TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

WDDM

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: WDDM
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Luty 2009, 23:40:58 »
Zgodze sie, nie musi, ale jesli system chce miec miano najpopularniejszego na swiecie i najbardziej kompatybilnego - to powinien. No ale nie ma co gadac, to w kwestii producenta sprzetu powinno tkwic dostarczanie sterownikow, to co robi ATI albo NVidia przykladowo z kartami mobilnymi to kpina. Zrzucaja odpowiedzialnosc na prodeucentow laptopow, ktorzy z kolei zrzucaja to na producenta karty. Gdyby nie MS to do wielu modeli wogole nie byloby sterownikow pod Windowsa, a na tych przepychankach jak zwykle cierpia zwykli uzytkownicy.

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: WDDM
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Luty 2009, 23:45:12 »
Zgodze sie, nie musi, ale jesli system chce miec miano najpopularniejszego na swiecie i najbardziej kompatybilnego - to powinien.

Powiedz to Apple bo działa tylko na wybranym sprzecie... :) ...czemu wszyscy wszystko zwalają na M$ nie rozumiem tego i tak ma swiętną baze sterowników...

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: WDDM
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Luty 2009, 23:50:57 »
→lukas_gab
http://www.thinkwiki.org/wiki/Installation_instructions_for_the_ThinkPad_R61

zabytek? może i tak... ale radzi sobie w codziennych zastosowaniach... poza tym jest duuużo ge-forców które są jeszcze starsze a stery pod nie są ;p po cholere mam wydawać kasę na jakąś super grafikę skoro moge mieć coś co się nadaje? po cholere mi super grafa do codziennych zajęć? mnóstwo ludzi używa kompa w celach innych niż gry...

→gregor_y

to postaw mi serwer na tej swojej amidze xD

_________________________

chociaż z tego co wiem to wiele gierek na niej działa ;p
« Ostatnia zmiana: 09 Luty 2009, 23:52:38 wysłana przez gothmori »

Odp: WDDM
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Luty 2009, 23:57:17 »
→lukas_gab
http://www.thinkwiki.org/wiki/Installation_instructions_for_the_ThinkPad_R61

zabytek? może i tak... ale radzi sobie w codziennych zastosowaniach... poza tym jest duuużo ge-forców które są jeszcze starsze a stery pod nie są ;p po cholere mam wydawać kasę na jakąś super grafikę skoro moge mieć coś co się nadaje? po cholere mi super grafa do codziennych zajęć? mnóstwo ludzi używa kompa w celach innych niż gry...

→gregor_y

to postaw mi serwer na tej swojej amidze xD

_________________________

chociaż z tego co wiem to wiele gierek na niej działa ;p

Ale zauważ ze w każdej distro cos nie działa ;p to czytnik lini , to grafa  , to acpi , a jak cos chcesz żeby działało , trzeba z godzine to skryptować , tak jak polecili w arcie ;p No a tekst - nie włanczaj w grybie 1280x768 mnie rozwalił ;p A jak chce ta rozdzielczość to co ? Widzisz linuks jest nidopracowany , brakuje mu kapitału , linus powinien dawno skombinowac kase zebrać do kupy i było by to lepsze od wina , ale tak to mamy pełno aplikacji z błędami co robi to samo ;p Dajmy na to środowiska graficzne , tak naprawde wystarczyły by 3 dobrze zrobione .

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: WDDM
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Luty 2009, 00:02:50 »
→gregor_y

to postaw mi serwer na tej swojej amidze xD

Hehe da się...widze że nie masz pojecia do czego nawet stary klasy z 14mhz i 2mb ramu był zdolny...





Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: WDDM
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Luty 2009, 00:06:18 »


Ale zauważ ze w każdej distro cos nie działa ;p to czytnik lini , to grafa  , to acpi , a jak cos chcesz żeby działało , trzeba z godzine to skryptować , tak jak polecili w arcie ;p No a tekst - nie włanczaj w grybie 1280x768 mnie rozwalił ;p A jak chce ta rozdzielczość to co ? Widzisz linuks jest nidopracowany , brakuje mu kapitału , linus powinien dawno skombinowac kase zebrać do kupy i było by to lepsze od wina , ale tak to mamy pełno aplikacji z błędami co robi to samo ;p Dajmy na to środowiska graficzne , tak naprawde wystarczyły by 3 dobrze zrobione .

jak na razie nie sprawdziłeś więc nie wiesz ;p ja widziałem działanie linuxa na monitorze dotykowym ;p zaraz poarze;p chwila... o?! jest link ;] http://www.youtube.com/watch?v=Yx9FgLr9oTk&feature=related   zwróć uwagę na datę publikacji filmu :)

wracając do tematu radeona... to kiedyś psioczyłem (gdy zainstalowałem viste i nie było aero) że radeony to gówno itd...  to było daaawno ;] kumpel puknął się w czoło i powiedział ze radki to dobre karty do podkręcania i że z mojego radeona dałoby się fajny użytek zrobić ;] on już jest bardzo xp... zaczął mi to fachowo objaśniać... coś tam o odblokowaniu kanałów itd..ale ja tego nie kumałem i ogólnie jestem przeciwny podkręcaniom ;p

_____________________________

→gregor_y

to postaw mi serwer na tej swojej amidze xD

Hehe da się...widze że nie masz pojecia do czego nawet stary klasy z 14mhz i 2mb ramu był zdolny...






był... ale mamy XIX wiek... i już od daaaaawna nie jest... :) wiesz... kiedyś miałem atari mega 2 ;] to był xp sprzęcik a nie jakaś parchawa amiga ;p
« Ostatnia zmiana: 10 Luty 2009, 00:08:53 wysłana przez gothmori »

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: WDDM
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Luty 2009, 00:10:56 »
coś tam o odblokowaniu kanałów itd..ale ja tego nie kumałem i ogólnie jestem przeciwny podkręcaniom ;p

Chodzi o to...dam ci przykład na nvidia bo radeona 9250 nie miałem...

wiec tak np: 6600 i 6800 nie pamietam dokładnej liczby kanałow chyba 8 i 12...dokładnie chodzi o to że na 6600 można było odblokowac te kanały ale groziło to uszkodzeniem karty...czyli 6600 to samo co 6800 + odblokowanie kanałów nie wystarczyło żeby uzyskac 6800 z 6600 trzeba było jeszcze zmienic bios dodatkowe ryzyko bo wtedy cpu i ram na karcię też zwiększał taktowanie...

Gothmori taki z ciebie spec i przeciwny podkręcaniu?:)

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: WDDM
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Luty 2009, 00:16:11 »
coś tam o odblokowaniu kanałów itd..ale ja tego nie kumałem i ogólnie jestem przeciwny podkręcaniom ;p

Chodzi o to...dam ci przykład na nvidia bo radeona 9250 nie miałem...

wiec tak np: 6600 i 6800 nie pamietam dokładnej liczby kanałow chyba 8 i 12...dokładnie chodzi o to że na 6600 można było odblokowac te kanały ale groziło to uszkodzeniem karty...czyli 6600 to samo co 6800 + odblokowanie kanałów nie wystarczyło żeby uzyskac 6800 z 6600 trzeba było jeszcze zmienic bios dodatkowe ryzyko bo wtedy cpu i ram na karcię też zwiększał taktowanie...

