TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Restart przy bootloaderze

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Restart przy bootloaderze
« dnia: 14 Luty 2009, 00:42:22 »
Sprawa wygląda tak, już mam nową płytę główną pod E5200 i wszystko fajnie bo obsługuje, karta graficzna chodzi itd. itp. Wszystko gładko ładnie podłączone jak należy (wcześniej nie mogliśmy się z kolegą uporać z wtyczkami do reset power itd. bo kiepsko wyjaśnione to było w instrukcji a płyta intuicyjna pod tym względem nie jest...) Ale. Niestety jak już nam się udało i komputer się uruchomił to przy starcie Windowsa (7) przy bootloaderze tym animowanym, ledwie się pojawi i restartuje się system.
Wrzuciłem dysk z zainstalowanym XPkiem zamiast tego więc i przy windowsowym znaczku przy ładowaniu systemu pojawia się na sekundę Blue Screen Of Death i restartuje się komputer. Czyli to samo co w wypadku 7.

Gdy jestem w trybie repair w Windows 7 lub w trybie ponownej instalacji systemu komputer nie wiesza się ani nie restartuje, działa gładko. Co zrobić żeby komputer się nie restartował? Mam jeszcze chwilę czasu i mogę zainstalować 7 ponownie ale będę musiał formatować dysk co mi się nie widzi... Bardzo bym nie chciał. Ktoś wie co mógłbym zrobić? Czy czeka mnie posłanie kompa do serwisu? :/
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Odp: Restart przy bootloaderze
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Luty 2009, 03:08:57 »
Kiedy zmienia się płyte główną to konieczny jest format i zainstalowanie systemu od nowa bo dysk ze starym systemem kłóci sie z nowym sprzetem. (jak jestem w blędzie to niech ktos mnie poprawi :P)
Sam przy zmianie płyty głownej i procka pol roku temu musialem wszystko od nowa stawiac :P bo stary system nei chcial sie uruchomic (bsod :P)

Jak ci format niemiły to jeżeli posiadasz partycje systemową i inne partycje to formatuj tylko ta pierwsza a pliki wczesniej przenieś (jeżeli możesz :P) na inne partycje :P
A jak nie masz podzialu na partycje to pobaw się programami typu Acronis Disk director :D (Moj ulubiony :P)
« Ostatnia zmiana: 14 Luty 2009, 12:59:31 wysłana przez Precello »
Windows 7 b.7100 64-bit
ASUS P5E-VM DO, E5200 2,5Ghz@3,42Ghz, 2048DDR2 800Mhz@933Mhz, ASUS HD4850
ST3500320AS x2 RAID0 Matrix
GATEWAY 2485W 24" + SAMSUNG LE40A856 40" :D

Odp: Restart przy bootloaderze
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Luty 2009, 18:28:35 »
Zgadza się,po wymianie płyty konieczna jest albo reinstalka  albo naprawa systemu ,najlepiej to drugie bo nie musimy robic formata a system jest taki jak  na starej płycie głównej.

Offline j3sh

Odp: Restart przy bootloaderze
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Luty 2009, 10:55:17 »
Tak jak wyzej, musisz zrobic formata poniewaz inna plyta glowna wiaze sie z brakiem sterownikow do niej, ktore wczytuja sie przy instalacji systemu, chyba ze masz taki sam model.

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Restart przy bootloaderze
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Luty 2009, 17:29:11 »
Inny model ale producent prawie ten sam (nowy ASrock a stary to ASUS) tak czy inaczej zaraz po poście się domyśliłem i chciałem przeprowadzić format i inastalację na nowo ale strasznie mi było szkoda zdjęć, savów i innych... Jednak mądra 7 wybierając nową instalację przeniosła wszystkie stare pliki do windows.old :D I śmiga, jest naprawdę dobrze.
Po mimo że porady przeczytałem dopiero dziś (a od wczoraj już działa :P) to i tak dam po + bo są słuszne ^^ temat w sumie do zamkniecia. Pozdrawiam
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX