TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Co chwila nowy wyciek.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Co chwila nowy wyciek.
« dnia: 31 Marzec 2009, 12:21:52 »
Cytuj
Windows 7 - co chwila nowy wyciek
IDG.pl/DD
31 marca 2009 11:55

Co chwilę słyszymy o wycieku screenów lub całych kompilacji Windows 7 do Internetu. Od momentu upublicznienia pierwszej bety systemu (build 7000) w sieci Bittorrent pojawiło się dotychczas pięć innych kompilacji następcy Visty, z czego tylko w marcu - aż trzy. Czy jest sens pobierać buildy inne niż wymieniony?

Pierwsza beta Windows 7 została udostępniona wszystkim zainteresowanym na początku stycznia br. Nie minęły trzy miesiące, a do sieci wymiany plików trafiły kolejne kompilacje, do których nie mieli dostępu nawet testerzy uczestniczący w programie beta Windows 7. Mowa o buildach7022, 7048, 7057, 7068 i najnowszej - 7070.

Co ciekawe, każdą z nich można aktywować kluczem z publicznej bety. Dostęp do wspomnianych kompilacji (poza 7048, która stanowi część uaktualnionego programu WLK 1.4 beta) mieli tylko wybrani testerzy Microsoftu. Każdy wyciek był więc sprawką kogoś z Microsoftu i/lub właśnie "zaufanych" testerów giganta z Redmond. Tylko w marcu br. mieliśmy do czynienia z wyciekiem aż trzech kompilacji następcy Visty. Poniekąd wynika to ze znacznego przyspieszenia prac nad Windows 7: Microsoft przecięnie kompiluje kolejny build co - to nie żart - 2, 3 dni!

Nasuwa się pytanie czy warto pobierać nowe buildy Windows 7? Każdy kolejny wnosi pewne usprawnienia, nowe tapety lub schematy wyglądu, ale instalując inną kompilację niż 7000 nie można liczyć na bezpłatne wsparcie Microsoftu. Poza tym, ktoś kto dysponuje wolnym łączem nie zdąży pobrać systemu, a już dowiaduje się o dostępności kolejnej kompilacji w sieci P2P.

Redakcja PC World stanowczo odradza pobierania nielegalnie dystrybuowanych kompilacji Windows 7. Już w maju Microsoft zamierza udostępnić publicznie pierwszego kandydata na wersję finalną nowych okienek. Nowy system pojawi się w sprzedaży w drugiej połowie br.


http://www.pcworld.pl/news/342891/Windows.7.co.chwila.nowy.wyciek.html
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Co chwila nowy wyciek.
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Marzec 2009, 13:38:02 »
jasne, że normalnemu użytkownikowi komputera nie płaca się co rusz ściągać nowego build'a, ale jeżeli jest się prawdziwym testerem (jak niektórzy z nas) to się opyla ;D

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Co chwila nowy wyciek.
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Marzec 2009, 15:46:52 »
Bardzo dobrze tylko więcej zmian :D

Offline apollo1989

  • **
  • 79
  • Windows 7 Professional PL (MSDN AA)
Odp: Co chwila nowy wyciek.
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Marzec 2009, 17:01:10 »
co znaczy że nie ma wsparcia microsoft ?? jak wszystko chodzi jak w becie??

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Co chwila nowy wyciek.
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Marzec 2009, 17:06:46 »
co znaczy że nie ma wsparcia microsoft ?? jak wszystko chodzi jak w becie??

Microsoft udostępnił 7000 oficjalnie więc tylko do niej udziela pomocy.

Offline apollo1989

  • **
  • 79
  • Windows 7 Professional PL (MSDN AA)
Odp: Co chwila nowy wyciek.
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Marzec 2009, 17:20:32 »
czyli że jak im napiszę maila że mi nie działa coś w buildzie np 7068 który jest bardziej dopracowany i nie ma takiej ilości błędów to mi nie pomogą??

Offline Sotom

  • *****
  • 1113
Odp: Co chwila nowy wyciek.
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Marzec 2009, 18:07:53 »
Jesli masz subskrypcje na program Beta od MS czyli jestes w MSDN lub TechNet to pomoga. A jak nie to zapomnij :]
Zreszta. Na cholere komus potrzebna ich pomoc? xD

Odp: Co chwila nowy wyciek.
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Marzec 2009, 18:19:47 »
pomóc nie pomogą, ale jak jakiś progs się "wykrzaczy" lub nie działa to siódemka wysyła te dane do Microsoftu i duże prawdopodobieństwo że w kolejnym build-ie programik będzie działać. Dlatego warto sprawdzać i uruchamiać rozmaite programy  ;D
tak ja myślę.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Co chwila nowy wyciek.
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Marzec 2009, 20:06:05 »
Również proponuję wysyłanie raportów do MS :)

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Co chwila nowy wyciek.
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Marzec 2009, 23:03:34 »
" Nie minęły trzy miesiące, a do sieci wymiany plików trafiły kolejne kompilacje, do których nie mieli dostępu nawet testerzy uczestniczący w programie beta Windows 7. Mowa o buildach7022, 7048, 7057, 7068 i najnowszej - 7070. "

A ta najnowsza to w jakiej sieci wymiany plików ??  ;D
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Offline apollo1989

  • **
  • 79
  • Windows 7 Professional PL (MSDN AA)
Odp: Co chwila nowy wyciek.
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Marzec 2009, 23:05:01 »
no to co za różnica czy mam 7000 czy 7068 ?? co będą mnie ścigać że mam "legalny" system o czym świadczy legalny cd-key otrzymany i aktywowany przez M$? dalej nie rozumiem co to jest to wsparcie jeśli mam zainstalowany inny build niż 7000 :P niech mi ktoś wytłumaczy :P

Odp: Co chwila nowy wyciek.
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Marzec 2009, 23:34:54 »
no to co za różnica czy mam 7000 czy 7068 ?? co będą mnie ścigać że mam "legalny" system o czym świadczy legalny cd-key otrzymany i aktywowany przez M$? dalej nie rozumiem co to jest to wsparcie jeśli mam zainstalowany inny build niż 7000 :P niech mi ktoś wytłumaczy :P

Inaczej - zakładając ze kupiłeś samochód - popsuł się , oddajesz na gwarancje , naprawiają . Kradniesz model samochodu pare miesięcy przed premierą , psuje się oddajesz i co ? Serwis ma naprawić kradziony samochód i do tego pare miesięcy przed premiera , zanim serwisanci zostali przeszkoleni do naprawy tego samochodu i zanim znalazły się w salonach ?

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Co chwila nowy wyciek.
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Kwiecień 2009, 01:03:22 »
hehe a ten ukradziony samochód do tak naprawdę lepsza wersja tego co kupiłeś wcześniej a producenci nawet się przyznali że wydali ten model zbyt wcześnie (za dużo palił, nie miał zapasowego koła, przednia szyba była z plastiku a kierownica była kwadratowa), ale to tylko taka dygresja :P

nie dziwię się, że buildy > 7000 nie są serwisowane przez ms aczkolwiek sterowniki np. do GF uzyskamy przez WinUpdate itd.
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX