TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Wersje Windows 7 ogłoszone

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #75 dnia: 06 Luty 2009, 01:44:57 »


Pakiety .rpm to już są programy skompilowane z tego, co dobrze wiem :P Sam używałem Fedory przez pewien czas, Ubuntu także. Poza tym kernel, który dają w Fedorze nie jest idealny - wszystkiego nie obsłuży. Więc czasem nawet w Fedorze, co niby obsłuży więcej, bo ma sporo eksperymentów w sobie, trzeba zrekompilować jajko :)

Według mnie M$ dobije się, jeśli w czasie premiery siódemki będzie sprzedawać XP. Według mnie powinien być on wycofany całkowicie jakoś pół roku przed premierą nowego. Wtedy ludzie będą mieli wybór - a raczej będa zmuszeni do Sevena, bo jak jest wybór, to lepiej wziąć coś lepszego w tej samej cenie. No chyba, że będą sobie drożej liczyć za nowość (a jakoś XP Pro i Vista Business oferowało się w tej samej cenie)

// Tak swoją drogą - Chinka napisał - Chinka

przypuszczalnie... jeżeli fedora miałaby być fedorą to rekompilacja tylko metodą oldconfig... tylko po cholere kompilować jak  można ściągnąć kernel zaktualizowany z repo fedory? co do braku obsługi i rekompilacji... słyszałeś o czymś takim jak polecenie modprobe? po co kompilować kernel skoro jest rpm? a zmian konfiguracji można dokonać z poziomu terminala? xD no wiadomo samo jądro wszystkiego nie obsłuży ;] ale można doinstalować sterowniki ;p
pisałem... fedora to baaardzo eksperymentalne distro xD stabilne to redhat... oj bardzo stabilne ;] mam distro od oracle oparte na redhacie... chodzi że (tak ujmę) cholernie stabilnie i szybko... distro nazywa się Oracle Enterprise linux ;] mam wersję 5 ;] na okładce jest przypakowany tux w pancerzu ;] jak chcesz mogę wrzucić fotkę okładki płyty ;] zabawa tym była cudna... lekko, pewnie i szybko... tylko że strasznie konserwatywnie... na serwer czy do firmy distro idealne ponieważ proste w obsłudze i baaardzo stabilne ;]

Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #76 dnia: 06 Luty 2009, 08:54:53 »
Masz tu dowód, że wszystkiego nie obsługuje. Temat stary, ale jednak. I tu jest o rekompilacji jajek akurat.

http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic=18654&st=30 - przeczytaj dokładnie. Koniec.


Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #77 dnia: 07 Luty 2009, 05:01:13 »
wina nie tkwi akurat tutaj po stronie kernela tylko po stronie producenta... i temat nie dotyczy hardware'u tylko mp4... urządzenie nie obsługuje trybu pamięci masowej co w jego przypadku jest po prostu śmieszne... nawet moja nokia coś takiego obsługuje.. x| 
jak możesz wyczytać, producent zadeklarował że mp4 będzie działać... jak byś wyczytał (ktoś podlinkował) to wystarczy jedynie dodać pewną regułę, nie trzeba nic przekompilowywać... nie można zmuszać producenta systemu do tego by zapewniał sterowniki do każdego urządzenia które można podłączyć pod usb... to tak samo jak bym podłączył swoje Casio (wk-110) pod windowsa bez instalacji oprogramowania... ni widu ni słychu.... system nie wie co podłączyłem... pretensje do microsoftu czy do producenta? tylko że tu producent zrobił co należy i sofcik jest dołączony na płytkach :)

p.s. zrobiłem już upgrade z 8.04 do debiana lenny ^^


_____________________________________
→lukas_gab

dokładnie... 3 poleceniami... bo najczęściej usuwa się właśnie 3 pliki odpowiadające za rozruch - chodzi o m.in szkodnika którego znam... widać jaki z Ciebie spec... pewnie jesteś kolejnym 14-letnim dzieciakiem a twoja praca polega na tym że ktoś daje Ci 2 dychy za instalke windowsa i robisz z siebie po forach speca... chciałeś na dodatek uruchomić painta bez explorera xD
wiecie w czym problem? w tym że wielu z Was nazywa się testerami windowsa 7 a nie ma o windowsie żadnego pojęcia...

Windowsem nie da się administrować bez trybu tekstowego xDDD NIE DA!!! zajrzyjcie (chociaż przerzućcie kilka kartek!!!) podręcznika administratora windows server 2008... skoro jesteście testerami to podejrzewam że wielu z Was skorzystało z promocji Heroes Happen Here  w której rozsylano windows vista ultimate (licencja na rok) + windows server 2008  (trial) z podręcznikiem admina... albo nabyliście literaturę w księgarni...
wystarczy wyłączyć szkiełka i jesteście zieloni... testerzy buahahahaha!!!!!!!!!!!!!!
Cytat: c!No
linuksowcy skompilujcie moje jądra, possijcie oczywiście w darmowej wersji,

widać jaki poziom reprezentujecie sobą panowie testerzy xDDD

wiesz co dzieciaczku? tobie to jeszcze nie byłoby czego ssać...
« Ostatnia zmiana: 07 Luty 2009, 05:02:45 wysłana przez gothmori »

Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #78 dnia: 07 Luty 2009, 10:44:13 »
wina nie tkwi akurat tutaj po stronie kernela tylko po stronie producenta... i temat nie dotyczy hardware'u tylko mp4... urządzenie nie obsługuje trybu pamięci masowej co w jego przypadku jest po prostu śmieszne... nawet moja nokia coś takiego obsługuje.. x| 
jak możesz wyczytać, producent zadeklarował że mp4 będzie działać... jak byś wyczytał (ktoś podlinkował) to wystarczy jedynie dodać pewną regułę, nie trzeba nic przekompilowywać... nie można zmuszać producenta systemu do tego by zapewniał sterowniki do każdego urządzenia które można podłączyć pod usb... to tak samo jak bym podłączył swoje Casio (wk-110) pod windowsa bez instalacji oprogramowania... ni widu ni słychu.... system nie wie co podłączyłem... pretensje do microsoftu czy do producenta? tylko że tu producent zrobił co należy i sofcik jest dołączony na płytkach :)

p.s. zrobiłem już upgrade z 8.04 do debiana lenny ^^


_____________________________________
→lukas_gab

dokładnie... 3 poleceniami... bo najczęściej usuwa się właśnie 3 pliki odpowiadające za rozruch - chodzi o m.in szkodnika którego znam... widać jaki z Ciebie spec... pewnie jesteś kolejnym 14-letnim dzieciakiem a twoja praca polega na tym że ktoś daje Ci 2 dychy za instalke windowsa i robisz z siebie po forach speca... chciałeś na dodatek uruchomić painta bez explorera xD
wiecie w czym problem? w tym że wielu z Was nazywa się testerami windowsa 7 a nie ma o windowsie żadnego pojęcia...

Windowsem nie da się administrować bez trybu tekstowego xDDD NIE DA!!! zajrzyjcie (chociaż przerzućcie kilka kartek!!!) podręcznika administratora windows server 2008... skoro jesteście testerami to podejrzewam że wielu z Was skorzystało z promocji Heroes Happen Here  w której rozsylano windows vista ultimate (licencja na rok) + windows server 2008  (trial) z podręcznikiem admina... albo nabyliście literaturę w księgarni...
wystarczy wyłączyć szkiełka i jesteście zieloni... testerzy buahahahaha!!!!!!!!!!!!!!
Cytat: c!No
linuksowcy skompilujcie moje jądra, possijcie oczywiście w darmowej wersji,

widać jaki poziom reprezentujecie sobą panowie testerzy xDDD

wiesz co dzieciaczku
? tobie to jeszcze nie byłoby czego ssać...


Człowieku ... słowem nie wspomniałes o szkodnikach a o NAPRWIE SYSTEMU , a przypomnę , że nie tylko wirusy psują system ... jesteś totalnie niesprecyzzowany .


Potwierdza się , moja teoria , delikwent coś napisał , nie dopisal dokładnie o co chodziło a potem zaczął swoje bezpodstawne wywody ,do tego jak zwykle wyminał temat w którym jest cienki - backupy bo o tym tylko wspomniał że potrzebny do tego jest bootowanie systemu co jest kpiną i umilkł bo wie ze racji nie miał ...

Oficjalnie wyłanczamsię z wszystkich flamewar , i odpowiedzi temu użytkownikowi . Czy jest tutaj opcja ignoruj ? Na pewnym forum jest i jest bardzo przydatna ;d .

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #79 dnia: 07 Luty 2009, 11:04:14 »
Oficjalnie wyłanczamsię z wszystkich flamewar , i odpowiedzi temu użytkownikowi . Czy jest tutaj opcja ignoruj ? Na pewnym forum jest i jest bardzo przydatna ;d .

Popieram udział w ostatnim flamewar to była strata czasu...

