TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Zmiana systemu plików karty SD

Offline umcs

  • ***
  • 229
Zmiana systemu plików karty SD
« dnia: 23 Marzec 2009, 23:07:00 »
Ostatnio same nieszczęścia mnie spotykają, wcześniej popsucie telefonu, później utrata danych z dysku a teraz problem z kartą pamięci.

Dzisiaj wpadłem na jakże genialny pomysł, żeby sformatować kartę pamięci, która służy mi od niedawna w aparacie. zamiast zwyczajnie wybrać format w aparacie to podłączyłem go do kompa przez USB i nie wiedząc czemu wybrałem system NTFS zamiast FAT32 i sformatowałem tym sposobem kartę. Następnie włączam aparat a tu mi wyskakuje "Błąd karty" i nic się nie da zrobić - w aparat odmiawia formatu i argumentuje to tym, że system plików mu nie pasuje a komp nawet nie łączy się z aparatem. Może ktoś się orientuje co mógłbym na to poradzić? Jak zmienić NTFS na FAT32 nie mogąc praktycznie nic zrobić? Może czytnik kart by ją zobaczył i mógłbym wtedy zmienić?... Zaraz zobaczę jeszcze na Ubuntu, może on coś poradzi.
Uczyłem się indyjskich tradycji, szukałem wyciszenia, ćwiczyłem jogę, uczyłem się "Kamasutry", spróbowałem herbatę "Lipton" i zdecydowałem dalej PIĆ WÓDKĘ.

Odp: Zmiana systemu plików karty SD
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Marzec 2009, 23:35:05 »
No czytnikiem kart to na bank ;] Wkładasz do czytnika, do kompa i formatujesz na FAT32 :)

Offline umcs

  • ***
  • 229
Odp: Zmiana systemu plików karty SD
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Marzec 2009, 23:55:00 »
No to fajnie. Nie wiedziałem bo nigdy nie miałem do czynienia z czytnikiem.
Uczyłem się indyjskich tradycji, szukałem wyciszenia, ćwiczyłem jogę, uczyłem się "Kamasutry", spróbowałem herbatę "Lipton" i zdecydowałem dalej PIĆ WÓDKĘ.