TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

XP Mode w Wind 7 HP - kłopoty z użytkowaniem

XP Mode w Wind 7 HP - kłopoty z użytkowaniem
« dnia: 24 Wrzesień 2011, 20:41:35 »
Dopiero w drugiej próbie zainstalowało mi się XP w maszynie wirtualnej i działa (XP jest legalny ? w tym sensie, że płytka pochodzi z poprzedniego mojego laptopa). Doinstalowałem też z powodzeniem kilka programów, które uzytkuję, ale :
- po otwarciu maszyny wirtualnej logowanie do XP nie działa (błędne hasło, choć wpisuję poprawnie to co ustaliłem) - muszę okienko logowania anulować to dalej już idzie
- zainstalowaną drukarkę widzę w spisie, ale drukować nie chce choć jest ustawiona jako domyślna
- Nero 6.6.którego miałem poprzednio, też nie chce nagrywać plików na płytkę tylko tworzy jakiś plik w "dokumentach"
- systemowy Rejestrator dźwięku i Wind Media Player działają, ale program Audacity do nagrywania dźwięków działa w dziwny sposób - nagrywa tylko wówczas, gdy wcześniej uruchomi się dowolny odtwarzacz muzyki a następnie zatrzyma muzykę - dopiero wtedy Audacity nagrywa i działa normalnie
- system widzi tylko dyskietkę 3,5" (której w tym laptopie nie ma !), dysk C (a na nim pliki i programy systemu XP), Stację CD/DVD, natomiast nie widzi kostki pamięci podłączonej do USB - nie mogę więc przesyłać plików pomiędzy oboma systemami. Radzę sobie wysyłając pliki na mojego Chomika, ale co zrobić jak nie ma połączenia z internetem ?

"Michau z Wind 7" twierdzi, że "w komputerze na xp`ku powinieneś widzieć swoje dyski z 7". Owszem, widzę je, ale tylko w ustawieniach maszyny wirtualnej a to nic mi nie daje.
W takim razie co mi wyszło nie tak ? - czy może mam powtórzyć instalację XP ?

Zaczynam dochodzić do przekonania, że chyba tak ma być - XP Mode w "siódemce" to nie to samo co samodzielny XP. W tym przekonaniu utwierdza mnie spostrzeżenie, że wszystko mi działa dopóki z jakimś plikiem nie trzeba wyjść "na zewnątrz" przez USB (drukowanie), lub stację CD/DVD (nagrywanie). W "siódemce" te urządzenia są powiązane z programami odpowiednimi poleceniami - nie ma natomiast poleceń kierujących do XP Mode, które jest zamknięta enklawą i może takie polecenia należy dorobić - ale to może ewentualnie zrobić tylko specjalista-informatyk.

Może ktoś ze specjalistów powie jak to powinno być, co może a czego nie może XP Mode w "siódemce" - bardzo proszę w imieniu swoim i innych użytkowników tego dualnego systemu.  


« Ostatnia zmiana: 25 Wrzesień 2011, 23:11:59 wysłana przez wkrolikowski »