuję okienko, że system jest uszkodzony i komputer zostanie zrestartowany.

CPU: Intel Core2 Duo E6300 1.87GHz
MOBO: Gigabyte GA-965P-S3
GPU: Gigabyte GeForce 7900GT 256MB
RAM: 3GB ( 1 + 2 GB )
W7 Build 7000 x86 32bit

Ludzie z Gigabyte powiedzieli, żebym wysłał mobo do serwisu, ale niestety płyta nie jest już na gwarancji.

edit:
Instalator jest sprawny, na VirtualBox chodzi bez najmniejszych problemów.

edit:
« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień 2009, 18:11:30 wysłana przez aXimo »

Offline fazzi

  • ***
  • 180
  • W oczekiwaniu na Windows 8 ...
Odp: Windows 7 zawiesza się pod koniec instalacji
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Kwiecień 2009, 15:03:44 »
Jakiej firmy masz pamięci? Wypnij wszystko co nie jest konieczne do instalacji OS - i sprawdź wtedy.

Odp: Windows 7 zawiesza się pod koniec instalacji
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Kwiecień 2009, 15:22:44 »
W szczególności wywal jedną z kostek lub poustawiaj je inaczej w slotach.
HP ProBook Windows 7 x64
Help IT
"Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół"

Odp: Windows 7 zawiesza się pod koniec instalacji
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Kwiecień 2009, 17:29:41 »
1 GB GoodRam
2 GB Kingston

Zamieniłem je kolejnością i dalej to samo, zostawiłem po jednej i.. dalej to samo :/

Odp: Windows 7 zawiesza się pod koniec instalacji
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Kwiecień 2009, 17:36:06 »
przedewszytskim obrazek zmniejsz ;p Powodem tego mogą być pamięci , miałem podobnie , jednak okazała sie płyta główna niedobrze obłsugiwała pamięci wiec wymien mobo i powinno pójść .

Odp: Windows 7 zawiesza się pod koniec instalacji
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Kwiecień 2009, 18:12:46 »
Hmm, nigdy nie miałem problemów, testy pamięci ram też nic nie wykazały..

Tak myślałem, że będę musiał mobo wymienić, ale teraz to nie ma sensu, lepiej już poczekać na premierę systemu, premierę GeForców z obsługą DX11 i już cały zestaw złożyć.

Odp: Windows 7 zawiesza się pod koniec instalacji
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Kwiecień 2009, 22:45:25 »
Z doświadczenia wiem ze nie warto tak robić :

1 zawsze na coś warto czekać

2 mam lapa z karta dla dx10 - nv quadro - bagatela - chodzi lepiej z nowymi grami ... tzn. jak ? A no gry pod dx9 chodzą gorzej mimo ze teoretycznie sa mniej zasobożerne - nawet te same gry na 2 trybach - call od juraez i lost planet na dx10 chodza szybciej niż na dx9 ,. Tak samo będzie zapewne z dx11 , a teraz pytanie , będzie premiera kart na dx 11 , kupisz , wydasz kupe siana jak to na nowość , karta pewnie nie będzie tak wydajna jak karty za pół roku co wyjdą i teraz ile gier będziesz miał na dx11 a ile na dx10 ;p ?

Odp: Windows 7 zawiesza się pod koniec instalacji
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Kwiecień 2009, 22:08:14 »
Przetestowałem przed chwilką build 7077.
Dalej ten sam problem :/
Pozostaję mi mieć nadzieję, że finalna wersja będzie działać..

Odp: Windows 7 zawiesza się pod koniec instalacji
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Kwiecień 2009, 15:16:51 »
Podpinam się pod temat.

U mnie na tym etapie następuje nieprzewidziany restart systemu a później wyskakuje znany nam ekran z menu do wyboru "tryb awaryjny, awaryjny z obsługą sieci, itd..."

Co bym nie wybrał to nowy system zaczyna niby się uruchamiać ale po parunastu sekundach znów sie restartuje i tak na okrągło - bo w naszym menu wyboru odlicza nam 20 sekund i sam startuje w trybie normalnym....

Instalowałem już go na jednej z dwóch kości ram - nie pomaga!