TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Niebezpieczne usługi w Windows 7 ( ? )

Niebezpieczne usługi w Windows 7 ( ? )
« dnia: 27 Lipiec 2012, 14:20:57 »
WITAM BARDZO SERDECZNIE

Jak wiadomo w Windowsie 7 jest bardzo wiele usług , niektóre są potrzebne , a inne zbędne.
Są także usługi  , które wysyłają gdzieś ( serwer microsoft ?) informacje o komputerze na którym pracujemy oraz o naszej aktywności. Czy wiecie Państwo jakie są to usługi i w jaki sposób je wyłączyć ? Czy tego typu włączone usługi nie są ni9ebezpieczne ? Sprawdziłem programem TCPview co komputer wysyła , no
i się okazała , że jest bardzo duży ruch :(

Cały czas walczę z tym problemem i nie mogę zlokalizowac tych usług ...

Proszę o pomoc :)

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Niebezpieczne usługi w Windows 7 ( ? )
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Lipiec 2012, 20:16:50 »

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Niebezpieczne usługi w Windows 7 ( ? )
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Sierpień 2012, 16:01:44 »
masz screena z moimi usługami wyłączonymi, w razie pytań od czego dana usługa chętnie odpowiem. Zapewne można wyłączyć więcej ale robiłem to dawno i nie chce mi sie przewijać listy ;D
http://imageshack.us/f/36/beztytuushea.png/

Offline igbron

  • ***
  • 166
Odp: Niebezpieczne usługi w Windows 7 ( ? )
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Sierpień 2012, 18:02:05 »
A może by tak zechciało się Tobie "przewinąć" i sprawić radochę tym mniej doświadczonym -  myślę, że byli by Ci bardzo wdzięczni. Pozdr.

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Niebezpieczne usługi w Windows 7 ( ? )
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Sierpień 2012, 14:24:34 »
ok. Jeżeli to będzie na tyle pomocne to służę ;P
windows update i inteligentny transfer w tle-do wyłączenia jak nie aktualizujesz systemu (albo pobierasz sam aktualizacje *.msu)
buforowanie czcionek-wg mnie niepotrzebne (inne wersje sobie bez tej funkcjonalności radzą)
kompozycje-wyłączenie przywróci wygląd a'la windows 95
bufor wydruku-jak nie masz drukarki wyłącz
klient dns i dhcp-do wyłączenia jak nie masz internetu
windows defender i cardspace-pierwsze do wyłączenia jak masz jakiegokolwiek av, a drugie rutynowo
czas systemu windows-jak synchronizujesz czas przez internet to zostaw
usługi biometryczne-nie korzystam, logowanie na odcisk palca itp
rejestr zdalny-wręcz szkodliwa usługa
logowanie pomocnicze-niepotrzebne, polecam przy okazji wyłączyć uac w razie niemożności zainstalowania jakiegoś programu
kopia zapasowa-wyłącz jak nie korzystasz
karta inteligentna-do wyłączenia jak nie masz kart inteligentnych/kart sim

z tych co podałem w ostatnim poscie można bezpiecznie wyłączyć wszystkie.