TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7 - tylko jedna beta, tylko jedno RC

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Windows 7 - tylko jedna beta, tylko jedno RC
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Luty 2009, 16:06:38 »
Kolejna wojna Windows Vs Mac OS X vs Linux? :D ;D

@Zbujc4 własnie Mac OS X ma przewage i to nie duża tylko dlatego że jest pisany pod sprzet apple to tak jak Microsoft powiedział że windows bedzie działął dobrze tylko na nvidia + intel a ci co mają ati + amd OS bedzie gorzej chodził...ktos dobrze napisał że Apple to wiekszy monopolista wymusza swój OS + Sprzet + Aplikacje...np:Safari wszelkie komisje dopiepszają się do IE ale Safari to nikt nie widzi...

Offline japan

  • ***
  • 142
  • the Lizard King
Odp: Windows 7 - tylko jedna beta, tylko jedno RC
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Luty 2009, 16:09:33 »
IMO Apple właśnie dlatego nie jest tak wielkim monopolistą jak MS bo Apple ma swój świat a MS się wszędzie wciśnie :P

j/k

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Windows 7 - tylko jedna beta, tylko jedno RC
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Luty 2009, 16:11:55 »
Niestety muszę się zgodzić z gothmorim, troche mnie to rozczarowuje. Brak kolejnej bety = brak dalszych zmian w dużej ilości, niestety. Win7 jest bardzo dobry, szybki i stabilny, i napewno warto będzie sie na niego przesiąść, ale już miałem nadzieję że MS poszedł w ślady Apple i uraczy użytkowników paroma setkami nowych funkcji ( jak w przypadku Mac Os X 10.4.x > 10.5.x przyszło ponad 300 nowych funkcji.... ). Szkoda, lekkie zmiany interfejsu i dodanie bibliotek to troche mało...dobrze że chociaż w samej pracy system jest dobry.

Offline japan

  • ***
  • 142
  • the Lizard King
Odp: Windows 7 - tylko jedna beta, tylko jedno RC
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Luty 2009, 16:15:41 »
Ale przecież Microsoft od początku zakładał, że w W7 będą tylko drobne zmiany - dlatego kernel pozostaje wciąż znany jako NT 6.x a nie NT 7.x...
Od początku mówili o Windows 7 jako o minor release.

Odp: Windows 7 - tylko jedna beta, tylko jedno RC
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Luty 2009, 16:29:54 »
w 7 nie miało byc nigdy jądra NT a wyszło tak bo innego lepszego nie mają ;p Miał być MiniWin

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Windows 7 - tylko jedna beta, tylko jedno RC
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Luty 2009, 16:43:08 »
IMO Apple właśnie dlatego nie jest tak wielkim monopolistą jak MS bo Apple ma swój świat a MS się wszędzie wciśnie :P

j/k

hehe...wiesz Microsoft głownie koncentruje się na swoim windowsie ma ile około 90% rynku...teraz sobie pomysl że apple sprzedaje własny OS,Sprzet,Aplikacje i ma 90% rynku...apple był by wiekszym monopolista...

już miałem nadzieję że MS poszedł w ślady Apple i uraczy użytkowników paroma setkami nowych funkcji ( jak w przypadku Mac Os X 10.4.x > 10.5.x przyszło ponad 300 nowych funkcji....

300 funkcji ładnie ale dla szarego użytkownika na coś się przydadzą?
« Ostatnia zmiana: 01 Luty 2009, 16:45:23 wysłana przez gregor_y »

Offline japan

  • ***
  • 142
  • the Lizard King
Odp: Windows 7 - tylko jedna beta, tylko jedno RC
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Luty 2009, 16:44:06 »
w 7 nie miało byc nigdy jądra NT a wyszło tak bo innego lepszego nie mają ;p Miał być MiniWin
MinWin to projekt którego początki sięgają 2003 roku. Poczynając od Visty, do każdego systemu jest 'wkładany' kawałek tego projektu. To że Windows 7 miał być zbudowany bazując na MinWin to plotka, którą media przedstawiły jako fakt po prezentacji MinWina przez Trauta w październiku 2007. Windows 7 będzie oczywiście zawierał już sporo więcej MinWina niż Vista, ale nigdy nie miał być to system w którym ten prototyp miał zastąpić kernel NT.

Chyba że mówisz o tym co MS planował jeszcze w 2001 roku - że Longhorn (obecnie Vista) będzie małym uaktualnieniem, a Blackcomb (później Vienna, obecnie Seven) dużym. Jednak już na przełomie 2002/2003 wiadomo było że tak sie nie stanie.

EDIT:
@gregor_y: żartowałem przecież (j/k - just kiddin, joke) ^^

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Windows 7 - tylko jedna beta, tylko jedno RC
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Luty 2009, 17:16:07 »
Niestety muszę się zgodzić z gothmorim, troche mnie to rozczarowuje. Brak kolejnej bety = brak dalszych zmian w dużej ilości, niestety. Win7 jest bardzo dobry, szybki i stabilny, i napewno warto będzie sie na niego przesiąść, ale już miałem nadzieję że MS poszedł w ślady Apple i uraczy użytkowników paroma setkami nowych funkcji ( jak w przypadku Mac Os X 10.4.x > 10.5.x przyszło ponad 300 nowych funkcji.... ). Szkoda, lekkie zmiany interfejsu i dodanie bibliotek to troche mało...dobrze że chociaż w samej pracy system jest dobry.

No niestety, ale ja się zawiodłem na W7 i chyba raczej go nie kupie i zostanę na Viście, bo teraz co widzę to mniej pamięciożerna Vista. A mogło być tak pięknie... Mogli trochę dłużej popracować i dać, np. wszystkie nowiości z LH przed kastracją...
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Windows 7 - tylko jedna beta, tylko jedno RC
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Luty 2009, 17:38:24 »
No niestety, ale ja się zawiodłem na W7 i chyba raczej go nie kupie i zostanę na Viście, bo teraz co widzę to mniej pamięciożerna Vista. A mogło być tak pięknie... Mogli trochę dłużej popracować i dać, np. wszystkie nowiości z LH przed kastracją...

To chyba tylko ty... :)

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Windows 7 - tylko jedna beta, tylko jedno RC
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Luty 2009, 21:37:09 »
No niestety, ale ja się zawiodłem na W7 i chyba raczej go nie kupie i zostanę na Viście, bo teraz co widzę to mniej pamięciożerna Vista. A mogło być tak pięknie... Mogli trochę dłużej popracować i dać, np. wszystkie nowiości z LH przed kastracją...

To chyba tylko ty... :)

No to podaj kilkanaście genialnych funkcji dla których przejdziesz na w7...
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Windows 7 - tylko jedna beta, tylko jedno RC
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Luty 2009, 01:07:45 »
No niestety, ale ja się zawiodłem na W7 i chyba raczej go nie kupie i zostanę na Viście, bo teraz co widzę to mniej pamięciożerna Vista. A mogło być tak pięknie... Mogli trochę dłużej popracować i dać, np. wszystkie nowiości z LH przed kastracją...

To chyba tylko ty... :)

No to podaj kilkanaście genialnych funkcji dla których przejdziesz na w7...

Ty mi podaj czemu z XP przeszłes na pamieciożerną Viste?:) i po drugie podaj przykłady przydatnych funkcji z LH...

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Windows 7 - tylko jedna beta, tylko jedno RC
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Luty 2009, 11:18:18 »
Pytałem pierwszy... No ale...
Przeszedłem na Vistę, bo kupowałem nowego kompa. ;)

Funkcje z LH....
-WinFS
-Mniej pamięciożerne Aero
-Ogólny wygląd Exlorera

I spor więcej, ale możesz sobie oglądnąć filmik jak w zamiarach miał wyglądać LH.

http://pl.youtube.com/watch?v=b9ifQvQCO7Y

No i oczywiście polecam:
http://www.winsupersite.com/showcase/winvista_roadtogold_01.asp - długa droga do Visty.
« Ostatnia zmiana: 02 Luty 2009, 11:31:40 wysłana przez tbgkol »
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Windows 7 - tylko jedna beta, tylko jedno RC
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Luty 2009, 12:16:46 »
Pytałem pierwszy... No ale...

Funkcje z LH....
-WinFS
-Mniej pamięciożerne Aero
-Ogólny wygląd Exlorera

I spor więcej, ale możesz sobie oglądnąć filmik jak w zamiarach miał wyglądać LH.

http://pl.youtube.com/watch?v=b9ifQvQCO7Y

No to nie musze ci odpowiadac bo takie same powody...co do LH zbyt cukierkowo wyglądał...jedyne co by się przydało z LH to WinFS o ile dawal by same plusy...

Odp: Windows 7 - tylko jedna beta, tylko jedno RC
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Luty 2009, 12:31:33 »
Windows 7 w 2009 r.? Są kolejne przesłanki

Na jednym z blogów partnerskich szwedzkiego oddziału Microsoftu umieszczona została informacja, jakoby finalna wersja Windows 7 miałaby być gotowa już w trzecim kwartale br. Edycja RC (Release Candidate) natomiast ma zostać udostępniona już za trzy miesiące.

Prace nad nowym systemem trwają w najlepsze. Pierwsza beta Windows 7 okazała się być stabilnym buildem, który dodatkowo cechował się sporą wydajnością w stosunku do starszych "okien". Potwierdziły to nasze testy.

Coraz więcej dowodów wskazuje na to, że Microsoft rzeczywiście wyda RTM Windows 7 jeszcze w tym roku. Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że gigant z Redmond zrezygnował z drugiej bety i upubliczni dopiero wersję RC. Oznacza to znaczny postęp pracy nad systemem. Dla przypomnienia - Vista miała dwie wersje beta oraz dwóch "kandydatów" na wersje finalne.

Ciekawa informacja znalazła się na jednym z blogów partnerskich Microsoftu (w j. szwedzkim), na MSDNie. Według informacji tam umieszczonych wersja RC Windows 7 zostanie upubliczniona już w kwietniu br. Natomiast w trzecim kwartale możemy spodziewać się już RTMa oraz dostępności edycji systemu dla firm (Professional, Ultimate). Podobnie rzecz miała się z Windows Vista, gdzie wersje korporacyjne przedsiębiorstwa mogły nabyć dwa miesiące przed użytkownikami domowymi.

Oficjalne stanowisko Microsoftu w tej sprawie brzmi: trzy lata po Viście. Przypominamy, że RTM następcy XP gotowy był już w listopadzie 2006 roku. W listopadzie br. upłynie właśnie trzy lata od premiery Visty dla firm.

Offline umcs

  • ***
  • 229
Odp: Windows 7 - tylko jedna beta, tylko jedno RC
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Luty 2009, 14:15:27 »
dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=10726&Windows+7+i+to+natychmiast!

 :D
« Ostatnia zmiana: 20 Luty 2009, 22:13:36 wysłana przez Mirahz »
Uczyłem się indyjskich tradycji, szukałem wyciszenia, ćwiczyłem jogę, uczyłem się "Kamasutry", spróbowałem herbatę "Lipton" i zdecydowałem dalej PIĆ WÓDKĘ.