TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

IE8.1 w w7!

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
IE8.1 w w7!
« dnia: 01 Kwiecień 2009, 16:56:17 »
Cytuj
Microsoft pracuje nad IE 8.1
IDG.pl/DD
1 kwietnia 2009 16:02

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Microsoft pracuje nad kolejną odsłoną programu Internet Explorer, pod nazwą kodową Eagle Eyes (Orle Oczy). Nie będzie to jednak kolejna duża odsłona programu oznaczona numerem, lecz 8.1.

W nowej wersji Internet Explorera znajdą się głównie zmiany niewidoczne gołym okiem. Wygląd programu pozostanie bez zmian (dodana ma zostać jedynie możliwość zmiany styli podczas wyświetlania stron - mechanizm znany z Opery). Także nieco zmodyfikowany zostanie interfejs - nie będą to jednak tak drastyczne zmiany, jak w przypadku IE7, mowa głównie o lepszym dopasowaniu layoutu aplikacji do schematu Windows 7.

Poprawiony ma zostać mechanizm chroniący przed złośliwym oprogramowaniem, nowa przeglądarka ma także cechować się znacznie wyższą interoperacyjnością z obowiązującymi standardami webowymi. Dla przykładu, IE 8.1 w teście acid3 zdobywa aż 71 punktów (IE 8 tylko 19) na 100. Nowy silnik JavaScriptu ma być najszybszym na rynku i zostawić daleko w tyle konkurencję.


Co istotne, możliwe będzie wyświetlanie stron w zgodności z Firefoksem 3 i Safari Apple'a. Nie można zapomnieć także o dwóch nowych silnikach (użytkownik będzie mógł wybrać jeden - ulubiony z pomiędzy trzech dostępnych) - poza Tridentem będzie to Gecko i WebKit. IE 8.1 wspiera także dodatki napisane z myślą o ognistym lisku - co ciekawe, działają one często dużo szybciej, niż w przeglądarce Mozilli.


Premiera już latem tego roku. Nowy produkt będzie prawdopodobnie domyślną przeglądarką Windows 7.


http://www.pcworld.pl/news/343010/Microsoft.pracuje.nad.IE.8.1.html


Na początku myślałem, że to prawda ale jak przeczytałem o tym JavaScript, a potem otych silnikach, od razu wiedziałem że to żarcik na "April Fools Day". ;D
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)