TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Vista - Wasz pierwszy kontakt z tym systemem

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Vista - Wasz pierwszy kontakt z tym systemem
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Marzec 2009, 09:29:38 »
Nie miałem wątpliwej przyjemności z tym "systemem" jeszcze obcować....  :'(

Hm... A wiesz że to temat, dla tych którzy mieli już Vistę?
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Vista - Wasz pierwszy kontakt z tym systemem
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Marzec 2009, 10:49:56 »
pierwszy kontakt wzrokowy czy użytkowy? Pierwszy wzrokowy to gdzieś w gazecie widziałem (2005 chyba) i miał być tylko dla firm... a użytkowy to w szkole rok temu xD

PS:

Nie miałem wątpliwej przyjemności z tym "systemem" jeszcze obcować....  :'(

Hm... A wiesz że to temat, dla tych którzy mieli już Vistę?

I kto to mówi... (mam nadzieje, że się poprawiłeś) i nie odpiszesz na tego posta...
« Ostatnia zmiana: 21 Marzec 2009, 10:51:34 wysłana przez TonyM »

Odp: Vista - Wasz pierwszy kontakt z tym systemem
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Marzec 2009, 11:29:07 »
Vistę miałem jako betatester na celeronie 4ghz i 768mb ramu - fajnie to chodziło , jednak w wersji rtm nie było tak wesoło - miałem ją  w nowym laptopie , funkcjonalnie super , jednakże jeśli chodzi o prędkość i stabilnośc to tragedia . Sytuacja sie polepszyła jak zainstalowałem wszystkie poprawki gdy wkoncu miałem intetrnet na tym laptopie , było lepiej ale nie super . Jak zainstalowałem viste na czysto ( naleze do nieiwelu którzy otrzymali płyte instalacyjną ;p ) chodziło jeszcze lepiej , a sytuacja poprawiła się diametralnie po sp1 , natomiast pełna funkcjonalność szybkość i stabilnośc przybyła przy 3gb ramu , i stwierdzam ze obecnie jest to najlepszy system globalny do użytku domowego czy nawet profeionalnego czy korporacyjnego - z czym fakt , jak tworze czasami jakies progsy czy skanuje i obrabiam w dużych ilościach nadmierne animacje denerwują lecz w tym przychodzi widok klasyczny i lepiej odrazu , no i oczy się mniej męczą . Od strony technicznej świetnie wszystko wykrywa i pracuje ok , jednak przed sp1 miała problemy z drukarkami sieciowymi . Zanim założyłem dodatkowe 2gb ramu żeby przyspieszyć system uzywałem total commandera zamiast explolatora a zamiast explolera blackboxa (http://www.boxshots.org/) jednak teraz nie jest to potrzebne . Dobrze skonfigurowana vista sprawia ze praca jest miła i wygodna . Nie zaiwesza się jak xp czasami i nie spowalnia po paru dniach włączonego systemu , fakt troche wolniej bootuje jednak stacje robocza nie jest restartowana co 5 min.


* Napisałem najlepszy system globalny bo jesli chodzi o bezobsługowosc , lecz mimo to konfigurowalność i stabilność os x wygrywa jednak zamknąl się na 10 komputerów więc nie biorę go pod uwage , również dlatego , że nie wiadomo jak by się zachował na dowolnej konfiguracji i vice versa - jak by vista chodziła na okreslonej doń przeznaczonej konfiguracji w sterylnym środowisku .

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Vista - Wasz pierwszy kontakt z tym systemem
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Marzec 2009, 13:40:12 »
Ja zaczalem uzytkowanie od wersji RC2, dostalem z uczelni plytki z programu Customer Preview. Zainstalowalem i bylem bardzo zadowolony z systemu - sporo osob mowilo ze zle chodzi i tak dalej, ale Vista moj komputer chyba polubila od poczatku bo chodzila bardzo znosnie. Wiadomo ze wydajnoscia w porownaniu do XP nie grzeszyla, ale czego oczekiwac - krok do przodu w systemie to krok do przodu z wymaganiami, nawet nowe systemy Apple juz po woli zwiekszaja wymagania ( chociaz swierzy Leopard 10.5.6 po zaladowaniu zajmuje mi 249mb ramu a vista brala 500mb ) ale to nie wazne. Ogolnie z systemu bylem na tyle zadowolony ze kupujac nowy komputer, kupilem Viste - i nigdy nie mialem odczucia ze zmarnowalem pieniadze i ogolnie z Visty jestem i bylem zadowolony. Moze mialem szczescie i system lubil sie z moim sprzetem, moze mam mniejsze oczekiwania niz niektorzy, albo moze to ludzie maja wiecznie wymyslone problemy do wszystkiego co nowe - nie wiem, nie interesuje mnie to juz - dla mnie Vista to dobry system, moglbyc lepszy, ale nie jest katastrofa jak to niektorzy twierdza :)

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Vista - Wasz pierwszy kontakt z tym systemem
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Marzec 2009, 14:27:16 »
I kto to mówi...

Mówi to osoba, która ma Vistę, więc kompletnie nie wiem o co ci chodzi. :)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Vista - Wasz pierwszy kontakt z tym systemem
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Marzec 2009, 15:28:12 »
Wątpliwej? No jeżeli słuchasz opinii wielu "bardzo inteligentnych" internautów to tak jest.