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #80 dnia: 07 Luty 2009, 11:40:32 »
→lukas_gab
niach niach xD wiesz co? nie tylko szkodnik może usunąć plik... ja zadałem precyzyjnie pytanie ;] zapytałem o to jak (w naszybszy sposób) przywrócić pliki rozruchowe w windowsie xD przyczyną usunięcia takich plików czasem nawet bywa nieświadome usuniecie ich przez użytkownika ;p czasem jakiś patcher wywala pliki i w wyniku błędów nie wrzuca spowrotem... ;p

przyczyny usunięć plików panie serwisancie (rotfl - jeśli Ty na prawde pracujesz w jakimś serwisie komputerowym to... ja nigdy z żadnego nie skorzystam xDD) moga być różne ;] a ja pokierowałem się logiką kilku poleceń które można umieścić w pliku wykonywalnym i które każdy (nawet noob) zna ;p

to o co zapytałem to rutynowe działanie xD i śmieszne jest to że nie syszałeś (jak widze Ty również) o czymś takim jak naprawa windowsa z poziomu wiersza poleceń xD baaardzo czesto ktoś wywala lub uszkadza explorator ( w win xp który dominuje na pc)... co robi jeśli ma trochę oleju w głowie? wrzuca płytkę w napęd i wykopiowuje nowy ;p

z pana taki fachowiec panie lukas jak z koziej dupy trąba! odwracasz pan kota ogonem gdy ktoś wytknie braki w wiedzy i udajesz pan że nie wiesz o co chodzi xD tak jak gregor_y xD
« Ostatnia zmiana: 07 Luty 2009, 11:43:19 wysłana przez gothmori »

Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #81 dnia: 07 Luty 2009, 11:54:16 »
Robie dyspense od mojego postanowienia .

Zwracam honor gothmori - nie odczytałem że chodzi o pliki rozruchowe , myslałem , że ogólnie o naprawe systemu . Faktycznie w tym przypadku masz racje , wystarczy pare polecen , na dobra sprawe w większości takich przypadków wystarcza mixmbr , czy fixboot .

Tak czy inaczej prosze mnie czlowieku nie obrażac i pisz mój nick w calości albo w ogóle . W całej mojej karieże nie napisałem obrazliwego tekstu w twoją stroną, zachowałem kulturę której ty nie reprezentujesz .

EOT , GZGOFF ,

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #82 dnia: 07 Luty 2009, 11:58:30 »
i udajesz pan że nie wiesz o co chodzi xD tak jak gregor_y xD

Dałem ci odpowiedz i to nawet kilka razy zaczni czytac posty...

Teraz wszystko masz za pomocą graficznych konfiguratorów i to jest postep a nie nobizm w koncu lepiej sobie ułatwiac życie niż komplikowac...najzabawniejsze jest że twój ukochany system Linux w ciągu ostatnich lat idzię w tym samym kierunku co windows czyli ułatwienie pracy,graficzne konfiguratory itp...czyli z tego co rozumiem twoim tokiem rozumowania cała społęcznosc Linuxa głupieje z roku na rok a ty jestes najlepszym tego przykładem?

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #83 dnia: 07 Luty 2009, 12:08:27 »
Robie dyspense od mojego postanowienia .

Zwracam honor gothmori - nie odczytałem że chodzi o pliki rozruchowe , myslałem , że ogólnie o naprawe systemu . Faktycznie w tym przypadku masz racje , wystarczy pare polecen , na dobra sprawe w większości takich przypadków wystarcza mixmbr , czy fixboot .

Tak czy inaczej prosze mnie czlowieku nie obrażac i pisz mój nick w calości albo w ogóle . W całej mojej karieże nie napisałem obrazliwego tekstu w twoją stroną, zachowałem kulturę której ty nie reprezentujesz .

EOT , GZGOFF ,

ani razu nie miałem zamiaru Cię obrazić... zdziwiło mnie że nie znasz trybu naprawy w windowsie... ale okazało się że jednak znasz.. jeśli cokolwiek co napisałem odebrałeś  jako obrazę to przepraszam... a jeśli chodzi o cytat to zauważ że nie podałem przy nim Twojego nicka.. i nie chciałem wykpić jego treści tylko dać wyraźnie do zrozumienia że nie szukasz alternatyw...

→gregor_y

dałeś odpowiedź... tak ale błędną xD zauważ.. nawet lukas_gab podał inną równie szybką metodę (jak nie szybszą ;p) xD
linux idzie w strone graficznych konfiguratorów? bzdura... twórcy niektórych dystrybucji (głównie dektopowych) owszem ale nie twórcy linuxa... i nie ma konieczności korzystania z graficznych konfiguratorów ani w windowsie ani w linuxe.. w wielu przypadkach tryb tekstowy (nawet w windowsie) jest o wiele wygodniejszy... no nie wiem czy bez trybu tekstowego poradziłbyś sobie administrując windowsa... wiesz co? rozejrzyj się za literaturą...

