TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Komputer podłączony do TV, konfiguracja dzwięku

Komputer podłączony do TV, konfiguracja dzwięku
« dnia: 07 Sierpień 2011, 21:18:08 »
Witam

Mam PC podłączonego kablem HDMI do TV którego używam do oglądania filmów.
Da się ustawić gdzieś w systemie/managerze dźwięku by po przełączeniu obrazu na TV dźwięk od razu też się przełączał na głośniki z TV. Teraz przed przełączaniem obrazu na telewizor muszę zmieniać w Windowsie źródło dźwięku na TV i po wyłączaniu Tv znowu ustawiać głośniki PC co jest trochę denerwujące. Ewentualnie by grały i głośniki PC i TV wtedy bym po prostu wyłączał te w kompie na czas używania TV. Mam kartę ATI Radeon HD, sterowniki Realtek i Windowsa 7
« Ostatnia zmiana: 07 Sierpień 2011, 21:41:19 wysłana przez Dee Jay »

Odp: Komputer podłączony do TV, konfiguracja dzwięku
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Sierpień 2011, 23:26:01 »
Spróbuj w ten sposób. Zainstaluj sterowniki Realteka ATI_HDMI R261 do karty graficznej i sterowniki do karty dźwiękowej. TV łączysz kablem HDMI i w ustawieniach dźwięku w panelu sterowania ustawiasz Realtek HDMI Output jako urządzenie domyślne. W programach, które będą puszczać dźwięk na głośniki PC ustaw jako urządzenie domyślne kartę Realtek.

Odp: Komputer podłączony do TV, konfiguracja dzwięku
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Marzec 2012, 14:42:37 »
tez używam laptopa jako odtwarzacza, gdyż w kinie nie mam blu-raya...i mam podobne problemy, chyba, że sobie wreszcie kupie ten sony Blu-ray , na który poluję.