TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

.:Amiga:.

QkiZ

Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Marzec 2009, 22:34:00 »
2 rdzenie wydajniej pracuja niż 2 procesory i to różne ;p W koncu NB musi obsugiwać tą karte turbo co tez ogranicza jej możliwości - za szybka karta - mało stabilna płyta  , no i prędkość magistrali ;p Chciałbym zeby powróciła , ale z sensownym supportem , żyjąca i za sensowną cene .
nie do końca jest tak jak mówisz. system był pod ten lepszy procesor czyli ppc, ale gdy uruchamiano program pod Motorolę, program był sterowany przez ten procek właśnie. zamiast emulować miało sie do dyspozycji konkretny procesor.
Ta tylko amiga była chyba łatwiejsza w programowaniu niż PC ale rozwój sprzetu zabił ten wspaniały komputer :(
to co zabiło ten komputer to samobójcza polityka firmy Commodore

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Marzec 2009, 22:36:51 »
to co zabiło ten komputer to samobójcza polityka firmy Commodore

Ehh zgadza się wysokie cene sprzetu też jak by nie patrzec na pare lat zatrzymali się w miejscu gdyby nie to nadal bym siedział na amidze...i tak dumny jestem dopiero w 1998 roku sprzedałem amige więc długo wytrzymałem...

A tym bardziej wystarczy np:Odpalic porówanie grafiki Amiga vs PC albo jakies demko które nawet w dzisiejszych czasach dobrze wygląda...

Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #32 dnia: 04 Marzec 2009, 22:37:24 »
Ale człowieku powiedz jaką magistrale miały te karty turbo ;p

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #33 dnia: 04 Marzec 2009, 22:41:06 »
Ale człowieku powiedz jaką magistrale miały te karty turbo ;p

http://www.efunzine.com/efnz.php?a=sklep&sid=8c3776fc2a71f7a07b0fc4bdb505800c może tu są jakieś dane ale nie patrz na ceny bo Amiga to sprzet dla bogatych ludzi... :)

Edit: Ehh ***** przesadzają za takie ceny już wolał bym kupic PC za 2k i jeszcze by mi zostało...mam nadziję że Natami wypali i odniesie sukces...

Edit2:Hm prace nad Natami idą dobrze nawet nowy kickstart piszą :) tylko żeby cena nie przekroczyła 2 tys jeśli bedzie poniżej to sukces :)
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec 2009, 00:16:31 wysłana przez gregor_y »

QkiZ

Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #34 dnia: 05 Marzec 2009, 10:18:56 »
Cytat: gregor_y
Ehh zgadza się wysokie cene sprzetu też jak by nie patrzec na pare lat zatrzymali się w miejscu gdyby nie to nadal bym siedział na amidze...i tak dumny jestem dopiero w 1998 roku sprzedałem amige więc długo wytrzymałem...
ja mam do tej pory. zapraszam na impreze amigową, która się odbędzie w ten weekend. więcej info na tej stronie:
http://anin.ovh.org/Amiga.htm
Ja się wybieram, może z własnym sprzętem.
Cytat: lukas_gab
Ale człowieku powiedz jaką magistrale miały te karty turbo ;p
o to specyfikacje karty Blizzard PPC / 603e & 603e Plus:
processor
PowerPC 603e @ 160 / 200 / 240 MHz
68LC040 or 68040 @ 25 MHz or 68060 @ 50 MHz
can be ordered without a 680x0 companion CPU to fit an existing one into the socket
50, 60 or 66 MHz PowerPC bus

memory
two 72 pin SIMM sockets accept 128 MB RAM
supports 4, 8, 16, 32, 64 MB, 60 or 70 ns SIMMs
automatic SIMM size detection
SIMM sizes can be mixed but must have the same access speed
32 bit RAM access - the 64 bit access mode of the 603e is not utilized

notes
603e Plus has Fast SCSI2 controller (NCR 53C710)
MiniDB50 internal, Centronics 50HD external SCSI connector
expansion slot for the BlizzardVision PPC
FlashROM for the PPC startup software
can be disabled with a simple keystroke
supported by Linux
Cytat: gregor_y
Edit2:Hm prace nad Natami idą dobrze nawet nowy kickstart piszą  tylko żeby cena nie przekroczyła 2 tys jeśli bedzie poniżej to sukces
ciekaw jestem jak będzie z prawem autorskim do kickstartów.

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #35 dnia: 05 Marzec 2009, 11:05:42 »
Ja się wybieram, może z własnym sprzętem.

ciekaw jestem jak będzie z prawem autorskim do kickstartów.

Własny sprzet sprzedałem za jakieś 600zł dzis bym za jakies 2000zł...ehh...

Prawa autorskię wiesz oni piszą nowy pod nowy sprzet więc raczej nie ma się do czego przyczepic...nawet jeśli Amiga Inc nie ma kasy żeby w ogóle coś z tym zrobić...

Masz Hyperion ma praktycznie prawa w 100% nawet podobno do nazwy Amiga...i wydaję Amiga OS...szczerze nie mama pojecia z czego się utrzymuje Amiga Inc...

Nie wiem żeby się bardziej wypowiedziec musiał bym badania porobic ale Amiga Inc która ma patenty itp raczej problemów robić nie bedzie z tego co wiem to Natami ma sprzet zaprojektowany od początku + zdjęte ograniczenia do tego piszą własny kickstar i mam nadzieje system prawdopodobnie Aros pózniej ma być możliwosć Amiga Os albo MorphOS zainstalowac...

QkiZ

Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #36 dnia: 05 Marzec 2009, 15:03:34 »
Cytat: gregor_y
Prawa autorskię wiesz oni piszą nowy pod nowy sprzet więc raczej nie ma się do czego przyczepic...nawet jeśli Amiga Inc nie ma kasy żeby w ogóle coś z tym zrobić...

Masz Hyperion ma praktycznie prawa w 100% nawet podobno do nazwy Amiga...i wydaję Amiga OS...szczerze nie mama pojecia z czego się utrzymuje Amiga Inc...

Nie wiem żeby się bardziej wypowiedziec musiał bym badania porobic ale Amiga Inc która ma patenty itp raczej problemów robić nie bedzie z tego co wiem to Natami ma sprzet zaprojektowany od początku + zdjęte ograniczenia do tego piszą własny kickstar i mam nadzieje system prawdopodobnie Aros pózniej ma być możliwosć Amiga Os albo MorphOS zainstalowac...
Nie chodziło mi o Amiga Inc. czy Hyperion'a ale w ogóle, jeśli chcą umieścić kickstarta na płycie głównej to musieli by wejść w układ z którąś z tych firm.

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #37 dnia: 05 Marzec 2009, 15:24:10 »
Nie chodziło mi o Amiga Inc. czy Hyperion'a ale w ogóle, jeśli chcą umieścić kickstarta na płycie głównej to musieli by wejść w układ z którąś z tych firm.

Prawde mówiąc raczej NIE w koncu piszą na swoj sprzet(który projektuja) wiec tylko nazwe podobna ma i to by było tyle kickstart bedzie zupełnie nowy poza nazwą nic nie bedzie wspólnego więc raczej żadnego złodziejstwa nie ma...

Dodatkowo z tego co zrozumiałem chcą zrobic Natami opensource żeby przyszpieszyc rozwój a nie chamowac patentami...w sumie mądre posunięcie tak to nic nie bedzie kosztowało rozwijanie OS tylko fani to zrobią tylko żeby nie było takiej samej histori jak z Linuxem że z roku na rok coraz gorszy czytałem pare recenzji i np:mandriva 2009 jest gorsza niż wersja 2008...

Edit:Heh ciekawy filmik znalazłem wygląda na to że MOS 2.x ma ten sam bajer co Linux ten głupi cube 3d....

Edit2:Hm wygląda na to że Natami pierwszy model będzie tani chca trafic do jak najwiekszej liczy użytkowników...dla porównania klon A500 minimag kosztuje 800zł albo coś koło tego...
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec 2009, 21:37:56 wysłana przez gregor_y »

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #38 dnia: 06 Marzec 2009, 00:26:42 »
zooobaaaaaaaa toooo

http://www.joemonster.org/filmy/10483/Idioci_Garrys_Moda_2


*spacza psychikę, dla kojarzących hl2, cs, team fortress i garrys mod :P
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

QkiZ

Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #39 dnia: 06 Marzec 2009, 12:30:18 »
Cytuj
Edit:Heh ciekawy filmik znalazłem wygląda na to że MOS 2.x ma ten sam bajer co Linux ten głupi cube 3d....
czy ja wiem czy taki głupi :?: bardzo przydatny kiedy trzeba lukać na oba wirtualne pulpity.

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #40 dnia: 06 Marzec 2009, 12:36:16 »
Cytuj
Edit:Heh ciekawy filmik znalazłem wygląda na to że MOS 2.x ma ten sam bajer co Linux ten głupi cube 3d....
czy ja wiem czy taki głupi :?: bardzo przydatny kiedy trzeba lukać na oba wirtualne pulpity.

ALT+TAB... :) a na serio jeśli ktoś ma takie potrzeby żeby widziec 2 pulpity to 2 monitory a nie jakas kostka...

Z ciekawosc QkiZ co ty myslisz o tym Natami?