Gothmori taki z ciebie spec i przeciwny podkręcaniu?:)

spec nie... pisałem na początku ;p mam komputer 2.5 pół roku ;] wtedy byłem kompletny noob gdy mi kolega tłumaczył ;] a co do podkręcania... wiesz... kilka radyjek się zlutowało ;p podkręcanie drogi panie m.in szybciez zużywa sprzęt ;p nie wiem jak to jest w kompach ale np. w audio powoduje zniekształcenia ;] wiem bo robiłem czary-mary ze wzmacniaczami ;] nie, nie chodzi o przester, raczej o zakłucenia... no niby można było je usunąć np. układem transformatora z kondensatorem ale.. były straty w efektywności ;p

___________________

ale nie przez ten układ ;p przez zniekształcenia ;p

___________________
kiedyś w sumei nie zależało mi na czystym dźwięku tak jak teraz ;p liczyła się głośność xP
« Ostatnia zmiana: 10 Luty 2009, 00:19:17 wysłana przez gothmori »

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: WDDM
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Luty 2009, 00:21:29 »
spec nie... pisałem na początku ;p mam komputer 2.5 pół roku ;] wtedy byłem kompletny noob gdy mi kolega tłumaczył ;] a co do podkręcania... wiesz... kilka radyjek się zlutowało ;p podkręcanie drogi panie m.in szybciez zużywa sprzęt ;p nie wiem jak to jest w kompach ale np. w audio powoduje zniekształcenia ;] wiem bo robiłem czary-mary ze wzmacniaczami ;] nie, nie chodzi o przester, raczej o zakłucenia... no niby można było je usunąć np. układem transformatora z kondensatorem ale.. były straty w efektywności ;p

Hm wiesz jesli nie przesadzasz z podkreceniem + odpowiednie warunki to bedzie dobrze...sam kiedys zepsułem płyte gigabyte ale do dzis nic :)

Odp: WDDM
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Luty 2009, 00:22:15 »
Alez pisałem , że próbowałem i nie obsłużył żaden ;p ...

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: WDDM
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Luty 2009, 00:26:00 »
→lukas_gab masz instrukcje xDD skorzystaj ;p samopas możesz wiesz co zrobić ;p

→gregor_y no tak i wentylatorów w obudowie... uważam ze lepiej kupić juz mocniejszy hardware ;]

Odp: WDDM
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Luty 2009, 00:27:01 »
Albo zlutowac freon cooling ;d

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: WDDM
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Luty 2009, 00:27:37 »
http://www.youtube.com/watch?v=Yx9FgLr9oTk&feature=related

Oglądałem i myslałem że nie wyrobię...goscia chyba powaliło na takim małym monitorku i touchscreen... 1:25 touchscreen jest tak wygodny że gosciu rzuca z biurka microfon tak LINUX i jego users rządzą haha...

Dobra spadam bo pingwin bedzie zły i tak lucas_gab baw się grzecznie z kolegą...

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: WDDM
« Odpowiedź #28 dnia: 10 Luty 2009, 00:28:26 »
Albo zlutowac freon cooling ;d
i niszczyć ziemską atmosferę...

gregor_y yyy z tego co widac to conajmniej 18' więc..
masz zasady.. stary zabrzmiałeś tak gangsta że aż strachhhhhhhh xDDD mam zasady!!! ilość wentylatorków ograniczona!! gangsta!!!!!!!!!! xD
« Ostatnia zmiana: 10 Luty 2009, 00:31:40 wysłana przez gothmori »

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: WDDM
« Odpowiedź #29 dnia: 10 Luty 2009, 07:55:00 »
O czym wy tu pieprzycie za przeproszeniem? Co to Onet? Czy jakiś linuxowy śmietnik do wiecznych przepychanek?

Ludziska to konkretny wątek na konkretny temat a co poniektórzy zrobili sobie tu przepychanki co Linshit vs Windows.

Jak zwykle gothmori wciskasz się w kolejny wątek z pieprzeniem o linuxie i jego pseudo zaletach  :-\

Przecież to się już robi nudne i żenujące...

--------------------------------------------------------------
Do moderatora: Uważam to forum za merytoryczne i pouczające ale ostatnio w co drugim wątku można przeczytać kupę linuxiarskich śmieci i staje się już to nudne i żenujące.
Proponuję zaostrzyć wymagania co do trzymania się tematu i po prostu kasować niepotrzebne linuxiarskie flameware bez ostrzeżenia lub dawać "nagrody"  ;)
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook