TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Gadu-Gadu 8

Odp: Gadu-Gadu 8
« Odpowiedź #135 dnia: 09 Luty 2009, 13:50:35 »
[Nowe Gadu-Gadu] 

http://www.gadu-gadu.pl/pobierz/

Długo oczekiwana, finalna wersja Nowego Gadu-Gadu (pierwsza publiczna beta światło dzienne ujrzała w czerwcu 2008 r.) już jest dostępna.

Nowe GG to szereg nowości. Podczas pierwszego kontaktu rzuca się w oczywiście zmieniony wygląd interfejsu, to jednak jedynie początek zmian. Nowe GG obsługuje skórki (wraz z systemem aktualizacji), awatary, umożliwia przesyłanie obrazków za pomocą technologii drag&drop (wystarczy jedynie przeciągnąć obrazek do okienka), wprowadzono zakładki pozwalające na prowadzenie rozmów z wieloma osobami w jednym okienku naraz. Wprowadzono szybkie wyszukiwanie osób na liście kontaktów, uruchamianie wielu profili GG jednocześnie, export kontaktów do pliku w formacie NGG, usuwanie listy kontaktów z serwera, informowanie użytkowników o nowościach (RSS). Pojawiło się nowe okno wyboru emotek czy nowe menu zarządzania oknem w pasku zadań. Możliwe jest wyświetlania treści nadchodzących wiadomości na pasku zadań.

W ósmej edycji zintegrowano platformę VoIP komunikatora z cenionym oprogramowaniem firmy GIPS (Global IP Solution), zintegrowano również odtwarzacz radiowy (w technologii MPEG HE-AAC v2) służący do słuchania platformy Open.fm. Poprawiono również szyfrowanie profilu (archiwum algorytmem AES256, głównych plików konfiguracyjnych algorytmem BlowFish).

Istotną nowością jest również wprowadzone sprawdzanie pisowni podczas rozmowy. Miłośników filmów z YouTube ucieszy na pewno również możliwość wyświetlanie klipów z serwisu YouTube bezpośrednio w oknie rozmowy

W wersji ósmej wprowadzono również specjalne linki na www, za pomocą których Internauci mogą za pośrednictwem przeglądarki otwierać okno rozmowy na GG, dodawać kontakt do swojej listy w komunikatorze czy nawiązywać bezpośrednio połączenie głosowe z numerem GG (np.: gg://xxxx?text=Cześć – napisz na nr xxxx wiadomość o treści „Cześć”).
« Ostatnia zmiana: 09 Luty 2009, 14:00:49 wysłana przez popuri11 »

Odp: Gadu-Gadu 8
« Odpowiedź #136 dnia: 09 Luty 2009, 18:42:19 »
A na nową wersję BK trzeba czekać do środy :( i dalej nie dodali opcji, żeby okno GG się przy starcie nie pojawiało :/

Offline Mefi

  • ***
  • 193
Odp: Gadu-Gadu 8
« Odpowiedź #137 dnia: 10 Luty 2009, 22:44:32 »
może nowe gygy fajnie wygląda ale tylko to :(
wczoraj pobrałem ze strony gadu nową wersje i na starcie dopadł mnie problem ;p :(
to znaczy przy 99% importowaniu archiwum sypie się wszystko :(

Offline umcs

  • ***
  • 229
Odp: Gadu-Gadu 8
« Odpowiedź #138 dnia: 10 Luty 2009, 22:56:43 »
Ja się przerzuciłem na AQQ. Nawet fajny komunikator, mam go od przedwczoraj a już wyszły trzy nowe buildy, hehe.
Uczyłem się indyjskich tradycji, szukałem wyciszenia, ćwiczyłem jogę, uczyłem się "Kamasutry", spróbowałem herbatę "Lipton" i zdecydowałem dalej PIĆ WÓDKĘ.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Gadu-Gadu 8
« Odpowiedź #139 dnia: 11 Luty 2009, 09:49:52 »
Czekać tylko na usunięcie reklam i będzie dobrze.

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Gadu-Gadu 8
« Odpowiedź #140 dnia: 11 Luty 2009, 18:30:05 »
Ja się przerzuciłem na AQQ. Nawet fajny komunikator, mam go od przedwczoraj a już wyszły trzy nowe buildy, hehe.

kiedyś był świetny, teraz mi jakoś nie leży...
gg nowe też zupełnie mi nie leży, zostaję przy 7.7 ;)
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Odp: Gadu-Gadu 8
« Odpowiedź #141 dnia: 11 Luty 2009, 21:05:22 »
AQQ jest świetny z założenia ale lubi się wywalać i ma problrmy z serwerami gg.

Odp: Gadu-Gadu 8
« Odpowiedź #142 dnia: 11 Luty 2009, 21:18:43 »
Jest już nowy BK :) Link

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Gadu-Gadu 8
« Odpowiedź #143 dnia: 11 Luty 2009, 21:31:47 »
Szkoda, że nie usuwa reklamy Simplusa.

Offline umcs

  • ***
  • 229
Odp: Gadu-Gadu 8
« Odpowiedź #144 dnia: 11 Luty 2009, 21:52:08 »
AQQ jest świetny z założenia ale lubi się wywalać i ma problrmy z serwerami gg.
Już zdążyłem zobaczyć, ze się często wiesza może w końcu naprawią to bo coraz wychodzi nowa beta (jak już pisałem). Teraz zobaczę co to ta Miranda i patrzyłem Konnekta ale jakiś taki ni jaki jest.

A w tym gg ciągle jakoś się strasznie długo loguje. Czasami też mam takie cóś, że mam ustawione na niewidoczny a ludzie mnie widzą a ja się dziwię skąd oni wiedzą, że ja jestem, heeh. Fajnie, że można zmieniać skórki w tym nowym gg.
Uczyłem się indyjskich tradycji, szukałem wyciszenia, ćwiczyłem jogę, uczyłem się "Kamasutry", spróbowałem herbatę "Lipton" i zdecydowałem dalej PIĆ WÓDKĘ.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Gadu-Gadu 8
« Odpowiedź #145 dnia: 15 Luty 2009, 08:22:39 »
Ogólnie nowe gg jest fajne, tyle że... no właśnie: przy pierwszym uruchomieniu od razu się mi zawiesił, ale potem już było wszystko ok. :) Zostałbym przy 7.7 ale znając życie sporo osób uaktualni gg i otem np. duzo osób się będzie dziwić że nie mogę widzieć okna YT w gg.
« Ostatnia zmiana: 15 Luty 2009, 12:25:57 wysłana przez tbgkol »
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Gadu-Gadu 8
« Odpowiedź #146 dnia: 15 Luty 2009, 12:03:47 »
Ja korzystam z tej wersji gg8 ale to tylko dlatego że AQQ i gg7,7 nie działają mi na w7 ???
Jak pomogłem to daj PLUSA, a jak nie to też daj :D

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Gadu-Gadu 8
« Odpowiedź #147 dnia: 15 Luty 2009, 17:39:58 »
działają działają z czego najlepiej 7.7 (win lubi to co ma 7 w tytule? :D), aqq długo się łączy z gg, 7.7 działa tak jak powinien, tylko emoticonki szwankują, jednym w większym stopniu innym mniej (np. mi praktycznie w ogóle) Ktoś znalazł teraz możliwość ściągnięcai gg 7.7 ze strony Gadu czy już tylko Nowe GG jest a 7.7 na vortalach?
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Offline umcs

  • ***
  • 229
Odp: Gadu-Gadu 8
« Odpowiedź #148 dnia: 15 Luty 2009, 19:36:40 »
Uczyłem się indyjskich tradycji, szukałem wyciszenia, ćwiczyłem jogę, uczyłem się "Kamasutry", spróbowałem herbatę "Lipton" i zdecydowałem dalej PIĆ WÓDKĘ.

Odp: Gadu-Gadu 8
« Odpowiedź #149 dnia: 17 Luty 2009, 18:34:16 »
i dzisiaj znów gg nawalilo a dokładniej serwer o 17.33 padł im serwer chyab bo nie mogłem sie połaczyć z GG :'( :'( :'( :'( :'( :'(
Numer gg 6504607