@barthd co to ma wspólnego z Amigą?:) po 1 minucie zatrzymałem to coś... :)

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #41 dnia: 06 Marzec 2009, 20:06:51 »
Sory ze w tym temacie bo to offtop ale Gregory - co Ty masz w podpisie ?  :o

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #42 dnia: 06 Marzec 2009, 20:12:07 »
Sory ze w tym temacie bo to offtop ale Gregory - co Ty masz w podpisie ?  :o

Cytat fanatyka Linuxa = Gothmori :)

Napisz coś miłego o Amidzę i nie będzie offtopic :)

No mam nadziję że Natami będzie tansze bo obecne ceny są wysoki http://amigakit.leamancomputing.com/catalog/product_info.php?cPath=37&products_id=840
« Ostatnia zmiana: 06 Marzec 2009, 21:03:03 wysłana przez gregor_y »

QkiZ

Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #43 dnia: 09 Marzec 2009, 10:57:24 »
Cytat: gregor_y
ALT+TAB...  a na serio jeśli ktoś ma takie potrzeby żeby widziec 2 pulpity to 2 monitory a nie jakas kostka...
no tak, ale ja np. nie mam dwóch monitorów tylko jeden i czasem lepiej organizuje sobie pracę na 4 pulpitach
Cytat: gregor_y
Z ciekawosc QkiZ co ty myslisz o tym Natami?
bardzo ciekawy projekt. może w końcu ktoś wyda kompa najbardziej zbliżonego do klasyków, ale z zachowaniem mocy potrzebnej dzisiejszym komputerom. z zapewnień producentów ma on spokojnie udźwignąć oglądanie filmów. ciekaw jestem też jak im wyjdzie wydanie własnego procesora. obawiam się że Natami nie będzie należała do najtańszej

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: .:Amiga:.
« Odpowiedź #44 dnia: 14 Marzec 2009, 21:27:19 »
http://www.icarosdesktop.org/ kolejny ciekawy projekt iMica http://www.youtube.com/watch?v=k0Kuvt_qUfg&eurl=http://clusteruk.dns2go.com/SitePortalPage.aspx?siteid=1&cfid=0&did=15 one zaraz za Natami tylko że ten już można kupic za około £250 :) działa pod kontrolą Aros...jeśli dobrze pójdzię bedzie alternatywa zamiast apple...

WoW sprawdziłem jakie procek ma w sobię i D945GCLF2 with Intel® Dual Core Atom™ 330 Processor taktowanię 1.6Ghz ale ma 2 rdzenie + używa technologi Hyper trading więc prawię jak 4 rdzenię :)

Mini-ITX Case
Colour
Black with Aluminium Parts
Form Factor
Mini-ITX Desktop
System Board Mini-ITX (17cmx17cm)   Drive Bays External 5.25": 0 - 1 x Slim Optical Instead External 3.5": 0 Internal 3.5": 1 or 1 x 2.5" Internal 2.5": 1 or 1 x 3.5" Internal 5.25 Slim Optical DVD R/W   Materials Chassis: SECC Front Panel: ABS Plastic with Aluminium Parts Cooling: 1 x 80mm fan (Included)   Power Supply 90W DC-DC board 80W AC/DC adapter (DC Board: PJF90-DC-NH, External Adapter: PJF80.ADP Included)   Expansion Slots 1x Full Height PCI Slot via included riser   Front Panel Connectors, Switches & Indicators Power Switch Reset Switch 2 x USB2.0 AC'97 / HDAudio (Not usable until new sound drivers written, use rear connectors) Power & HDD Activity Indicators   Dimensions & Weights Product Dimensions (WxDxH): 220x273x97mm   Intel® D945GCLF2 with Intel® Dual Core Atom™ 330 Processor   Form factor Mini-ITX /micro-ATX compatible (6.75 inches by 6.75 inches [171.45 millimeters by 171.45 millimeters])   Processor Integrated dual-core Intel® Atom™ processor 330 with a 533 MHz system bus   Memory One 240-pin DDR2 SDRAM Dual Inline Memory Module (DIMM) sockets Support for DDR2 533/667 MHz DIMMs Support for up to 2 GBΣ of system memory   Chipset Intel® 945GC Express Chipset and Intel® I/O Controller Hub 7 (ICH7)   Audio Realtek* ALC662 audio codec (5.1 channel HD audio)  (Driver unavailable yet)   Video · Intel® Graphics Media Accelerator 950 & S-video output support  (Runs in VESA support mode Very Good though, native drivers come later)   I/O Control SMSC* LPC47M997 based Legacy I/O controller for serial, parallel, and PS/2* ports (not all supported)   LAN Support 10/100/1000 Mbps LAN subsystem using the Realtek* LAN adapter device   Peripheral interfaces · 2x Front USB 2.0 ports & Front Audio · 4x Rear USB 2.0 ports · Two Serial SATA ports (3.0 GB/s)  (Must be switched to Legacy Mode) · One parallel ATA IDE interface with UDMA 33, ATA-66/100 support · One serial port · One parallel port · PS/2* keyboard and mouse ports (Must use these, especially mouse only works from PS2 port)   Expansion capabilities One PCI Conventional* bus connector   Samsung 1GB (1x1GB) DDR2 800MHz Slim DVD-RW 160GB 7200RPM SATA II 

Jak szybko bootuję nowy klon Amigi?

http://www.youtube.com/watch?v=_yNIuNnBrWg&eurl=http://clusteruk.dns2go.com/SitePortalPage.aspx?siteid=1&cfid=0&did=15 

Cholernie szybko :)
« Ostatnia zmiana: 14 Marzec 2009, 21:51:56 wysłana przez gregor_y »