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #84 dnia: 07 Luty 2009, 12:25:35 »
dałeś odpowiedź... tak ale błędną xD zauważ.. nawet lukas_gab podał inną równie szybką metodę (jak nie szybszą ;p) xD

Też podałem inna metode ale nie błędna ktoś inny równie dobrze może podac inny sposób :) o ile dobrze pamietam chyba za czasów 95/98 naprawiałem za pomocą dos + nc nie uważam tego za zła metody tylko wygodniejsza dla mnie nie koniecznie dla innych...chyba nawet dyskietke miałem...

Na xp już chyba była automatyczna naprawa wiec wystarczyło miec płytke...szczerze z XP miałem tak mało problemów że nie pamietam chociaż czasami waliłem format bo był i tak zawalony i powolny...

Viste tak z 2 lata plus minus miałem ani 1 awari systemu gdyby nie ta beta W7 nadal miał bym Viste...

Edit:Wpadne pózniej o ile coś zostanie z forum... :)

Offline c!No

Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #85 dnia: 07 Luty 2009, 14:25:02 »
gothmori - wydaje mi się ze tamten temat już został zamknięty, pracuje na pc tyle co żyjesz dalsze komentarze zbędne

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #86 dnia: 07 Luty 2009, 14:46:50 »
w instalatorze visty owszem jest opcja przywracania z punktów i naprawa programów startowych tylko że na xp już nie ma... co ciekawe na moim komputerze żadna z tych opcji nie działa (mam viste obok)... pewnie z powodu tuneupa :)

i co teraz?

chyba pozostaje jednak cmd z dosa co?

a i jeszcze jedno, instalator skanuje system... to trochę trwa...

 w windows xp i starzych tzw. opcja naprawiania to nic innego jak nainstalowanie systemu na siebie lub jak kto woli przekopiowanie połowy plików systemowych co trwa jeszcze dłuzej niż instalka... samo przywracanie systemu na viście trwa koszmarnie długo a na xp się nie da ani vistą ani płytą od xp ponieważ vista i xp sprawdzają system o ile w przypadku xp
sprawdzanie pójdzie pomyślnie o tyle nie ma opcji przywracania w instalatorze...
xp ma tekstowy instalator.. dopiero po restarcie jest tryb graficzny więc na graficzne konfiguratory nie liczyłbym ;p

___________________________________________
c!No masz 50 lat? tak swoją drogą strasznie znajomo twój ick mi wygląda... rozejrze się po sieci, a nóż to ta sama osoba xD moje rodzeństwo (siostra i jej mąż) znają takiego na którego wołają podobnie i też lubi zachęcać chłopców do "ssania swoich kerneli" o ile kurka nie mam nic przeciwko homoseksualizmowi (każdy ma 100% prawo wyboru) o tyle tamten koleś jest cholernie zboczony... i jest w okolicach wieku mojej siostry.. pasowałbyś ;p

___________________________________________

nie no żeby coś xDD ale albo to cholerny zbieg okoliczności albo... yy.. xDDDD pisałem do siostry... xD wiek sie zgadza (31 lat) xDDDD

___________________________________________

wolę nie wiedzieć o0 xD
« Ostatnia zmiana: 07 Luty 2009, 15:00:18 wysłana przez gothmori »

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #87 dnia: 07 Luty 2009, 15:25:13 »
________________________________
wolę nie wiedzieć o0 xD

Też wolimy nie wiedziec :)

Co do naprawy to z tego co pamietam to 95/98 z dosu się naprawiało...a XP nie wiem może też z dosu...jak ktos ma XP to niech sprawdzi czy CD wystarczy... :)

Ale w sumie nie ważne wychodzi W7 a my gadamy o dosie niech każdy sobie naprawia jak chcę...nawet do serwius chodzi  :D


Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #88 dnia: 07 Luty 2009, 15:33:15 »
  niech każdy sobie naprawia jak chcę...nawet do serwius chodzi  :D




Święte słowa ! Polecam się ;p

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #89 dnia: 07 Luty 2009, 16:08:55 »
jeśli mowa o serwisie to chyba będę musiał resecik biosu zrobić ;/ stacja dyskietek mi wariuje czasem ;| tzn dioda świeci nawet po zbootowaniu systemu ;| ale nie zawsze ;p