Windows 7 Forum
Inne => Windows Vista, XP i inne => Wątek zaczęty przez: hubert1 w 05 Październik 2009, 22:23:41
-
http://www.idg.pl/news/107891/120.dni.to.za.krotko.Korzystaj.z.Visty.przez.caly.rok.html
Może loaderów i aktywatorów jest full, ale jest sposób naginający już licencje (stary, ale działający) pozwala na zwiększenie liczby możliwych użyć resetu licencji.
Może artykuł b. stary, ale w jakim świetle stawia microsoft i jego podejście. Vista jest od 2007 roku, ale ten sposób działa, przetestuje również na sevenie
-
i jak działa ?
-
Działa ale ten sposób nie jest legalny,zresztą tak naprawdę można system aktywować wiec po co korzystac z rearm :)
-
na rc bynajmniej działa, u siebie nie sprawdzałem na rtm. A do kolegi powyżej. Nie jest to nielegalne. Ale legalne też nie. To jest zwyczajne naginanie licencji, bez jej złamania. Bo zabezpieczeń jako tako nie łamiemy tylko korzystamy z systemowych narzędzi i tricków.
-
Jest tak samo legalne jak RTM. W licencji jest określony czas do aktywacji i sztuczne przedłużanie omija licencję, a że działa...
-
Ta sytuacja jest podobna do pewnej innej rzeczy. Ktoś zakłada sieć wifi. Nie zabezpiecza jej. Z etycznego punktu widzenia nie powinniśmy z niej korzystać, bo to nie nasza, ale nikt(nieistniejące zabezpieczenia i bariery) nam nie zabroni tego. Zwyczajne przekraczanie granic, bez ich łamania :P :)
-
A jak nie zamkniesz drzwi, to wszystko w twoim domu moje? A przynajmniej do użytkowania?
Brak zabezpieczeń nie zwalnia z szanowania praw własności.
-
Masz akurat rację. Wszystko zależy jak zinterpretujemy sytuację, i jaki jest człowiek. Jeden kupi legalnie sevena, a drugi pobierze cracka. Co nie zmienia faktu, ze stosując sposób ktory napisałem licencji nie łamiemy, ale poważnie ją naginamy. Nie łamiemy zabezpieczeń jako takich, tylko narzędziami dołączonymi do systemu odwlekamy je. Nawet takie coś jak timestop, czy timenuke to już jest narzędzie łamiące zabezpieczenia, a właściwie omijające je. A rearm jest legalnym sposobem na odwleczenie aktywacji. Korzystamy z niego legalnie wg licencji, resetujemy licznik resetowania, co nie łamie licencji. Wszystko w sumie zależy od własnej interpretacji. Np nóż. Może służyć do krojenia chleba, zabijania, golenia :P jak i nawet lutowania(jak nagrzejemy go). Dla niektórych jest to bezsensowne używanie, wbrew przeznaczeniu, dla innych jeden z wielu zamienników itp itd
-
W domu to pewnie nic się nie stanie. Ale w firmie jak przyjdą na kontrolę to nie byłbym pewien, czy taka gadka by przeszła.
-
właśnie wgl nic nie przejdzie. W firmie nawet na programy freeware lepiej miec fakture :D znane są przypadki jak darmowy linux bez dowodu zakupu w postaci faktury został potraktowany karą tj cena linuxa = cena windowsa
PS. Nawet windows 7 rc, do niedawna darmowy,, legalny nawet do firmy bez faktury był nielegalny w oczach kontroli. Właśnie w sumie dlatego w prenumeracie bodajże pcworl komputer dołączono windows 7rc. System legalny jest? jest. Faktura jest? jest. You are genuine :D (oczywiście w firmie i oczach fiskusa)
-
Windows 7 RC jak i Beta był wyłącznie do użytków testowych, więc w firmie był nielegalny.
-
Pan Łukasz Bigo z pcworld pisał co innego ;)
-
Pan Łukasz w razie czego pomoże w sądzie?
Przeczytaj licencję.
-
i po wykonaniu tej operacji można pobierać aktualizacje ?
-
Tak. System mimo że jest trial i nie przechodzi sprawdzania oryginalności (wyświetla że system jest nieaktywowany) to pobiera aktualizacje.